Jump to content

αμμωνια


Recommended Posts

Δεν κανει να μενει το νερο στασιμο.αν εχεις να βαλεις μεσα στο δοχειο καποιο κυκλοφορητη νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει να μενει το νερο στασιμο.αν εχεις να βαλεις μεσα στο δοχειο καποιο κυκλοφορητη νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα..

φιλε rastafarian δεν ειναι η πρωτη φορα που μου απαντας και σε ευχαριστω πολυ γι αυτο.

δεν εχω κυκλοφορητη και δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο .για 2-3 μερες το πολυ γινετε η θα εχω παλι προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε rastafarian δεν ειναι η πρωτη φορα που μου απαντας και σε ευχαριστω πολυ γι αυτο.

δεν εχω κυκλοφορητη και δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο .για 2-3 μερες το πολυ γινετε η θα εχω παλι προβλημα?

Κυκλοφορητης πχ ειναι το μηχανημα που εχει ενα εσωτερικο φιτρο πανω για να γυρναει το νερο,υπαρχει και σκετος κυκοφορητης βεβαια.μπορεις να βαλεις και ενα μικρο εσωτερικο φιλτρακι.τωρα δεν ξερω να σου απαντησω σιγουρα να θα εχεις προβλημα για 2-3 μερες.Ας περιμενουμε να μας απαντησει κανενας πιο εμπειρος! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το μαυρο πρεπει να ειναι ανθρακας,κρατα το μερικες μερες και μετα βγαλτον και βαλε και εκει σιποραξ.

εβγαλα τον ανθρακα και εβαλα και κει siporax .θα πρεπει να το βγαζω και να το καθαριζω το siporax απο το φιλτρο η δεν το ξαναπειραζω?

Link to comment
Share on other sites

Το ξεπλενεις απλα ΜΕ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!

Και αυτο το κανεις μονο οταν πεσει η ροη του φιλτρου σου! Δηλ μετα απο ΠΟΛΥ καιρο!

Το ιδιο κανεις κ αν εχεις σφουγγαρι!

Τωρα για το αλλο το 8εμα!

Αν εχεις κυκλοφορητη κ το δοχειο σκεπασμενο κ οχι σε σκονισμενο περιβαλλον οκ!

Αν ειναι στασιμο ομως ειναι λιγο δυσκολο πιστευω!

Απλα επειδη ολοι αγαπαμε τα ψαρακια μας βαλε τον ευτο σου στην 8εση τους!

ΘΑ ΕΠΙΝΕΣ ΠΟΤΕ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΤΗΡΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ?

Πιστευω πως ΟΧΙ! :D

Link to comment
Share on other sites

Το ξεπλενεις απλα ΜΕ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!

Και αυτο το κανεις μονο οταν πεσει η ροη του φιλτρου σου! Δηλ μετα απο ΠΟΛΥ καιρο!

Το ιδιο κανεις κ αν εχεις σφουγγαρι!

Τωρα για το αλλο το 8εμα!

Αν εχεις κυκλοφορητη κ το δοχειο σκεπασμενο κ οχι σε σκονισμενο περιβαλλον οκ!

Αν ειναι στασιμο ομως ειναι λιγο δυσκολο πιστευω!

Απλα επειδη ολοι αγαπαμε τα ψαρακια μας βαλε τον ευτο σου στην 8εση τους!

ΘΑ ΕΠΙΝΕΣ ΠΟΤΕ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΤΗΡΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ?

Πιστευω πως ΟΧΙ! :D

το σφουγκαρι και τον ανθρακα τα εβγαλα και εβαλα siporax .καλα εκανα που τα πεταξα και τα δυο ??

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οσο γινετε να ειναι γεματο με βιολογικο υλικο δηλ siporax.

Απλα στο κατω μερος πρεπει να εχει μια επιφανεια ενυδρυακου υαλοβαμβακα η σφουγκαρι ωστε να φιλτραρει το νερο! Δεν ξερω το μεγε8ος κ πως ειναι το φιλτρο σου! Απλα γνωμη μου ειναι γεμισε το οσο παιρνει με siporax κ απο εκει που ρουφαει το νερο κοψε λιγο απο το σφουγκαρι που ειχε κ βαλτο ωστε να φιλτραρει το νερο οπως μπαινει στο φιλτρο!

Αν το πεταξες αγορασε ενα μικρο κομματακι κ φτιαχτο! Αλλα με την ησυχια σου ---- μην πανικοβαλεσαι!

Το λεω γιατι κ εγω κα8ετι που εβρισκα οτι δεν ειχα κανει ετρεχα πανικοβλητος στην αρχη!

Ο αν8ρακας δεν σου χρειαζεται :ninja:

Καλη σου επιτυχια :D

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οσο γινετε να ειναι γεματο με βιολογικο υλικο δηλ siporax.

Απλα στο κατω μερος πρεπει να εχει μια επιφανεια ενυδρυακου υαλοβαμβακα η σφουγκαρι ωστε να φιλτραρει το νερο! Δεν ξερω το μεγε8ος κ πως ειναι το φιλτρο σου! Απλα γνωμη μου ειναι γεμισε το οσο παιρνει με siporax κ απο εκει που ρουφαει το νερο κοψε λιγο απο το σφουγκαρι που ειχε κ βαλτο ωστε να φιλτραρει το νερο οπως μπαινει στο φιλτρο!

Αν το πεταξες αγορασε ενα μικρο κομματακι κ φτιαχτο! Αλλα με την ησυχια σου ---- μην πανικοβαλεσαι!

Το λεω γιατι κ εγω κα8ετι που εβρισκα οτι δεν ειχα κανει ετρεχα πανικοβλητος στην αρχη!

Ο αν8ρακας δεν σου χρειαζεται :thumbup:

Καλη σου επιτυχια :D

ευχαριστω παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορία σε νερό μπορείς να πετύχεις και με τη χρήση αεραντλίας αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...