Jump to content

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ


Recommended Posts

post-550-1159979415_thumb.jpgpost-550-1159979383_thumb.jpgpost-550-1159979341_thumb.jpgpost-550-1159979203_thumb.jpgpost-550-1159979249_thumb.jpgpost-550-1159979291_thumb.jpgΜια μικρη παρουσιαση κ του δικου μου ενυδρειου με τα πρωτα μου φυτα.Δεν εχει την τελικη του μορφη, οπως την φανταζομαι......
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο αλλά να σε ρωτήσω πόσο καιρό έχεις βάλει τα φυτά , και αν έχεις φυσαλίδες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο malice. Κατά την άποψή μου μερικά ψηλά φυτά στο πίσω μέρος

θα το έδειχναν ακόμα πιο όμορφο.

Keep on walking :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο malice. Κατά την άποψή μου μερικά ψηλά φυτά στο πίσω μέρος

θα το έδειχναν ακόμα πιο όμορφο.

Keep on walking :D

Μια βδομαδα τα εχω βαλει τα φυτα, κ τα πισω τα εβαλα επιτηδες εκει για να ψηλωσουν.Σιγα σιγα θα παρω κι αλλα.Δεν γινεται ολα μαζι......

Μια βδομαδα τα εχω βαλει τα φυτα, κ τα πισω τα εβαλα επιτηδες εκει για να ψηλωσουν.Σιγα σιγα θα παρω κι αλλα.Δεν γινεται ολα μαζι......

Ναι αεραντλια ειναι αυτη που κανει τις φυσαλιδες πισω.

Μια βδομαδα τα εχω βαλει τα φυτα, κ τα πισω τα εβαλα επιτηδες εκει για να ψηλωσουν.Σιγα σιγα θα παρω κι αλλα.Δεν γινεται ολα μαζι......

Ναι αεραντλια ειναι αυτη που κανει τις φυσαλιδες πισω.

Ηταν μεγαλη αποφαση να πεταξω ολα τα ψευτικα φυτα που το εκαναν ζουγκλα, κ να το ξεγυμνωσω ετσι για να βαλω αληθινα....Μακαρι να πανε καλα κ να μην το μετανοιωσω....

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου γινεται πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου δείχνει μια χαρά και με προσθήκες φυτών (συν τα κλαδέματα) θα γίνει πολύ όμορφο!

Αν μπορείς κάνε μας μια αναλυτική παρουσίαση των κατοίκων του και του εξοπλισμού του!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου γινεται πολυ καλο

Σας ευχαριστω παιδια! Να ξερατε ποση δυναμη μου δινεται να συνεχισω.... Να σας πω την αληθεια ντρεπομουν να σας το δειξω ετσι που καταντησε....Εκτος αυτου το παλευω μονη μου κ ρωτωντας....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια! Να ξερατε ποση δυναμη μου δινεται να συνεχισω.... Να σας πω την αληθεια ντρεπομουν να σας το δειξω ετσι που καταντησε....Εκτος αυτου το παλευω μονη μου κ ρωτωντας....

Στους κατοικους του θα χρειαστω την βοηθεια σας... Εχω πολυ ανακατεμενα ψαρια κ ξερω οτι ειναι λαθος. Ξεκινησα να παιρνω οτι εβρισκα κ μου αρεσε απ την αρχη που ειχα δωσει βαρος στα ζωοτοκα. Στην πορεια το μετανοιωσα γιατι γεννουσαν κ αργουσαν να μεγαλωσουν... ΕΜΕΙΝΑΝ ελαχιστα λογω χαμου τους κ τα μικρα τα χαρισα.Τωρα εχω μονο 2ξιφοφορους κ 2 μολλυ μαλλον αρσενικα, 7 γκουραμια διαφορα, 1 κογκο, 2 Abramites hypselonotus,2 σαε,4γατοψαρα, κ 2 σκαλαρια. 4 ηταν αλλα τα εχασα τωρα με την αμμωνια.Κατα καιρους εχω χασει κ αρλεκινους κα....Σε τι ειδος λετε να ριξω βαρος ωστε να εχω αργοτερα κ αναπαραγωγη;

Στους κατοικους του θα χρειαστω την βοηθεια σας... Εχω πολυ ανακατεμενα ψαρια κ ξερω οτι ειναι λαθος. Ξεκινησα να παιρνω οτι εβρισκα κ μου αρεσε απ την αρχη που ειχα δωσει βαρος στα ζωοτοκα. Στην πορεια το μετανοιωσα γιατι γεννουσαν κ αργουσαν να μεγαλωσουν... ΕΜΕΙΝΑΝ ελαχιστα λογω χαμου τους κ τα μικρα τα χαρισα.Τωρα εχω μονο 2ξιφοφορους κ 2 μολλυ μαλλον αρσενικα, 7 γκουραμια διαφορα, 1 κογκο, 2 Abramites hypselonotus,2 σαε,4γατοψαρα, κ 2 σκαλαρια. 4 ηταν αλλα τα εχασα τωρα με την αμμωνια.Κατα καιρους εχω χασει κ αρλεκινους κα....Σε τι ειδος λετε να ριξω βαρος ωστε να εχω αργοτερα κ αναπαραγωγη;

Να ρωτησω κ κατι αλλο... γαριδες μπορω να βαλω; Παντως δεν εχουν ωραια χρωματα αυτα γι αυτο ρωταω τι υπαρχει με ωραια χρωματα να παρω γι αυτη την κατηγορια ενυδρειου;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο!

Και όταν μεγαλώσουν τα φυτά σου θα γίνει ακόμα πιο ωραίο.

Φυτά θα βρείς μπόλικα, από κλαδέματα στις μηνιαίες συναντήσεις μας.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το ενυδρειο σου

με λιγα φυτα ακομα και κανα 2-3 ριζες θα γινει κουκλα.

ΜΠΡΑΒΟ για την προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...