Jump to content

Κινεζικα ενυδρεια


Satum

Recommended Posts

Ξερετε τιποτα για τα κινεζικα ενυδρεια jinlong?

Ποσο αξιοπιστα ειναι?

Πηγα προσφατα στο petshop της γειτονιας μου και το ειδα στον καταλογο και σε πολυ καλη τιμη μπορω να πω αλλα δεν ξερω εαν βγαζει καποιο προβλημα και εαν ειναι αξιοπιστο.

Τι γνωμη εχετε για αυτην την μαρκα?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τιποτα για τα κινεζικα ενυδρεια jinlong?

Ποσο αξιοπιστα ειναι?

Πηγα προσφατα στο petshop της γειτονιας μου και το ειδα στον καταλογο και σε πολυ καλη τιμη μπορω να πω αλλα δεν ξερω εαν βγαζει καποιο προβλημα και εαν ειναι αξιοπιστο.

Τι γνωμη εχετε για αυτην την μαρκα?

..μια χαρα ειναι μωρε μην ανχωνεσαι ..εξαλου εκει που εχουν φτασει τα τζουελ ..μονο με φιλεναδα την Μεργκελ ισως πετυχεις να αγορασεις κανενα απο αυτα! :thumbup: ..προχωρα ΚΑΛΟΓΕΜΙΣΤΟΟΟ! ..και καλες ψαριες! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις να εχει εγγυηση και ευκολα ανταλακτικα αμα χρειαστεις τιποτα.απο εσωτερικο φιλτρο αν εχει δεν συγκρινεται με της juwel το οποιο ειναι απο τα καλυτερα εσωτερικα.

για ποσα λιτρα μειλαμε;

παντως προσωπικα δεν θα επαιρνα κινεζικο αυτη την μαρκα δεν την ξερω.

τα anubiaς τα κοιταξες.

παρε πιο λιγα λιτρα αλλα να ειναι καλη κατασκευη για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τιποτα για τα κινεζικα ενυδρεια jinlong?

Ποσο αξιοπιστα ειναι?

Πηγα προσφατα στο petshop της γειτονιας μου και το ειδα στον καταλογο και σε πολυ καλη τιμη μπορω να πω αλλα δεν ξερω εαν βγαζει καποιο προβλημα και εαν ειναι αξιοπιστο.

Τι γνωμη εχετε για αυτην την μαρκα?

Τα κινέζικα ενυδρεία είναι αξιοπιστα κατα περιόδους εχω αγοράσει πολλά

το πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι στις αντλίες που χαλάνε εύκολα και στους θερμοστάτες που ή κολλάνε και δεν κλείνουν η δεν πιάνουν την σωστή θερμοκρασια που τους ρυθμίζεις

παντως όσον αφορά την γυάλα η προσοπική μου άποψη είναι οκ! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις να εχει εγγυηση και ευκολα ανταλακτικα αμα χρειαστεις τιποτα.απο εσωτερικο φιλτρο αν εχει δεν συγκρινεται με της juwel το οποιο ειναι απο τα καλυτερα εσωτερικα.

για ποσα λιτρα μειλαμε;

παντως προσωπικα δεν θα επαιρνα κινεζικο αυτη την μαρκα δεν την ξερω.

τα anubiaς τα κοιταξες.

παρε πιο λιγα λιτρα αλλα να ειναι καλη κατασκευη για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Τα anubia πρωτον δεν τα δουλευει το petshop της πολης μου και δευτερον ειναι πιο ακριβα εαν τα παραγγειλω απο αθηνα... Τελικα το παρηγγειλα και ειναι 340 λιτρα.....

διαβαζοντας και αλλου δεν ειχαν κανενα απολυτως προβλημα μονο μια φορα που ειχα καποιον να λεει οτι τα ψαρια φαινονται λιγο παραμορφωμενα μεσα απο το γυαλι αλλα λογικα θα μιλουσε για αυτο με την καμπυλη...

το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχει 2 Τ8 λαμπες 30w και ειναι πιστευω παρα πολυ λιγο...

μπορω να τις αλλαζω με καποια με ποιο πολλα βατ?

http://www.dejia-aquarium.com/bigpicture1.htm

αυτο ειναι σε καρυδια.....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει εγγυηση το ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει εγγυηση το ενυδρειο?

αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις αλλά λογικα πρέπει να εχεις τουλάχιστον 1 χρονο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει εγγυηση το ενυδρειο?

Οτι κυκλοφορει στην Ευρωπαικη Ενωση εχει minimum δυο χρονια εγγυηση ασχετα εαν οι εισαγωγεις

κανουν το κοροιδο.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κυκλοφορει στην Ευρωπαικη Ενωση εχει minimum δυο χρονια εγγυηση ασχετα εαν οι εισαγωγεις

κανουν το κοροιδο.

πηρα τηλεφωνο σε αυτον απο το petshop και μου ειπε οτι δεν ξερει εαν εχει και σε κανα 2-3 μερες που θα ερθει θα δουμε... οταν παω να το παρω να το ανοιξουμε να δουμε εαν εχει τιποτα γρατζουνιες ή σπασμενα καπακια???

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο σε αυτον απο το petshop και μου ειπε οτι δεν ξερει εαν εχει και σε κανα 2-3 μερες που θα ερθει θα δουμε... οταν παω να το παρω να το ανοιξουμε να δουμε εαν εχει τιποτα γρατζουνιες ή σπασμενα καπακια???

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να τον ρωτήσεις σε περίπτωση που καεί η λάμπα η ο μετασχηματιστής εχει να σε καλύψει?

και αν όχι θα περιμένεις εν μήνα να ερθει το ανταλλακτικό?

είναι υποχρεωμένο το κατάστημα που στο πουλάει να έχει και ανταλλακτικα το αναφέρω λόγω προσωπικής εμπειρίας μου με ένα ενυδρειο anubias 300l όπου μου είχε καει ο μετασχηματιστής και δεν είχε υποχρεώθηκε να μου δώσρι ολο το καπάκι απο καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο σε αυτον απο το petshop και μου ειπε οτι δεν ξερει εαν εχει και σε κανα 2-3 μερες που θα ερθει θα δουμε... οταν παω να το παρω να το ανοιξουμε να δουμε εαν εχει τιποτα γρατζουνιες ή σπασμενα καπακια???

Μην το παρεις εαν δεν εχει εγγυηση και επισης ερευνησε εαν εχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα οπως

σου γραφουν ποιο πανω.Εαν δεν υπαρχουν αυτες οι δυο προυποθεσεις το φθηνο θα σου βγει

ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις εαν δεν εχει εγγυηση και επισης ερευνησε εαν εχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα οπως

σου γραφουν ποιο πανω.Εαν δεν υπαρχουν αυτες οι δυο προυποθεσεις το φθηνο θα σου βγει

ακριβο.

ναι ομως για να το παραγγηλουν εδωσα προκαταβολη.... :thumbup::thumbup::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...