Jump to content

ΕΦΤΑΣΕ!!!!


Malawi

Recommended Posts

Η τιμή είναι πολύ καλή αν σκεφτείς ότι σε κάποιο κατάστημα είχαν ένα 700 με δύο μικρά sump, με το έπιπλό του αλλά χωρίς αντλίες σωληνώσεις και λάμπες 3.700.

Αν καταλαβα καλα πιο ενυδρειο λες ειναι πραγματικα απιστευτο , ειναι ενα ενυδρειο που εχω βαλει στο ματι και ειναι πραγματικο διαμαντι γνωριζοντας κιολλας ποιος ειναι και ο κατασκευαστης ;) . Και αποτι θυμαμε τα sump δεν ειναι καθολου μικρα . Συν του οτι και το επιπλο ειναι παρα πολυ καλο ...

ΔΕ λεω η τιμη του μπορει να ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα εγω προσωπικα τα εδινα για ενα τετοιο ενυδρειο .

Φιλικα ,

Dartman

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η τιμή είναι πολύ καλή αν σκεφτείς ότι σε κάποιο κατάστημα είχαν ένα 700 με δύο μικρά sump, με το έπιπλό του αλλά χωρίς αντλίες σωληνώσεις και λάμπες 3.700.

Όταν έχεις χρόνο κάνε μια πιο λεπτομερή παρουσίαση δηλαδη τι περιέχεται στην τιμή, φωτο του επίπλου από πού το πήρες κλπ

Μας έχεις βάλει στην μπρίζα όλους :thumbup::wacko::hysterical:

και ψάχνουμε να βρούμε 2 m2 ελεύθερα στο σπίτι μας.

2 m2 πιανει περιπου ενας τριθεσιος καναπες... εγω τον αλλαξα θεση.. :thumbup:

Αν καταλαβα καλα πιο ενυδρειο λες ειναι πραγματικα απιστευτο , ειναι ενα ενυδρειο που εχω βαλει στο ματι και ειναι πραγματικο διαμαντι γνωριζοντας κιολλας ποιος ειναι και ο κατασκευαστης ;) . Και αποτι θυμαμε τα sump δεν ειναι καθολου μικρα . Συν του οτι και το επιπλο ειναι παρα πολυ καλο ...

ΔΕ λεω η τιμη του μπορει να ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα εγω προσωπικα τα εδινα για ενα τετοιο ενυδρειο .

Φιλικα ,

Dartman

φιλε dart,

ειλικρινα δεχομαι επισκεψεις!!!! ευπροσδεκτοι!!!

ΥΓ: παρακαλω οποιος ερθει να κραταει σαν δωρο λιγες πετρες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

φιλε dart,

ειλικρινα δεχομαι επισκεψεις!!!! ευπροσδεκτοι!!!

ΥΓ: παρακαλω οποιος ερθει να κραταει σαν δωρο λιγες πετρες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Φιλε Malawi μηπως με παρεξηγησες ??? ;)

Εγω δεν ειπα ουτε αναφερθηκα για το δικο σου ενυδρειο . Απλα ανεφερε καποιο αλλο ενυδρειο ο φιλος Ζορμπας και απλα ειπα τη γνωμη μου επανω σε αυτο .

Δεν ειπα σε καμια περιπτωση κατι κακο για το δικο σου , και με την ευκαιρια να αναφερω οτι πραγματικα ειναι ενα πολυ ομορφο ΤΑΝΚ που περιμενω με αγωνια να δω φωτο με τις πετρες ...

Και παλι φιλικα ,

Dartman

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα πιο ενυδρειο λες ειναι πραγματικα απιστευτο , ειναι ενα ενυδρειο που εχω βαλει στο ματι και ειναι πραγματικο διαμαντι γνωριζοντας κιολλας ποιος ειναι και ο κατασκευαστης ;) . Και αποτι θυμαμε τα sump δεν ειναι καθολου μικρα . Συν του οτι και το επιπλο ειναι παρα πολυ καλο ...

ΔΕ λεω η τιμη του μπορει να ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα εγω προσωπικα τα εδινα για ενα τετοιο ενυδρειο .

Φιλικα ,

Dartman

Μάλλον το ίδιο θα λέμε, αυτό με την επένδυση αλουμινίου :thumbup:

Αυτό που δεν μου άρεσε στο συγκεκριμμένο ενυδρείο είναι ότι ήταν σχετικά στενό για τα δικά μου γούστα. Και έν πάση περιπτώση προτιμώ να πάρω 2 ενυδρεία σαν του malawi, που μου αρέσουν και πολύ περισσότερο, παρά το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ίδιο θα λέμε, αυτό με την επένδυση αλουμινίου :thumbup:

:wacko:

Αυτό που δεν μου άρεσε στο συγκεκριμμένο ενυδρείο είναι ότι ήταν σχετικά στενό για τα δικά μου γούστα. Και έν πάση περιπτώση προτιμώ να πάρω 2 ενυδρεία σαν του malawi, που μου αρέσουν και πολύ περισσότερο, παρά το άλλο

Σαφως γουστα ειναι αυτα ο καθενας εχει τα στανταρ του και τις προτιμησεις του ;) δεκτον :hysterical:

Ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Malawi μηπως με παρεξηγησες ??? :thumbup:

Εγω δεν ειπα ουτε αναφερθηκα για το δικο σου ενυδρειο . Απλα ανεφερε καποιο αλλο ενυδρειο ο φιλος Ζορμπας και απλα ειπα τη γνωμη μου επανω σε αυτο .

