Jump to content

Λαδι στην επιφανεια του ενυδρειου


Recommended Posts

Γεια σας και καλη χρονια σε ολους .

Μετα απο πολυ ψαξιμο τελικα βρηκα τη λαθος εκανα και ειχε λαδι στην επιφανεια του ενυδρειου μου.

Ηταν απλο ,δοκιμασα τα παντα,χαρτοπετσετα, λιγο λιγο με το ποτηρι, αλλες τροφες χωρις λαδι,συχνες αλαγες νερου, λιγο ταισμα.

Αν παει το μυαλο σας καπου το τη εφταιγε ,η αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα εγω ειμαι εδω.

Link to comment
Share on other sites

ε πες μας τι εκανες και το ελυσες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις στην επιφάνεια δεν είναι λάδι αλλά πρωτεινικό φίλμ γνωστο και ώς βιοφίλμ.

Δημιουργείται όταν ταίζουμε τροφές με τροφές πλούσιες σε πρωτείνη και συνάμα δεν έχουμε μεγάλη ανατάραξη στην επιφάνεια.

Αύξησε την ανατάραξη και θα φύγει γρήγορα :)

Αν ήταν λάδι το ενυδρείο θα θύμιζε ψαρόσουπα :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

ε πες μας τι εκανες και το ελυσες...

Μετα απο σκεψη εκανα το εξης απλο ,κατεβασα την σταθμη του νερου απο την εξοδο του κυκλοφοριτη κατα 2 ποντους δηλαδη τωρα το νερο τρεχη απο ψηλα μεσα στο ενυδρειο και ταραζη την επειφανια,μετα απο αυτο που εκανα δεν εκανα αλαγη νερου και την επομενη μερα φιλμ τελος.Κουφο αλλα ειναι αληθινο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις στην επιφάνεια δεν είναι λάδι αλλά πρωτεινικό φίλμ γνωστο και ώς βιοφίλμ.

Δημιουργείται όταν ταίζουμε τροφές με τροφές πλούσιες σε πρωτείνη και συνάμα δεν έχουμε μεγάλη ανατάραξη στην επιφάνεια.

Αύξησε την ανατάραξη και θα φύγει γρήγορα :)

Αν ήταν λάδι το ενυδρείο θα θύμιζε ψαρόσουπα :thumbup:

ΑΝ εψαχνα την σωστη λεξη θα ηταν καλυτερα,αλλα παρολα αυτα καταλαβες τη ειναι παντος εκανα τα παντα και αυτο που ειπες και εσυ ,και πολλοι αλλοι αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ εψαχνα την σωστη λεξη θα ηταν καλυτερα,αλλα παρολα αυτα καταλαβες τη ειναι παντος εκανα τα παντα και αυτο που ειπες και εσυ ,και πολλοι αλλοι αλλα τιποτα.

Mα στην απαντηση που εδωσες μονος σου ποιο πανω λες οτι εκανες αναταραξη στην επιφανεια και την επομενη μερα δεν υπηρχε τιποτα :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Mα στην απαντηση που εδωσες μονος σου ποιο πανω λες οτι εκανες αναταραξη στην επιφανεια και την επομενη μερα δεν υπηρχε τιποτα :):thumbup:

Την ροη του νερου την ειχα σχεδον ιδια με την επιφανεια τωρα την κατεβασα.και εχω μεσα 2 τζουελ με καμια 300 μωρα και ταιζω 10 φορες την ημερα αρα καταλαβενης .

Link to comment
Share on other sites

Την ροη του νερου την ειχα σχεδον ιδια με την επιφανεια τωρα την κατεβασα.και εχω μεσα 2 τζουελ με καμια 300 μωρα και ταιζω 10 φορες την ημερα αρα καταλαβενης .

εχεις κανει τιποτα μετρησεις στο νερο σου ?

αλλαγες καθε ποτε κανεις ? και ποσο ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει τιποτα μετρησεις στο νερο σου ?

αλλαγες καθε ποτε κανεις ? και ποσο ?

Εχω κανει μετρησεις και αλλαγες κανω καθε 5 μερες ,δεν ειμαι πρωταρης αυτη ειναι η 5 γενα που βγαζω ,

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει μετρησεις και αλλαγες κανω καθε 5 μερες ,δεν ειμαι πρωταρης αυτη ειναι η 5 γενα που βγαζω ,

Αν δεν ήσουν πρωτάρης θα ήξερες ότι δεν είναι λάδι αλλά και πως να το αντιμετωπίσεις.Καλό είναι να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για να σε βοηθήσουν τα παιδιά και σε τυχόν άλλα προβλήματα που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήσουν πρωτάρης θα ήξερες ότι δεν είναι λάδι αλλά και πως να το αντιμετωπίσεις.Καλό είναι να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για να σε βοηθήσουν τα παιδιά και σε τυχόν άλλα προβλήματα που έχεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...