Jump to content

Apories gia Betta


iasonas

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

post-2192-1161447755_thumb.jpg

οι φωτο δεν εχουν καλο χρωμα και παλι οσο μπορειτε να διακρινεται κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το χρωμα του ειναι καλυτερο.

Θα του βγαλεις το χρωματιστο χαλικι δεν κανει μπορει να βγαλει χρωμα, μου χει τυχει, και βαλτου αμμο ειναι καλυτερα κυριως τωρα που θα παρεις και το ενυδρειακι του

Αντε ολα μια χαρα μπραβο

Link to comment
Share on other sites

GIN μηπωσ παρατηρησεσ στην αρχη τισ ουρας(αν φαινεται) του οτι εχει γινει λιγο μωβ.δλδ εκει που εννονονται τα πτερυγια και η ουρα με το σωμα.σε εκεινο το σημειο αρχισε να ανοιγει να γινεται μωβ.λεσ να ειναι το πραγματικο χρωμα του μονομαχου μου?η μηπωσ κατι αλλο κακο??? και το κεφαλι του τα ασπρα στιγματα?φυσιολογικα?

Link to comment
Share on other sites

Τα ασπρα στιγματα εννοεις τα σημεια που το χρωμα ειναι λιγο ποιο ανοιχτω;

Το μωβ χρωμα ειναι φυσιολογικο για το βεττακι σου μην αγχωνεσε ολα καλα. Μονο αν θες διευκρινησε μου τι εννοεις ασπρα στιγματα γιατι απ τις φωτο ολα φαινονται οκ

Link to comment
Share on other sites

Guest purepoison

Ειστε λιγο ακυροι στο οτι τα Betta πρεπει να ειναι μονα τους στο ενυδρειο. Τον δικο μου τον εχω μαζι με ενα black skirt tetra και 5 zebrafish και ειναι μια χαρα! Στην αρχη μαλωνε λιγο με το black skirt tetra αλλα οταν εβαλα και τα υπολοιπα ψαρακια, σταματησαν να μαλωνουν. Μαλιστα, ειχαν καταστραφει τα πτερυγια και στα 2 (λιγακι ομως) και τωρα εχουν επανελθει. Η αληθεια ειναι πως δεν μπορεις να εχεις 2 Betta σε ενα μικρο ενυδρειο γιατι καποιο απο τα 2 θα σκοτωθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κάποιος ότι είναι αδύνατη η συνύπαρξη!

Απλά είναι πολύ δύσκολο να βρεις συγκάτοικους και δεν είναι και σίγουρο ότι θα τους δεχτεί!

Είναι στο ψάρι που λένε!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο που λεει ο kouzman. Κι εγω τον εναν τον δικο μου τον ειχα με τα χρυσοψαρα μου και ηταν αρμονικοτατη η συμβιωση χωρις κανενα τσακωμο και χωρις απολειες πτερυγιων για 2,5 χρονια, μεχρι που "εφυγε" το μωρο μου, αλλα τα ειχα βαλει και τα δυο ειδη απο πολυ μωρουλια μαζι κι ετσι μειναν μεχρι τελους

Ειναι θεμα χαρακτηρα του ψαρη

Link to comment
Share on other sites

Ειστε λιγο ακυροι στο οτι τα Betta πρεπει να ειναι μονα τους στο ενυδρειο...

........................

...Εάν πάρεις μεγάλο, ΔΕΝ θα μπορείς να έχεις και τον Μονομάχο και άλλα ψάρια μέσα, γιατί δύσκολα συμβιώνει με άλλους συγκάτοικους, χωρίς προβλήματα... Καλύτερα μόνος του...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...