Jump to content

γεννα?


Recommended Posts

Δεν μου φαίνεται για έγκυο, ούτε και για άρρωστο, ίσως απλά να τρώει παραπάνω από τ' άλλα, ή να είναι θηλυκό.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις κάποια δυσκολία του ψαριού στο να κολυμπήσει?

γιατι τι συμβενει αμα ειναι η κοιλια του ειναι φουσκομενη (πιο πολυ απο εδω) και ψιλοδυσκολεβεται μα κολυμπησει :D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είχε κάνει αυγά ένα που δε φαινόταν καθόλου φουσκωμένο.μπορεί όντως να εφαγε πολύ.είναι ακόμα φουσκωμένο;(χωρίς να ταίζεις υπερβολικά) παρατήρησε και τη συμπεριφορά του

Έγινε επεξεργασία - pashaloua
Link to comment
Share on other sites

??? :ninja:

αν εχει αυτα τα συμπτώματα πιθανόν να ειναι άρρωστο. αν έχεις κάποιο πρόβλημα με ψαράκι άνοιξε νέο θέμα με πιο πολές πληροφορίες.

:D

Link to comment
Share on other sites

αν εχει αυτα τα συμπτώματα πιθανόν να ειναι άρρωστο. αν έχεις κάποιο πρόβλημα με ψαράκι άνοιξε νέο θέμα με πιο πολές πληροφορίες.

:)

οχι, απλα μου ειχε συμβει στο παρελθον...και δεν ηξερα τι ητανε.! :thumbup:

(δεν ειχα ιντερνετ τοτε) :D

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι είναι μια χαρα. Παρατηρω ομως μια περιεργη συμπεριφορα. Κρύβεται πολυ συχνα και χανεται απο το κοπαδι. Τα ταϊζω μερα παρα μερα. Αυτες οι fotos ειναι σημερινες, και εχει να ταϊστει περιπου 31 ωρες.

post-40349-1296307495_thumb.jpg

post-40349-1296307508_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Gianniskavvalos
Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι είναι μια χαρα. Παρατηρω ομως μια περιεργη συμπεριφορα. Κρύβεται πολυ συχνα και χανεται απο το κοπαδι. Τα ταϊζω μερα παρα μερα. Αυτες οι fotos ειναι σημερινες, και εχει να ταϊστει περιπου 31 ωρες.

΄

σου παραθέτω μια σελίδα για να δεις ενα θηλυκο με αυγά και θα βρεις και σε άλλα πληροφορίες για γέννες.

ειναι πολύ δύσκολη η αναπαραγωγή των νεον τετρα,γιατι ειναι αυγοφάγα και φωτοφοβικά.

τα ψάρια που υπάρχουν στο εμπόριο ειναι ολα απο την φυση πιασμένα.(αυτό λέει πολλά )

καλη τύχη.

Link to comment
Share on other sites

τα ψάρια που υπάρχουν στο εμπόριο ειναι ολα απο την φυση πιασμένα.(αυτό λέει πολλά )

δε ξέρω ποιός στο πληροφόρισε αυτό αλλα εγώ προσωπικά έχω βρεθεί σε 2 μονάδες αναπαραγωγής ψαριών βόρεια Ελλάδα και ειδα γέννες δικές τους απο διάφορα είδη tetra.

το αναλυτικό προφίλ τους εδώ

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω ποιός στο πληροφόρισε αυτό αλλα εγώ προσωπικά έχω βρεθεί σε 2 μονάδες αναπαραγωγής ψαριών βόρεια Ελλάδα και ειδα γέννες δικές τους απο διάφορα είδη tetra.

το αναλυτικό προφίλ τους εδώ

δεν σε αμφισβητώ αλλά κάπου το ειχα διαβάσει, ψάχνοντας για τις ασθένειες τους την βακτηριδιακή μόλυνση Pleistophora. μιλάμε για neon tetras Paracheirodon innesi .

θα ψάξω να το βρω το θέμα και θα το ανεβάσω.

πάντως για γέννες σε ενυδρείο ειναι πολύ σπάνιο .αν κάποιος φίλος έχει πάρει γέννα ας ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο είδος λέμε.Μπορεί κάπου να το έχουν αναφέρει απλά λέω κάτι που είδα ο ίδιος.

Έχω κάνει γέννα νέον αλλά δε μπορώ να πώ οτι το κυνήγησα κυρίως λόγω έλειψης χρόνου και απουσίας μου.

το θέμα ειναι να είναι καλά το ψάρι του φίλου

:)

Link to comment
Share on other sites

΄

σου παραθέτω μια σελίδα για να δεις ενα θηλυκο με αυγά και θα βρεις και σε άλλα πληροφορίες για γέννες.

ειναι πολύ δύσκολη η αναπαραγωγή των νεον τετρα,γιατι ειναι αυγοφάγα και φωτοφοβικά.

τα ψάρια που υπάρχουν στο εμπόριο ειναι ολα απο την φυση πιασμένα.(αυτό λέει πολλά )

καλη τύχη.

Οπότε και εγω που τα βλέπω κάπως φουσκωμένα ας ξεχάσω τα μαιευτήρια... :):D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...