Jump to content

Δειτε το ΟΛΟΙ


Recommended Posts

Εγω προσωπικα δεν αντεξα να το δω ως το τελος το συγκεκριμενο βιντεο που δειχνει για ακομη μια φορα την βαρβαροτητα του ανθρωπου απεναντι στην θαλασσια φυση.

http://www.glumbert.com/media/dolphin

Κρατιεμε πολυ για να μην βρισω μιας και σεβομαι τον χωρο που με φιλοξενει....

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα η βαρβαροτητα σε ολο της το μεγαλειο ....

Ενα ερωτημα εχω ??

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ???

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κανονικα επρεπε να λεγομαστε ΖΩΑ ....

Μου χαλασε ολη η διαθεση με αυτο το βιντεακι....

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ,

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ,

ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ

Τι αλλο να πει κανεις για αυτην την απαρεδεκτη κτηνωδια.

Ντροπη μας :D:thumbup::thumbup::angry2::angry2::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ. Έσφιξε η καρδιά μου. Ελπίζω και εύχομαι να έχουν χειρότερο θάνατο από τα δελφίνια.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει παρόμοιο βίαιο βίντεο με ρακούν και κάστορες.'Εδειχνε πως βγάζανε το δέρμα τους ενώ ήταν ζωντανά και τα χτυπάγανε με ένα δοκάρι στο κεφάλι αλλά δεν πέθαιναν παρά με αργό θάνατο...... :D:thumbup:

Συγγνώμη αν σας σοκάρω με την παραπάνω περιγραφή, όμως πιστεύω και ξέρω πως τέτοια πράγματα συμβαίνουν κι εδώ. Κυρίως στα χωριά κάθε Πάσχα με τα ζωντανά. 'Ολοι αξίζουν έναν αξιοπρεπή και χωρίς πόνο θάνατο. Είτε κάποιος είναι μελλοθάνατος κατάδικος, είτε ένα δελφίνι, είτε ένα αρνί.

Είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος σε τέτοια θέματα, και πρέπει όλοι μας να τα καταγγέλουμε αν πέσει κάτι στην αντιληψή μας, ή ακόμα καλύτερα να παρεμβαίνουμε δυναμικά.

Δεν μπορούμε να γίνουμε οι ίδιοι εφαρμοστές του νόμου και του δίκαιου αλλά πρέπει να τον υπενθυμίζουμε με όποιο τρόπο μπορούμε.

Έγινε επεξεργασία - Aqua-man
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απανθρωπο και σοκαριστικο οτι και να εχεις δει στην ζωη σου με τετοια πραγματα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αηδιασεις και να σοκαριστεις :D:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγκλονιστικο!Απαραδεχτο! φρικιαστικο! Ανατριχιασα με το θεαμα κι εγω!Κ αφου ειναι κοινο μυστικο γιατι αφηνουν αυτην την κτηνωδια να συνεχιζεται;Θα μου πειτε χαζη ερωτηση. Ολοι ξερουμε τι διαολο κανει το ρημαδι το χρημα.....

Link to comment
Share on other sites

ουφφφ.....απαραδεκτο...δν ξερω αλλα απ την ωρα που το ειδα,δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου...νοιωθω και θυμο και λυπη ταυτοχρονα.....ολοι και ολα εχουν δικαιωμα στη ζωη αλλα κανενας δεν εχει το δικαιωμα να την αφαιρεσει..πωσ αντεχαν να τα βλεπουν ετσι;;; :thumbup::thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνεται η βαρβαρότητα του ανθρώπου στη φύση.

Δυστυχώς όμως, τα δελφίνια αποτελούν τροφή για κάποιους. Μπορεί εμείς να θαυμάζουμε αυτό τα υπέροχα θηλαστικά και να μας σοκάρουν τέτοιες συμπεριφορές, αλλά και κάποιοι άλλοι μπορεί να θαυμάζουν, εξ ίσου τους ...τόνους.

Link to comment
Share on other sites

..............

Σέβομαι το χώρο και έτσι θα παραμείνω σιωπηλός.

Εύχομαι, να μην παραστώ ποτέ μάρτυρας παρόμοιου συμβάντος ,γιατί θα πεθάνω ...στην φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απανθρωπο και σοκαριστικο οτι και να εχεις δει στην ζωη σου με τετοια πραγματα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αηδιασεις και να σοκαριστεις :D:thumbup::thumbup:

Μια απο τα ιδια και απο εμενα. :angry2::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστό οτι οι Γιαπωνέζοι ψαρευουν συστηματικά τα δελφίνια γιατί στην ευγενική :thumbup: τους χωρα θεωρουνται εξαιρετικός μεζές. Παρόμοια βιντεάκια έχουν κυκλοθφορήσει και στο παρελθόν αλλά κάθε φορά παραμένει γεγονός η ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ των πολιτισμένων!!!

Είμαι ψαροτουφεκάς και έχω μάθει να παρατηρώ, να μαθαίνω σέβομαι κατ΄αρχάς τη φύση. Τέτοιες εικόνες με κάνουν να αηδιάζω και να θυμώνω... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανεις μετα απο τετοιες σκηνες βαρβαροτητας...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν άντεξα να το δω μέχρι τέλους. Είναι πραγματικά αισχρός ο τρόπος που τα σκοτώνουν. Τώρα το αν κάποιοι άνθρωποι θεωρούν τα δελφίνια υπέροχο μεζε, τι να πω.... εύχομαι κάποτε να βρεθεί κάποιος που να θεωρεί αυτούς υπέροχο μεζε και να έχουν έναν τέτοιο θάνατο!! Πραγματικά τους αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...