Δεν ειπα σε καμια περιπτωση κατι κακο για το δικο σου , και με την ευκαιρια να αναφερω οτι πραγματικα ειναι ενα πολυ ομορφο ΤΑΝΚ που περιμενω με αγωνια να δω φωτο με τις πετρες ...

Και παλι φιλικα ,

Dartman

εννοειται πως δεν ειπες κατι κακο... το καταλαβα!!! εγω απλα προσκαλεσα... ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ ;)

ετσι απλα για καφε και σχολιασμο ... μπλα... μπλα... μπλα!!!!

φιλικοτατα,

Στρατος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο προσκληση ... ουσιαστικα ειναι και μια προκληση να δω ενα τανκ 900 λιτρων μπροστα μου :thumbup::thumbup: μπορει να μου μπουνε περιεργες ιδεες στο μυαλο και να μη κοιμαμε τα βραδυα ... :wacko::hysterical:

Επιφυλασσομε για την επισκεψη μου και πιστευω οτι κατι θα κανονισουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο προσκληση ... ουσιαστικα ειναι και μια προκληση να δω ενα τανκ 900 λιτρων μπροστα μου :thumbup::thumbup: μπορει να μου μπουνε περιεργες ιδεες στο μυαλο και να μη κοιμαμε τα βραδυα ... :wacko::hysterical:

Επιφυλασσομε για την επισκεψη μου και πιστευω οτι κατι θα κανονισουμε ;)

ειναι παντως τρομερο το θεμα μεγεθους... να εκμυστηρευτω κατι...

οταν το εβλεπα στο μαγαζι πριν το αγορασω(σε ανοιχτο μεγαλο χωρο μαζι με αλλα ενυδρεια) ελεγα ενα καλο , μεγαλο ενυδρειο!!

μολις ηρθε σπιτι επαθα, πανικοβληθηκα!!!! ειπα . τι τερας ειναι αυτο? ειναι το ιδιο ή εγινε λαθος... :hysterical:

ΠΙΣΙΝΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι τεραστιο. :thumbup: Μονο για την φιλτρανση του θα θελεις τηνΔΕΗ αγκαλια.Η αληθεια ειναι παντως οτι δεν εχω δει κατι παρομοιο.ΜΠΡΑΒΟ :thumbup:;) Τι ψαρια σκεφτεσαι να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι τεραστιο. :wacko: Μονο για την φιλτρανση του θα θελεις τηνΔΕΗ αγκαλια.Η αληθεια ειναι παντως οτι δεν εχω δει κατι παρομοιο.ΜΠΡΑΒΟ :hysterical::thumbup: Τι ψαρια σκεφτεσαι να βαλεις?

εχω βαλει ηδη ψαρια.. ουσιαστικα εκανα μεταφορα του παλιου μου ενυδρειου... (νερο-φιλτρο-αμμο-πετρες κτλ.

και προσθεσα κ αλλο φιλτρο , αμμο, και τωρα θα ψαχτω για αλλες περισσοτερες πετρες..

εχει δουλιτσα... λιγη ευτυχως ακομα ;)

εχω μεσα κιχλιδες mbuna απο τη λιμνη malawi αφρικης(κοινως αφρικανες) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ηδη ψαρια.. ουσιαστικα εκανα μεταφορα του παλιου μου ενυδρειου... (νερο-φιλτρο-αμμο-πετρες κτλ.

και προσθεσα κ αλλο φιλτρο , αμμο, και τωρα θα ψαχτω για αλλες περισσοτερες πετρες..

εχει δουλιτσα... λιγη ευτυχως ακομα ;)

εχω μεσα κιχλιδες mbuna απο τη λιμνη malawi αφρικης(κοινως αφρικανες) :thumbup:

Δεν θα βαλεις καθολου φυτα μεσα για να το οφορφυνεις; Μονο πετρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βαλεις καθολου φυτα μεσα για να το οφορφυνεις; Μονο πετρες;

στα συγκεκριμενα ψαρια οι πετρες ειναι οτι χρειαζεται.. αν δουν φυτα το πιο πιθανο ειναι οτι θα κανουν ενα καλο φαγοποτι... μετα απλα θα τους βαλω μια ... σοδα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

