Jump to content

Επιλογή φίλτρου για ενυδρείο 60 λίτρων


nikos193

Recommended Posts

Γεια σας σε όλους σας. Είμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά. Έχω ένα ενυδρείο 60l και σκοπεύω να αγοράσω ένα εξωτερικό φίλτρο. Λοιπόν θέλω να μου προτείνεται ποιο να αγοράσω αλλά να τηρεί και τις παρακάτω προυποθέσεις.

1)ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΘΟΡΥΒΟ!!! :thumbup:

2)ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΥ "ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ" :wacko:

3)ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΔΙΟΤΙ "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΤΑΛΙΑ"!!! ;)

Μήπως θα μπορούσατε να αναφέρετε και τιμές? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε nikos193 και καλώς όρισες στο aquazone! :thumbup: Eίναι ευχάριστο το γεγονός ότι παρά το σχετικά μικρό μέγεθος του ενυδρείου σου προτιμάς το εξωτερικό (και σημαντικά πιο ακριβό) φίλτρο!

Δυστυχώς δε θα μπορέσω να είμαι αντικειμενικός :thumbup: καθότι είμαι λάτρης της eheim και σου λέω ότι είναι απλά τα καλύτερα! Βέβαια, για να είμαι σωστός, και οι υπόλοιπες εταιρείες δεν μπορείς να πεις ότι υστερούν, απλά η eheim έχει το κάτι παραπάνω... ;)

Θα σου πρότεινα κάτι σαν το 2232 που μπορείς να το δεις εδώ αλλά είναι από ξένο eshop. Αν θες μπορείς να ποστάρεις στο φόρουμ "καταστήματα" στην "αναζήτηση προϊόντων και να σου πουν διαθεσιμότητα και τιμές! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το συγκεκριμένο. Πραγματικά αθόρυβο και για τα λίτρα σου είναι ό,τι πρέπει!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για πριν αν και δεν κατάλαβα τι είπες γιατί σήμερα ανακάλυψα την ιστοσελίδα... Είδα εκεί ένα αποστολή μυνήματος και το πάτησα...

Να ρωτήσω... για το φίλτρο της ΕΗΕΙΜ το 2213 τι λές καλό? μήπως ξες τιμή και τι υλικά έχει μέσα ;) ?

Thnks για την απάντηση istellas. Μήπως ξες το 2213? Tι υλικά έχει μέσα? τη τιμή έχει? είναι αποτελεσματικά τα φίλτρα της ΕΗΕΙΜ ως προς την κρυσταλλότητα που θέλω να έχει το νερό μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...