Jump to content

υγραεριο


Recommended Posts

σκεφτομαστε να βαλουμε υγραεριο στο αυτοκινηο μας γιατι λογο του spor που κανω (downhill) συχνα κανω μεγαλλες αποστασεις με αυτοκηνητο για να παω σε διαφρους αγωνες που ειναι εκτος αττικης

και απο οτι βλεπω το υγραεριο συμφερει αρκετα!

απλα αν ξερει κανεις μερικες πληροφοριες να πει γιατι απο εχω διαβαει μεχρι τωρα στο ελλαντα κοστιζει γυρω στα 1500 η μετατροπη αλλα στην βουλγαρια _-500-_ αλλα υπαρχει περιπτωσει να μην γινετε να περαστει κτεο μετα ξερει κανει τιποτα επι του θεματος?

Έγινε επεξεργασία - spyros-DH
Link to comment
Share on other sites

ξερω επειδη εβαλε ενας γνωστος μου οτι δεν γινεται να το βαλεις σε ολα τα αυτοκινητα. αυτο στο λεει και ο μηχανικος και αν βαλεις πληρωνεις τα μισα σε καυσιμα και παει και καλυτερα το αμαξι. τουλαχιστον αυτο που ειχε ο γνωστος μου. πρεπει ομως να προσεξεις που θα το φτιαξεις, να εχει αδεια και πιστωποιηση γιατι κυκλοφορουν πολυ κομπογιανητες!

Link to comment
Share on other sites

Ηδη ετοιμαζονται να αυξησουν τον ειδικο φορο στο υγραεριο γιατι το κρατος, λεει, εχει αρχισει και χανει σηματικα εσοδα απο αυτους που μετατρεπουν τα αυτοκινητα τους...

Link to comment
Share on other sites

συμφερει,ετσι οπως παει η βενζινη .

αμα το δηλωσεις περναει κτεο.αλλα το κτεο ειναι το λιγοτερο.τα παντα γινονται

και σε λιγο καιρο θα αρχισω και εγω σεμηναρια για υγραεριο.

Link to comment
Share on other sites

Μπες και τσέκαρε εδώ

Ο τύπος έστησε το συνεργείο στο δρόμο μου και είναι το μόνο συνεργείο που

δουλεύει με τέτοια ένταση στο Ν.Κόσμο!

Γίνεται χαμός και κυρίως από αυτοκίνητα πολυτελείας.

Μέχρι και "κακομοίρηδες" με cayenne έχει πελάτες. :P

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και "κακομοίρηδες" με cayenne έχει πελάτες. :P

κυριως αυτοι μπορουν να κανουν ανετα τη μετατροπη αφου το αμαξι τους το <<αντεχει>> που λεμε. και αυτος ο φιλος μου μερσεντες κομπρεσορ 2λιτρη εχει. στη γυναικα ενα σεατ 1.2 περιπου κυβικα δεν γινοταν...

αλλα δεν ειχε προβλημα με το κτεο...

Link to comment
Share on other sites

αμαν λετε το daihatsu grand move να μην το σηκωνει το υγραεριο ?

αλλα εκτος απο αυτο ειναι και το οτι αυτος στον ν. κοσμο αλλα και σε ολο το ελλαντα το ενουχ 1400++

και στην βουλγαρια 500 :P:thumbup:

θα ρωτισω τον αντιπρωσωπω αλλα πανως ενα ειναι το θεμα το υγραεριο συμφερει τρελα!

..

καπου διαβασα οτι αν ενα ΙΧ καταναλωνει 13λιτρα(ΒΕΝΖΙΝΗ) στα 100 χλμ με υδρογονακι στα 20.000 εχεις κερδος 1.700

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...