Jump to content

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΛΟΥΣ ...


JimBar

Recommended Posts

Είμαι ο Δημήτρης και γεννήθηκα το σωτήριο έτος 150 π.Χ. στην, ε;;; πως;;; χμμ .. Όχι, λάθος εισαγωγή .. Πάμε πάλι.

Είμαι ο Δημήτρης και ΔΕΝ θα σας πω ψέματα αλλά .. να .. μοιάζω με τον Robert REDFORD και είμαι .. ε ;; ναι .. χμμμμ .. δηλαδή να .. περισσότερο μοιάζω του Robert παρά του REDFORD .. εντάξ' ;;;

Λοιπόν, είμαι ο Δημήτρης (αμάν πια το εμπεδώσαμε) είμαι Ετερόφυλος (straight δεν μασ νοιάζει λέμεεε) Άνδρας 37 ετών, από Νομό Αττικής (Αθήνα), απλό άτομο, (χμμμ με πολλάάά κουσούρια), που μου αρέσει η καλή παρέα η ανταλλαγή απόψεων και ιδεών και ήρθα στον χώρο σας για καινούργιες συζητήσεις σχετικά με τα ενυδρεία/ψάρια, που θα με βοηθήσει να γίνω ακόμα καλύτερο άτομο και στη ζωή μου αλλά και με τα ίδια τα ζωντανά.

Το καλό με τα Site είναι ότι σου προσφέρουν ατελείωτη ελευθερία επικοινωνίας.

Δεν σε βλέπει .. απλά σε διαβάζει. Εδώ λοιπόν μπορεί να πεις όποιες λέξεις θέλεις. Να δείξεις όποιο εαυτό θέλεις και να εκφράσεις ότι συναίσθημα θέλεις και δεν θα σε δει να κοκκινίζεις.

Δεν θα καταλάβει αν λες αλήθεια ή όχι. Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να κολλήσεις το στόμα σου στο στόμα της. Δεν μπορείς να νιώσεις τη μυρωδιά του δέρματός της, δεν μπορείς να αγγίξεις τα μαλλιά της ή να της κάνεις έρωτα.

Είναι παράξενα τα γυρίσματα της ζωής και απρόσμενα τα δώρα της.

Σκέψου ότι, από το βρόμικο χώμα μπορεί να φυτρώσει ένα υπέροχο λουλούδι, και από το πιο όμορφο φρούτο να βγουν σκουλήκια..

και εκεί όπου πιστεύεις ότι τελικά βρήκες τον άνθρωπό σου, ανακαλύπτεις την αδυναμία του φρούτου, και αρχίζεις να κοιτάς την ζωή σαν βρόμικο χώμα.. μπας και ξανά γευτείς λίγο χαμόγελο..

Έψαχνα λοιπόν, να βρω ένα άτομο που να μην μου στερεί αυτά που δεν μπορεί να μου προσφέρει..

αλλά το γύρισα..

τώρα σχολούμε με την φύση, μιας και είναι το ΜΟΝΟ θηλυκό που πρέπει να μείνει παρθένα ..

Μου αρέσουν επίσης τα «επιστημονικά βιβλία» όπως για παράδειγμα: Σεραφίνο, Τιραμόλα, οι Μικροί Εξερευνητές, Micky Maouse, Ποπάϊ, (Μάχη, Κράνος, Πόλεμος – οι παλαιοί θα τα θυμούνται ;)), Ντόναλντ ..

Οι πολύ «σκληρές πορνοταινίες» όπως: τα κανόνια του Ναβαρόνε, Jaws, Jurassic Park, M.A.S.H., the Blues Brothers, Flashdance, West Side Story, Footlouse ..

Με φτιάχνει (σαν όλους τους straight) μια γυναίκα που είναι ερωτικά θηλυκή

και με χαλάνε η αδικία, το ψέμα, η τσιγκουνιά, η τεμπελιά, η προκατάληψη, η καθυστέρηση, στήσιμο σε ραντεβού, το κλέψιμο, το «γλείψιμο» ή η κολακεία, οι «σνόμπ» άνθρωποι & φυσικά όσοι έχουν άποψη για μένα χωρίς να με γνωρίζουν.

