Jump to content

καβουρια?????


Recommended Posts

σε ενα μαγαζακι στην γειτονια μου ειδα κατι υπεροχα καβουρακια γλυκου νερου , μικρου μεγεθους κοκκινα και πανεμορφα!!!!!!ξερει κανενας τιποτα γιαυτα?????κανει να τα βαλω με παφερ?????

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις φυτα και θελεις να τα εχεις γιατι σου αρεσουν αν βαλεις το καβουρακι θα τα δεις στον αφρο .... :D

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι

τα καβουρια μπορουν να μπουν σε κανονικα ενυδρεια

γιατι και εγω τα ειδα σε ενα μαγαζι αλλα ηταν σε ενυδρειο σαν αυτα για της χελονες να μπορουν να βγενοθνε και εξω

Link to comment
Share on other sites

Ναι , υπαρχουν καβουρια που μπενουν σε ενυδρειο αλλα δεν αφηνουν κανενα φυτο ορθιο ...

Link to comment
Share on other sites

:D εγω ομως οχι

πολυ καλη ιδεα για ενα 10 λιτρο που εχω με πετρινο aquascaping

αντε ρε ποτε θα παρω το 60 λιτρο να αρχησει το πανυγηρι

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: εγω ομως οχι

πολυ καλη ιδεα για ενα 10 λιτρο που εχω με πετρινο aquascaping

αντε ρε ποτε θα παρω το 60 λιτρο να αρχησει το πανυγηρι

Tα καβούρια όπως και οι καραβίδες χρειάζονται βράχο και χώρο για να βγαίνουν έξω να αναπνέουν. Είχα κι εγώ παλιά και μου είχαν φάει τα ψάρια του πάτου, καθώς και τα σκαλάρια. Προσοχή αν έχετε φυτά ή ψάρια πάτου. ΕΠειδή δεν είχα βράχο, ανέβαιναν στα φυτά που ήταν πλαστικά και σκαρφάλωναν όπως-όπως στους σωλήνες για να βγουν στην επιφάνεια. Επίσης χρειάζονται μέρη για να κρυφτούν όπως βράχια με οπές, κιούπια διακοσμητικά κλπ. :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω γιατι θα αγοραζα καραβιδες η καουρια και θα τα βαζα σε ενα ενυδρειο με πετρες και δε θα μπορουσαν να βγουν εξω η αμμος ακνει για υποστρωμα ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...