Jump to content

Ερωτηση


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια σαν αρχαριος στα αλατια

1) Σε ενυδρειο 60 λιτρα ειχα μεσα 2 clown και 1 six line. Αγορασα σημερα και εναν γιατρο για τον οποιο μου ειπαν οτι δε θα ειχα κανενα προβλημα αλλα με το που μπηκε στο ενυδρειο το six line του την επεφτε συνεχως. Θα ξεπεραστει αυτος ο τσαμπουκας η θα ειναι μονιμα ετσι και θα αναγκαστω να βγαλω καποιο???

2) Θα μπορουσα να βαλω ενα box fish ή θα εχω το ιδιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οχι το 2.

απο εκει και μετα ο παλιοχαρακτηρας ειναι το σιξλαιν.στη θεση σου θα εβαζα καμμια γαριδουλα κανα σαλιγκαρι και τελος....

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οχι το 2.

απο εκει και μετα ο παλιοχαρακτηρας ειναι το σιξλαιν.στη θεση σου θα εβαζα καμμια γαριδουλα κανα σαλιγκαρι και τελος....

Υπαρχουν και τα 2 +1 ερημιτη και μερικα κοραλλια που θα προστεθουν και αλλα λογικα...

Δηλαδη ενα απο τα 2 θα πρεπει να φυγει αν καταλαβαινω καλα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια σαν αρχαριος στα αλατια

1) Σε ενυδρειο 60 λιτρα ειχα μεσα 2 clown και 1 six line. Αγορασα σημερα και εναν γιατρο για τον οποιο μου ειπαν οτι δε θα ειχα κανενα προβλημα αλλα με το που μπηκε στο ενυδρειο το six line του την επεφτε συνεχως. Θα ξεπεραστει αυτος ο τσαμπουκας η θα ειναι μονιμα ετσι και θα αναγκαστω να βγαλω καποιο???

2) Θα μπορουσα να βαλω ενα box fish ή θα εχω το ιδιο προβλημα??

Γεια σου φιλε μου.

1)Στα 60 λιτρα το sixline δεν θα αφησει αλλο ψαρι να μπει γιατι προστατευει την περιοχη του.Γι'αυτο κ τα wrasse οπως κ τα damsel,dotybacks κ.α. τα βαζουμε τελευταια.

2)Το box fish οπως κ ο ''γιατρος'' ειναι απαγορευτηκα ψαρια για τα λιτρα σου.Ο ''γιατρος'' η αλλιως Labroides dimidiatus στην φυση τρεφεται απο τα βακτηρια/μικροοργανισμους που μεγαλωνουν πανω στο δερμα/λεπια μεγαλων ψαριων.Τωρα για τα box fish θα πρεπει να μαθεις πως αν αισθανθουν στρες εκρινουν τοξικες ουσιες που μπορουν να γυρισουν αναποδα 200 λιτρα νερο(ποσο μαλλον 60).Τωρα σκεψου το six line να δει το αργοκινητο box fish τι θα γινει(παει το ενυδρειο,βραχος,αραγωνιτης)....

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακο θα προτεινα να βγαλεις το six line,εαν θυμασαι παλαιοτερα το ειχαμε ξανασυζητησει.Και στο δικο μου ενυδρειο τα ιδια κανει δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω σε ολους για τις γρηγορες απαντησεις σας!

Να σαι καλα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...