Jump to content

Καλως σας βρηκα:)


angela

Recommended Posts

Αγγελα απο Λαρισα ;)

ειμαι σε φαση στρωσιματος,

το νεο μου ενυδρειο ειναι 60 λιτρα, θα βαλω μεσα χρυσοψαρο, oscar (ναι-ναι, ειναι μικρο και φιλικο - ευχομαι να μην δημιουργησει προβλημα στην πορεια), κογκολεζο και ενα γλυφτη.

Ηδη συμβιωνουν σε μια ορθογωνια γυαλα.

Δεν εχω αποφασισει ακομη για διακοσμο, τα συνθετικα φυτα και καθε λογιων φαιδρα αντικειμενα τα απορριπτω, σκεφτομαι να βαλω ενα πηλινο δοχειο που θα χρησιμευσει και ως κρυπτη και αργοτερα φυτα που αναπτυσσονται.

Μπορει να δημιουργησει προβλημα ενα πηλινο δοχειο αν το βαλω απο αρχης μαζι με τα φαρμακα;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας αγαπητή Φίλη Αγγέλα.

Εύχομαι καλή επιτυχία στο νέο σου ενυδρείο.

Τα πήλινα αντικείμενα δεν επιρεάζουν τον βιολογικό κύκλο του ενυδρείου, ούτε τις παραμέτρους του νερού αρκεί να μην έχουν βερνίκι, το οποίο μπορεί να είναι τοξικό.

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Δεν μπορείς να συνδυάσεις τροπικά ψάρια και κρύου νερού!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Aquazone! Τα πήλινα δεν έχουν κανένα πρόβλημα να βρίσκονται στο ενυδρείο σου, είναι καλή κρυψώνα. Όπως επισήμανε και ο φίλος kouzman τροπικά δεν πάνε με χρυσόψαρα. Τα υπόλοιπα σε κάποιο ποστ σου! Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες συνωνόματη Αγγέλα στο Aquazone

Νομίζω ότι ο μικρούλης oscar σου δεν θα παραμείνει και τόσο μικρός και

θα έχεις πρόβλημα γιατί μεγαλώνει αρκετά και το ενυδρείο σου είναι πολύ

μικρό για αυτά τα ψάρια.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλως σε βρηκαμε ;) Τα χρυσοψαρα ισως πρεπει να τα αφησεις εκει που ειναι τωρα οπως σου ειπαν και παραπανω...

Καλη αρχη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Aquazone Αγγέλα ;)

Νομίζω ότι θα πρέπει να δούμε λιγάκι τον συνδυασμό και τα ψάρια που θα βάλεις . Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα πρέπει να πάς σε τέτοια ψάρια.

Αν θέλεις να το συζητήσεις όπως είδες είμαστε όλοι πρόθυμοι να βοηθήσουμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την αμμεση ανταποκριση σας, ευελπιστουσα οτι με μια θερμοκρασια 23ο C θα τα εχω ολα μαζι εφοσον τα εχουν καταφερει και στην τωρινη τους κατοικια, μια ορθογωνια γυαλα...

Ενας πρωταρης κανει τετοιου ειδους σκεψεις, μαλλον το εχετε ξανασυναντησει! ;)

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλη angela ... :thumbup:;)

Ο μεγαλος μου πονος ειναι οτι σε ενα ενυδρειο 200 λιτρα που εχω δε μπορω να βαλω ενα Oscar γιατι το ψαρακι θα κακοπερναει δε θα του φτανει ο χωρος ... φαντασου δε στα 60 λιτρα που θες να το βαλεις εσυ ... τελικο μεγεθος που φτανει αυτο το ψαρι ειναι τα 35 εκατοστα περιπου ...

Επισης οπως ανεφεραν και οι παραπανω τροπικα με κρυου νερου ψαρια δε πανε μαζι ...

Περιμενουμε τις αποφασεις σου ...

Καλη διαμονη .. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...