Jump to content

προσθήκη άμμου πάνω στο χαλίκι


Recommended Posts

Εσείς τι λέτε παιδιά αν προσθέσω μαύρη άμμο η λευκή πάνω από το χαλίκι μου σε ένα γαριδο ενυδρείο είναι εντάξει; είναι 5-8mm χαλίκι πολύχρωμο που δεν ξέρω τι είναι μάλλον pea. Έχει μονο ένα λιμνόφυλλο μέσα φυτεμένο προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε παιδιά αν προσθέσω μαύρη άμμο η λευκή πάνω από το χαλίκι μου σε ένα γαριδο ενυδρείο είναι εντάξει; είναι 5-8mm χαλίκι πολύχρωμο που δεν ξέρω τι είναι μάλλον pea. Έχει μονο ένα λιμνόφυλλο μέσα φυτεμένο προς το παρών.

Εχω την εντιπωση οτι η αμμος θα ισχορισει μεσα απο το χαλικι με το καιρο και θα χαθει αλλα ας μας πει καποιος που μπορει να το εχει κανει και να ξερει

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντιπωση οτι η αμμος θα ισχορισει μεσα απο το χαλικι με το καιρο και θα χαθει αλλα ας μας πει καποιος που μπορει να το εχει κανει και να ξερει

Έτσι ακριβώς. Λόγω διαφοράς στην κοκκομετρία, η άμμος με τον καιρό θα κάτσει κάτω.

:D

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι γαριδαδικο τοενυδρειο λογικα θα ειναι μικρο .εχει ζωντανα μεσα? και θα ειναι ευκολο να το αδειασεις να βγαλεις το χαλικι και να βαλεις αμμο. και κρατα και νερο σε εναν κουβα(μην το αδειασεις ολο),

Link to comment
Share on other sites

Δέν εχει τπτ μεσα τώρα! μονο σαλιγκάρια! απλα το παλιό υποστρομα είχε στροθει πολι καλα και δεν ήθελα να το χαλάσω απλα να βαλω λίγη αμμο για να κριβονται τα anentome μεσα και να είναι όμορφπ :) . δεν πειραζει άκυρο :D . δεν το ριψοκινδυνεύω το ενυδρειακι πετάει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...