Jump to content

Διπλασιασμός Φωτισμού


xlomoc

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, άν και είναι αργα τωρα βρηκα την ευκαιρια μου για να σας ρωτησο περι του θεματος.

Εχω ενα ενυδρειο 90L καθαρα. Ειναι μετρια φυτεμενο και σκεφτομαι μια ιδεα που ειδα σε ενα αλλο post για διπλασιασμο του φωτος.

Αρχικα θα ηθελα να μαθω τι πατεντα ειναι αυτη που λετε και διπλασιαζει το φως

Θα ηθελα κανα 2 tips για να δω πως θα το κανω (αν βεβαια ειναι απαραιτητο για το ενυδρειο μου)

Στο ενυδρειο εχω μια Τ5 18W 60cm (εκατοστα)

Α! και καλο βραδυ σε οσους δουν το post τωρα( γιατι εγω παω για υπνο)

Θα δω τις απαντησεις μετα της 3 γιατι εχω σχολειο.

Καληνυχτα :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μετρια φυτεμενο και σκεφτομαι μια ιδεα που ειδα σε ενα αλλο post για διπλασιασμο του φωτος.

Δεν μας λές και πιο ειναι το ποστ για να μπούμε στο πνεύμα?

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ανακλαστήρες βάλε ανακλαστήρες και θα διπλασιαστεί ο φωτισμός αλλιώς κάνεις πατέντα και προσθέτεις μια δεύτερη λάμπα.

Δηλαδή καινούργιο μπαλαστ, στεγανά ακροφίσια, βάσεις, καλώδια, και η βασικές προϋποθέσεις να πιάνουν τα χέρια σου και να κατέχεις λίγο από ηλεκτρολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ανακλαστήρες βάλε ανακλαστήρες και θα διπλασιαστεί ο φωτισμός αλλιώς κάνεις πατέντα και προσθέτεις μια δεύτερη λάμπα.

Δηλαδή καινούργιο μπαλαστ, στεγανά ακροφίσια, βάσεις, καλώδια, και η βασικές προϋποθέσεις να πιάνουν τα χέρια σου και να κατέχεις λίγο από ηλεκτρολογικά.

ok αμα ειναι θα κανω τον ανακλαστηρα αλλα τι ακριβως χρειαζομαι μπορεις να με help?

Link to comment
Share on other sites

βασικα που μπορω να βρω

ενυδρειακά καταστήματα (ζητάς για το συγκεκριμένο μέγεθος λάμπας, Τ5-60cm)

ή σε ηλεκτρολογικό υλικό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...