Και το hobby μου, (εκτός τους καρχαρίες και το ελεύθερο Camping στη φύση), το hobby μου λοιπόν είναι η Ζωή μου και τα χρώματά της, οι μυρωδιές της, οι ήχοι της είναι από μόνη της ένα χόμπι.

Τι άλλα να σας γράψω;; δεν μπορώ να σκεφτώ άλλα..

αυτάάάάάάά ..

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιτά!!!! :thumbup:

;)

Link to comment
Share on other sites

;) και από εμένα

πάνω που θα ρώταγα το ίδιο :thumbup:

Και μια άσχετη, αδιάκριτη και ολίγον προσωπική ερώτηση...

κανένα ενυδρείο έχεις??? :thumbup::wacko::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο ενυδρειακό forum μας αγαπητέ JimBar.

Όπως θα έχεις καταλάβει ο χώρος μας είναι καθαρά για ενυδρειακές συζητήσεις, ώστε να αποκτήσουμε περισσότερες γνώσεις , να ανταλλάξουμε τις εμπειρίες μας, να ανακοινώσουμε τα ευρήματά μας, με κύριο σκοπό την διάδοση και αναβάθμιση του χόμπι μας.

Δεν νομίζω ότι κανένας από εμάς προσπαθεί να κρύψει μια έκφραση του προσώπου του ή ένα κοκκίνισμα κρυμμένος καλά πίσω από μια οθόνη, γιατί απλά βρισκόμαστε εδώ για να συζητήσουμε εξειδικευμένα θέματα που αφορούν τον υδάτινο κόσμο του σπιτιού μας και τίποτα άλλο.

Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον την ενεργό συμμετοχή σου, στην κατηγορία που ασχολείσαι ή σκοπεύεις να ασχοληθείς.

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Πολυ ωραια τα ενυδρεια σου :thumbup: ....καλως μας ηρθες :wacko:

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο ενυδρειακό forum μας αγαπητέ JimBar.

Όπως θα έχεις καταλάβει ο χώρος μας είναι καθαρά για ενυδρειακές συζητήσεις, ώστε να αποκτήσουμε περισσότερες γνώσεις , να ανταλλάξουμε τις εμπειρίες μας, να ανακοινώσουμε τα ευρήματά μας, με κύριο σκοπό την διάδοση και αναβάθμιση του χόμπι μας.

Δεν νομίζω ότι κανένας από εμάς προσπαθεί να κρύψει μια έκφραση του προσώπου του ή ένα κοκκίνισμα κρυμμένος καλά πίσω από μια οθόνη, γιατί απλά βρισκόμαστε εδώ για να συζητήσουμε εξειδικευμένα θέματα που αφορούν τον υδάτινο κόσμο του σπιτιού μας και τίποτα άλλο.

Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον την ενεργό συμμετοχή σου, στην κατηγορία που ασχολείσαι ή σκοπεύεις να ασχοληθείς.

Φιλικά

Νίκος

Όπως επίσης αυτό το forum δεν είναι τόσο απρόσωπο .... γίνονται συνέχεια συναντήσεις & happenings με στόχο να γνωριστούμε όλοι και να μην μένουμε μόνο πίσω από ένα πληκτρολόγιο ...

WELCOME

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία αυτά που έγραψες στην αρχή αλλά στο θέμα μας και πάλι με μια ερώτηση. Τι νούμερο παπούτσια φοράς???? ;):thumbup:

Μη μασάς! Είμαστε ωραία "παρέα" με συχνές συναντήσεις και κοινό ενδιαφέρον: τα ενυδρεία μας! Καλωσόρισες και καλή διαμονή. Περιμένουμε να σε δούμε σε κάποια συζήτηση... :thumbup:

WELCOME!

Φιλικά Κώστας

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ..ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΜΑΣ...ΧΕ ΧΕ..ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κ απο μενα ωραια ολα αυτα που λες αλλα λιγο ασχετα με το συγκεκριμενο σαιτ.

Μπορεις να μας πεις δυο λογια για το ενυδρειο σου αν εχεις....

byeee

Link to comment
Share on other sites

Πσσστ jimbar δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά ως γνωστόν η Ζωή τα έχει με άλλον και την Φύση την έχουν άλλοι και μάλιστα την κακομεταχειρίζονται κατά τα αλλά

Καλώς όρισες. :thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιτά!!!! :thumbup:

;)

Μια απο τα ιδια και απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

την πολύ καλημέρα μου σε όλες & όλους.

