Jump to content

νεογεννητα στο ενυδρειο μου!!


juliet

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα...

μολις πριν 7 ημερες ξεκινησα να βαζω στο ενυδρειο μου τροπικα γλυκου νερου.. εδω και μια ωρα περιπου δεν εχω ξεκολλησει το βλεμμα μου απο το ενυδρειο μου γιατι βλεπω συνεχεια να εμφανιζοντε μικρα ψαρακια!!!!! καταρχην το θεαμα ειναι μοναδικο!! χρειαζομαι ομως την βοηθεια σας!

προσπαθω να δω πιο ψαρακι γενναει κ επισης θελω συμβουλες για να μπορεσω να τα κρατησω και να μην τα φανε τα αλλα ψαρακια!!!

τα ψαρακια που εχω στο ενυδρειο ειναι τα εξης:

1 cloan loach

3 Corydoras julii

2 lekostomoys

1 Blood Red Molly (αυτο ειναι αρσενικο)

4 molly poecilia velifera

βοηθεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

μολις πριν 7 ημερες ξεκινησα να βαζω στο ενυδρειο μου τροπικα γλυκου νερου.. εδω και μια ωρα περιπου δεν εχω ξεκολλησει το βλεμμα μου απο το ενυδρειο μου γιατι βλεπω συνεχεια να εμφανιζοντε μικρα ψαρακια!!!!! καταρχην το θεαμα ειναι μοναδικο!! χρειαζομαι ομως την βοηθεια σας!

προσπαθω να δω πιο ψαρακι γενναει κ επισης θελω συμβουλες για να μπορεσω να τα κρατησω και να μην τα φανε τα αλλα ψαρακια!!!

τα ψαρακια που εχω στο ενυδρειο ειναι τα εξης:

1 cloan loach

3 Corydoras julii

2 lekostomoys

1 Blood Red Molly (αυτο ειναι αρσενικο)

4 molly poecilia velifera

βοηθεια!!!!!

αν έχεις γεννήστρα βάλε τα νεογέννητα μέσα για να σωθούν.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις γεννήστρα βάλε τα νεογέννητα μέσα για να σωθούν.

δεν εχω!!! τι να κανω? να τα βαλω σε μια μεγαλη αποχη που εχω περιπου 10x12 και να την στιριξω καπως μεσα στο ενυδρειο??

αν παω το πρωι να παρω γεννιστρα τα προλαβαινω??

Link to comment
Share on other sites

ακομα προσπαθω να δω πιο ψαρι γενναει!!! πως θα το καταλαβω?

δεν εχω παρει τα ματια μου απο το ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Τα molly σου γεννάνε,δεν χρειάζεται να πάρεις γεννήστρα ,βρές από κάποιον συμφορουμίτη λίγο κερατόφυλλο και βάλε το στην επιφάνεια του ενυδρείου σου και η μητέρα φύση θα αναλάβει τα υπόλοιπα.Αγόρασε και τροφή για τα νεογέννητα ή αν δεν θες να ξοδέψεις χρήματα τρίψε με το χέρι πολύ καλά μέχρι να γίνουν σκόνη μερικά flakes και ρίξε για να μπορούν να τρώνε τα μικρά

Έγινε επεξεργασία - jimn
Link to comment
Share on other sites

Τα molly σου γεννάνε,δεν χρειάζεται να πάρεις γεννήστρα ,βρές από κάποιον συμφορουμίτη λίγο κερατόφυλλο και βάλε το στην επιφάνεια του ενυδρείου σου και η μητέρα φύση θα αναλάβει τα υπόλοιπα.Αγόρασε και τροφή για τα νεογέννητα ή αν δεν θες να ξοδέψεις χρήματα τρίψε με το χέρι πολύ καλά μέχρι να γίνουν σκόνη μερικά flakes και ρίξε για να μπορούν να τρώνε τα μικρά

JIM σε ευχαριστω πολυ!! επιδη δεν ειχα καποια απαντηση τα εχω βαλει προς το παρον στην μεγαλη αποχη και την εχω στηρίξει καλα ωστε να μην εχουν προσβαση τα μεγαλα. ποτε λες να ειναι καταλληλα για να τα βγαλω απο εκει?? το κερατοφυλλο που το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...