Jump to content

Ενυδρείο 100 λίτρων για Κιχλίδες Αφρικής προτάσεις


doom1981

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενός 100 λίτρων ενυδρείου με φίλτρο εξωτερικό της EHEIM professionel 2224 και θερμοστάτη της EHEIM JAGER 150W θα ήθελα της προτάσεις σας για το πώς μπορώ να το αξιοποιήσω καλύτερα με Κιχλίδες Αφρικής.

Σας ευχαριστο εκ των προτερων.

Και σας εύχομαι καλές γιορτές και ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε doom1981 καλώς ήλθες στην Αφρική! :P

Αρχικά καλό θα ήταν μας δώσεις τις διαστάσεις του ενυδρείου σου μηκος-πλάτος-ύψος και κατόπιν να συζητήσουμε για το τί μπορείς να κάνεις ωστε να χαρεις το ενυδρείο σου οπως επιθυμείς.

Βεβαια κρίνοντας απο τα λίτρα σου θα κατευθηνθούμε συγκεριμένα σε substrate brooders Κιχλίδες της λίμνης Τανγκανίκα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε doom1981 καλώς ήλθες στην Αφρική! :P

Αρχικά καλό θα ήταν μας δώσεις τις διαστάσεις του ενυδρείου σου μηκος-πλάτος-ύψος και κατόπιν να συζητήσουμε για το τί μπορείς να κάνεις ωστε να χαρεις το ενυδρείο σου οπως επιθυμείς.

Βεβαια κρίνοντας απο τα λίτρα σου θα κατευθηνθούμε συγκεριμένα σε substrate brooders Κιχλίδες της λίμνης Τανγκανίκα!

Καλως ορισες κι απο μενα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλογες...........ριξε μια ματια ελει που σου ειπε ο Κωστας,και οτι θες το συζηταμε :P

Link to comment
Share on other sites

Σας ανεβαζω και μερικες φωτογραφιες απο το ενυδρειο οπως ειναι τωρα.

http://img341.imageshack.us/i/im000080.jpg

http://img263.imageshack.us/i/im000081.jpg

Έγινε επεξεργασία - doom1981
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το backround πολυ!!!

Δίαβασε Εδω και πάρε ιδέες τοσο για ψάρια όσο και για το στήσιμο.Κάνε και την αναζήτησή σου και πες μας τι έχεις επιλέξει.

Ενημερωτικά σου λέω πως καλό θα είναι να αλλάξεις το χαλικι με αμμο.(Μπέζ χρώματος κατα προτίμηση)

Ότι χρειαστείς εδω είμαστε!

:P

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισες πως θα προχωρησεις τελικα; :)

Καταρχάς καλή χρόνια να έχουμε και συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης μου.

Όχι δυστυχώς αλλά από ότι φαίνετε η μόνη επιλογή που έχω είναι οι Κιχλίδες που μου υπόδειξε ο Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στις ίδιες διαστάσεις θα βάλω τα neolamprologus brichardi. Πολύ όμορφα ψάρια και δεν ζουν σε κοχύλια που εμένα δεν μου άρεσαν. Δεν ξέρω πως να σου βάλω καποιο λινκ οπότε ψάξε το λίγο μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλή χρόνια να έχουμε και συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης μου.

Όχι δυστυχώς αλλά από ότι φαίνετε η μόνη επιλογή που έχω είναι οι Κιχλίδες που μου υπόδειξε ο Κώστας.

Περιμενουμε νεα σου λοιπον........... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...