Jump to content

βοηθεια παιθενουν Guppy


giagiwtis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα πρότεινα για αρχή υγρά τεστ: ΝΗ3/ΝΗ4 , ΝΟ2, ΝΟ3 και οι μετρήσεις να γίνουν....Χθες!

Link to comment
Share on other sites

θα κανω μεσα στην εβδομαδα αργεισα κιολας γιατι παραγγυλα απο e bay ηλεκτρονικα μηχανιματα

Και εδω αυτο εννουσες?? :)

Παντως θα ηταν καλο να προνυθευτεις τα παραπανω τεστ που λενε οι φιλοι συνχομπιστες. Το ph δεν ειναι ακομα και τοσο απαραιτητο τουλαχιστον στην παρουσα φαση που βρισκεσαι.

Και καλο θα ηταν να μετρησεις αμεσα το νερο σου και να μην περιμενεις ποτε θα ερθει η παραγγελία σου.

Ετσι και θα καταλαβουμε γιατι ψοφανε τα ψαρακια σου και θα μπορεσουμε να σωσουμε κι αλλα.

Αρα προμηθεύσου τα τεστ ή πήγαινε καπου να σου μετρησουν αμεσα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα για αρχή υγρά τεστ: ΝΗ3/ΝΗ4 , ΝΟ2, ΝΟ3 και οι μετρήσεις να γίνουν....Χθες!

Link to comment
Share on other sites

Και εδω αυτο εννουσες?? :)

Παντως θα ηταν καλο να προνυθευτεις τα παραπανω τεστ που λενε οι φιλοι συνχομπιστες. Το ph δεν ειναι ακομα και τοσο απαραιτητο τουλαχιστον στην παρουσα φαση που βρισκεσαι.

Και καλο θα ηταν να μετρησεις αμεσα το νερο σου και να μην περιμενεις ποτε θα ερθει η παραγγελία σου.

Ετσι και θα καταλαβουμε γιατι ψοφανε τα ψαρακια σου και θα μπορεσουμε να σωσουμε κι αλλα.

Αρα προμηθεύσου τα τεστ ή πήγαινε καπου να σου μετρησουν αμεσα!!

Έλα ντε!δίκιο εχει ο nikoloutso νομίζω στο water inn αφού μένεις και αθήνα οι μετρήσεις είναι ένα ευρώ η μια!οπότε για αμμωνία νιτρώδη και νιτρικά σύνολο τρία ευρώ είναι!

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε!δίκιο εχει ο nikoloutso νομίζω στο water inn αφού μένεις και αθήνα οι μετρήσεις είναι ένα ευρώ η μια!οπότε για αμμωνία νιτρώδη και νιτρικά σύνολο τρία ευρώ είναι!

φιλε μ ομως εγω ειμαι απο θεσσαλονικη δυστοιχως οχι απο αθηνα

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κ λεμε σε μια guppy ειδα στο σομα της ασπρα στιγματα κ στα βραχια της κοκκινα σαν αιμα φυσικα ειναι σε αλλο ενυδρειο προλιπτικα απο τοτε που αρχησαν να γινονται αυτα τι λετε να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...Σε πόσα ενυδρεία έχεις μοιράσει τα ψάρια;Πόσα έχουν πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ εχω 2 ενα ειναι το 125 που ηταν ολα μαζι κ μ ειπαν οτι τα χρυσοψαρα πρεπει να βγουν λιπιθικα να τα δωσο κ πηρα 1 80αρι απο φιλο μ δυστιχος οταν εβαλα τα ξυλα τα χρυσοψαρα απεβιοσαν ετσι τωρα το 80ρι εχει 1 guppy και 1 platy ballon τα οποιο κατι δν μ αρεσει στο σομα του π/χ το guppy εχει ασπρα στιγματα κ το platy εχει κατι στο ματι του επανω κ για να μην ρισκαρο αν εχουν τπτ να κολισουν κ τα υπολιπα τα εβαλα εκει

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα το κατάστημα στο οποίο αγοράζεις ενυδρειακά και τα ψαράκια σου αν μπορούν να σου κάνουν μέτριση για αμμωνία, νιτρώδη και νιτρικά. Δεν νομίζω ότι θα σου αρνηθούν... :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ ομως εγω ειμαι απο θεσσαλονικη δυστοιχως οχι απο αθηνα

Ωπ συγνώμη λάθος μου!!! :) Πάντως πιστεύω ότι και στην θεσσαλονίκη τα περισσότερα μαγαζιά θα σ κάνουν μετρήσεις με το ίδιο περίπου κόστος που σ είπα!

Link to comment
Share on other sites

ωποσδηποτε αυριο μετρησεις : n03 / n02 / αμμωνια / ph

μπας και σωθει κανα ψαρακι!

Link to comment
Share on other sites

Σ εχω ρωτησει απ την αρχη αν εχεις δει τα βραγχια τους κοκκινα κ τωρα μου λες πως τα ειδες ........ αυτο σημαινει πως εχεις αμμωνια

ΚΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΤ αλλοιως τα ψαρακια σου τα βλεπω να την κανουν

Link to comment
Share on other sites

οχι τα πρωηγουμενα δν ειχαν τπτ μονο αυτο το τελευταιο αλλα εχει στροσει κ κ απο την συμπεριφορα του το βλεπω καλα απλα εχει αυτα που σασ ειπα πανω κ εχει γενισει πριν 3 μερες αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια σωστή αλλαγή προετοιμασμένου νερού και σε σωστή θερμοκρασία και μην ταΐσεις μέχρι να μετρήσεις το νερό.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια σωστή αλλαγή προετοιμασμένου νερού και σε σωστή θερμοκρασία και μην ταΐσεις μέχρι να μετρήσεις το νερό.

φιλε μ αυριο θα παω για αγορα ηθελα να σ ρωτισω αυτο κανει? http://www.amazonios.gr/main.php?cPath=399_504 κ αυτο για ph http://www.amazonios.gr/product_info.php?c...roducts_id=1038

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ αυριο θα παω για αγορα ηθελα να σ ρωτισω αυτο κανει? http://www.amazonios.gr/main.php?cPath=399_504 κ αυτο για ph http://www.amazonios.gr/product_info.php?c...roducts_id=1038

η κ αυτο ? http://www.amazonios.gr/product_info.php?c...roducts_id=1799

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα για αρχή υγρά τεστ: ΝΗ3/ΝΗ4 , ΝΟ2, ΝΟ3 και οι μετρήσεις να γίνουν....Χθες!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επιδη βλεπω οτι σε ζοριζει λιγο ο ιστος(διαδυκτιο)αν θελεις στειλε μου μεσω πμ(προσωπικο μηνυμα) το νουμερο σου να μιλησουμε στο τηλεφωνο η ακομα κ να βρεθουμε για εναν καφε να σε βοηθησω οσο μπορω.

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

λοιπων η μετρισεις μαλακοτιτα νερου ειναι 550ms μ ειπε ειναι πολυ καλο. PH ειναι 8,0 η αμμονια φυσιολογικη

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα για αρχή υγρά τεστ: ΝΗ3/ΝΗ4 , ΝΟ2, ΝΟ3 και οι μετρήσεις να γίνουν....Χθες!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε υγρά τεστ!αυτό για το ph που ρώτησες καλό είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...