καθυστέρησα να σας απαντήσω διότι έχω λίγα τρεχάματα με νοσοκομείο, αλλά τίποτε το ανησυχητικό.

όπως θα καταλάβατε, γράφω πρώτα στο word και μετά κάνω επικκόληση διότι τα Ελληνικά μου είναι και λίγα μιας και είμαι από γαλλία.

για να μιλήσουμε και λίίίγο σοβαρά δεν έχω πλέον ενυδρείο. Εδώθει λόγω απώλειας του ψαριού μου. Αυτό που είχα ήτανε ένα 26 lt και είχα απλά εντός, χαλικάκι, έναν αμφορέα τρύπιο, και πολλά μα πολλά φυτά (ζωντανά έτσι) και είχα και έναν γλύφτη (πλατίστομο) ο οποίος σε μια αλλαγή νερού, απεβίωσε ο καψερός.

υπάρχουν όμως δύο (2) άτομα, γνωστοί μου φυσικά, όπου ο πρώτος δίνει (χαρίζει άνευ χρημάτων) φυτά, διότι έχει πάρα πολλά και ο δεύτερος, έχει ενυδρείο με θαλασσινό νερό και εξωτικά ψάρια. Είναι βλέπετε πιο hobbyστας από με.

εγώ άρχισα να ασχολούμαι με τους Καρχαρίες μου και τις Όρκες μου, λίγο πολύ όπως όλοι όσοι αγαπούν κάποια ζώα μέσο ντοκιμαντέρ και βιβλίων, και τελικά κατέληξα να είμαι λίγο πριν το τροχαίο μου, στο Πανεπιστήμιο στου Ζωγράφου στο τμήμα «Θαλάσσιας Βιολογίας» και εκεί, μαζί με την Άντα (που είναι και η ιδική σε αυτό τον τομέα) είχα την τιμή και την χαρά να κάνω τομή σε ένα καρχαριάκι (Κένταυρος 60cm μάκρος). ήτανε η πρώτη φορά που έμπαινα σε αυτό το τμήμα.

είδα φυτοπλαγκτόν όπως και ζωοπλαγκτόν μέσο του ηλεκτρονικού μικροσκοπίου (αχ κάτι φοβερά πράσινα ματάκια που είχε η Βενετία – η φοιτήτρια του τμήματος εκεί. Θεέ πώς μπορούν και γίνονται gay μερικοί;:angry2: τέλος πάντων.

όσο για τον κύριο Γιάννη (το δεύτερο άτομο με το «θαλασσινό» ενυδρείο) τον βλέπω σχεδόν κάθε Σάββατο. Αν θελήσετε κάποια πληροφορία σχετικά με το δικό του ενυδρείο, πολύ ευχαρίστως να τον ρωτήσω και να σας απαντήσω.

αυτάάάά ..

την πολύ καλημέρα μου ..

Υ.Γ: φορώ 42 νούμερο παπουτσιού, με κομμένα νύχια .. :thumbup::D:angry2::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

όποιος δεν έχει μυαλό, απλά ξαναγράφει ..

ξέχασα να σας πω, πως τα φυτά του φίλου Γιώργου είναι για ενυδρεία (γι’αυτό και το ανέφερα)

και φυσικά, αν σας φέρει ο δρόμος σας προς το θέατρο του Λυκαβηττού κανά Σάββατο κατά της 12:00 με 13:00 η ώρα θα μας βρείτε εκεί στην καντίνα με τον κύριο Γιάννη και θα μπορούμε να τα πούμε και από κοντά.

σε λίγο χρονικό διάστημα θα φύγω επιτέλους από την αθήνα για επαρχεία και εκεί .. θα ξαναφτιάξω ενυδρείο.

και πάλι την πολύ καλημέρα μου ..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα η επιστήμη σου αγαπητέ JimBar.

Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει πολύ, αν κάποια στιγμή αποφασίσης να ασχοληθείς με το θαλασσινό ενυδρείο και ιδιαίτερα με Natural Systems.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...