Jump to content

μελανοταινιες


kixlida

Recommended Posts

καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω για τις μελανοταινιες αν ειναι ανθεκτικες? ή οχι? και αν δεν ειναι αν ειναι ηρεμες με τα αλλα ψαρια και με τι ψαρια μπορω να της εχω σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οι μελανοταινίες σε γενικές γραμμές είναι ανθεκτικά ψάρια σου μιλάω από δική μου εμπειρία, μιας και φιλοξενώ καμμιά δεκαριά. Για να σου δείξουν όμως τα όμορφα χρώματά τους χρειάζονται νερό με αρκετές απαιτήσεις σε σκληρότητες και πεχα ανάλογα με το είδος που θα αποφασίσεις να φιλοξενήσεις στο ενυδρείο σου. Πάντως να έχεις υπ οψιν σου οτι είναι ψάρια πολυ κινητικά και τους αρέσει να ανήκουν σε ένα μεγάλο κοπάδι. Αν και το παράξενο σχήμα που έχουν ξενίζει κάποιους από το χόμπίστες για μένα είναι πολύ καλή επιλογή σαν ψάρια μιας και γεμίζουν το ενυδρείο με την κινησή τους και τα χρώματα τους . :)

Link to comment
Share on other sites

εχω μεσα στο ενυδριο 2 silver shark καρχαριακια και 1 κιχλιδα kribensis μπορω να βαλω και μελανοταινιες η οχι θα υπαρξει τσακομος τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ όμορφα ψάρια, έχουν πολύ καλά χρώματα αν τους αρέσει το περιβάλλον και γίνονται πραγματικά μοσχάρια!!

Link to comment
Share on other sites

τι μεγεθος ενυδρειου εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 100 λιτρα παιδια με τη αλλα ψαρια μποτω να της εχω μαζι?

Θα σου πρότεινα να μην τις βάλεις.

Ήδη τα silver shark που έχεις είναι πολλά, γίνονται τεράστια!

Μπορείς να αδειάσεις το ενυδρείο από ψάρια και να το κάνεις ένα πολύ όμορφο φυτεμένο βιοτοπικό Ασίας με μελανοταινίες :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...