Jump to content

Παγκασιους!!!


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!!! Εχω δυο παγκασιους ενα λευκο και ενα μαυρο οπου εχουν αρχισει και καταλαμβανουν αρκετο χωρο στο ενυδρειο μου (150) λιτρων με αλλα ψαρακια μεσα και θελω σιγα σιγα να τους δωσω!!Επειδη γνωριζω πως δεν πιστευω πως θα τους θελει κανενας πιστευετε πως αμα τους ελευθερωσω στο πραγματικο τους περιβαλλον θα τα καταφερουν?? Το θεμα ειναι που......

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!! Εχω δυο παγκασιους ενα λευκο και ενα μαυρο οπου εχουν αρχισει και καταλαμβανουν αρκετο χωρο στο ενυδρειο μου (150) λιτρων με αλλα ψαρακια μεσα και θελω σιγα σιγα να τους δωσω!!Επειδη γνωριζω πως δεν πιστευω πως θα τους θελει κανενας πιστευετε πως αμα τους ελευθερωσω στο πραγματικο τους περιβαλλον θα τα καταφερουν?? Το θεμα ειναι που......

Ευχαριστω.

Πιστευω οτι αν τον ελευθερωσεις σε κανενα ποταμι της Ασιας κατι γινεται...για εδω δεν ξερω αν θα επιζησει.. :D

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν τον ελευθερωσεις σε κανενα ποταμι της Ασιας κατι γινεται...για εδω δεν ξερω αν θα επιζησει.. :P

:bowdown::bowdown: χαχαχαχα! :D ..φιλε δεν νομιζω να ζησει (κυριως λογω θερμοκρασιων) ...αλλα επιπλεον ειναι λαθος να τα αφηνουμε τετοιου τυπου κατοικιδια γιατι αν τελικα επιβιωνε να ανατρεψπε τις ισοροπιες στο οικοσυστημα που θα τον ''απελευθερωνες'' ..κατι αναλογο θυμιζω γινεται με τα χελωνακια τα εγγαταλειπουν σε λιμνες κλπ με αποτελεσμα να μεγαλωνουν εισβαρος των ελληνικων χελωνων.

Υ.Γ. ..για να μην παρεξηγηθω ποιο πανω μετα γραφωμενα μου δεν αφηνουμε ποτε τα κατοικιδια μας !! :ninja:

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!! Εχω δυο παγκασιους ενα λευκο και ενα μαυρο οπου εχουν αρχισει και καταλαμβανουν αρκετο χωρο στο ενυδρειο μου (150) λιτρων με αλλα ψαρακια μεσα και θελω σιγα σιγα να τους δωσω!!Επειδη γνωριζω πως δεν πιστευω πως θα τους θελει κανενας πιστευετε πως αμα τους ελευθερωσω στο πραγματικο τους περιβαλλον θα τα καταφερουν?? Το θεμα ειναι που......

Ευχαριστω.

Μάλλον κάνεις πλάκα...... Δες ένα θέμα στα 'καρφιτσωμενα' παραπάνω. Θα πάθεις πλάκα άν δεις πόσο μπορεί να μεγαλώσει οπότε και τι μπορεί να προκαλέσει αν καταφέρει να επιζήσει. :D

Link to comment
Share on other sites

..διαβασε αυτο εδω για περισσοτερες πλροφοριες ...προσεξε αυτα που λεει ο Σπυρος Delta :D

Αρθρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!! Εχω δυο παγκασιους ενα λευκο και ενα μαυρο οπου εχουν αρχισει και καταλαμβανουν αρκετο χωρο στο ενυδρειο μου (150) λιτρων με αλλα ψαρακια μεσα και θελω σιγα σιγα να τους δωσω!!Επειδη γνωριζω πως δεν πιστευω πως θα τους θελει κανενας πιστευετε πως αμα τους ελευθερωσω στο πραγματικο τους περιβαλλον θα τα καταφερουν?? Το θεμα ειναι που......

Ευχαριστω.

αν δεν τα θέλεις πλέον, βάλε μια αγγελία να τα δώσεις σε κάποιον με μεγάλο ενυδρείο.

(μακρυα απο τον Καλλιμάνη )

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θοδωρή

Αν δεν έδωσες ακόμη τα πανγκάσιους, πες μου τι μήκος έχουν, και ίσως τα πάρω…

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή

Αν δεν έδωσες ακόμη τα πανγκάσιους, πες μου τι μήκος έχουν, και ίσως τα πάρω…

Kαλησπερα και καλως ηρθες :D

Το ψαρι που ζητας ειναι ακαταλληλο για τα λιτρα που εχεις ( εκτος και αν εχεις καμια πισινα ) :D:D

Link to comment
Share on other sites

αν δεν τα θέλεις πλέον, βάλε μια αγγελία να τα δώσεις σε κάποιον με μεγάλο ενυδρείο.

(μακρυα απο τον Καλλιμάνη )

Γιατι μακρυα?

Αυτα τα ψαρια εκτρεφονται για τροφη, ασχετα αν μερικα καταλληγουν σε ενυδρεια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...