στα συγκεκριμενα ψαρια οι πετρες ειναι οτι χρειαζεται.. αν δουν φυτα το πιο πιθανο ειναι οτι θα κανουν ενα καλο φαγοποτι... μετα απλα θα τους βαλω μια ... σοδα!!! ;)

Δεν υπαρχει φυτο που να το συχαινονται; χα χα χα χα να θελουν να κανουν εμετο;

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου και πάλι Φίλε Malawi

Πολύ καλή η αγορά σου. Το ενυδρείο σου είναι πανέμορφο με εξαιρετικό σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει φυτο που να το συχαινονται; χα χα χα χα να θελουν να κανουν εμετο;

υπαρχει ενας φιλος μου μονο... ;) δεν το νομιζω οτι υπαρχει καποιο αν και να υπαρχει δε θα μου αρεσε να εχω εγω κανενα. μ'αρεσει αυτο το ειδος διακοσμησης

Τα συγχαρητήριά μου και πάλι Φίλε Malawi

Πολύ καλή η αγορά σου. Το ενυδρείο σου είναι πανέμορφο με εξαιρετικό σχεδιασμό.

ευχαριστω παρα πολυ... το βραδακι θα ανεβασω φωτο στην πιο προσφατη του κατασταση...

(κ εγω περιμενω πως και πως να παω σπιτι)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενας φιλος μου μονο... ;) δεν το νομιζω οτι υπαρχει καποιο αν και να υπαρχει δε θα μου αρεσε να εχω εγω κανενα. μ'αρεσει αυτο το ειδος διακοσμησης

ευχαριστω παρα πολυ... το βραδακι θα ανεβασω φωτο στην πιο προσφατη του κατασταση...

(κ εγω περιμενω πως και πως να παω σπιτι)

Μπραβο κ χαρας το κουραγιο σου κι απο μενα malawi! Τωρα ειδα οτι αρχισε η ψηφοφορια του διαγωνισμου, κ εχεις βαλει υποψηφιοτητα.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κ χαρας το κουραγιο σου κι απο μενα malawi! Τωρα ειδα οτι αρχισε η ψηφοφορια του διαγωνισμου, κ εχεις βαλει υποψηφιοτητα.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

η αληθεια ειναι ομως οτι τωρα αυτο το ενυδρειο δεν υπαρχει αλλα...... οι πετρες δεν πηγαν χαμενες

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι ομως οτι τωρα αυτο το ενυδρειο δεν υπαρχει αλλα...... οι πετρες δεν πηγαν χαμενες

Ερωτηση: εκτος απο τα 2 εξωτερικα φιλτρα που εχω με 2000λτ/ωρα κυκλοφορια συνολικα μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλω και ενα κυκλοφορητη κοντα στην επιφανεια του νερου??

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εκτος απο τα 2 εξωτερικα φιλτρα που εχω με 2000λτ/ωρα κυκλοφορια συνολικα μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλω και ενα κυκλοφορητη κοντα στην επιφανεια του νερου??

Από αυτά που ξέρω είναι ότι τα φίλτρα πρέπει να γυρίζουν σε γενικές γραμμές 4-5 φορές το νερό.Οπ'οτε μου φαίνεται ότι θα χρειαστείς υποχρεωτικά και κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

και 2 φωτο της πιο προσφατης του καταστασης...

ναι ξερω χρειαζομαι πετρες και ειμαι στη σκεψη του πως θα ειναι και τι θα χρησιμοποιησω...

post-1783-1158995696_thumb.jpg

post-1783-1158995711_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ malawi καλορίζικο και σιδεροκέφαλο.Ειναι εξαιρετικό. Βάλε πέτρες να το ευχαριστηθείς.

Περιμένουμε καινούργιες photo ειδικά όταν προσθέσεις και άλλες πέτρες.

Και πάλι καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

και επιτελους τελος.........

δουλεψα και λιγο το θεμα πετρες....

εδεσε το γλυκο!!!!!!!!!!!!!!!!

ευχαριστω πολυ και παλι παλι αδερφια

post-1783-1159038291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι παντως τρομερο το θεμα μεγεθους...

Εκτός από το μέγεθος υπάρχει και το βάρος....Αλήθεια σε τι 'οροφο μένεις;

έχεις ρωτήσει για αντοχές της πλάκας;;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το μέγεθος υπάρχει και το βάρος....Αλήθεια σε τι 'οροφο μένεις;

έχεις ρωτήσει για αντοχές της πλάκας;;

εχω ρωτησει γενικα για τις πλακες. θεωρητικα η πλακα αντεχει 500 κιλα ανα τετραγωνικο μετρο.

το ενυδρειο στεκεται πανω σε 2 τετρ. μετρα./ ισως και να ειναι οριακα τα πραγματα.ισως και ελπιζω να μην ειναι μονο 500 κιλα το οριο ανα τετραγωνικο. εγω μενω στο δευτερο οροφο και μεχρι στιγμης και το ενυδρειο το ιδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...