Jump to content

Καλως ηρθα και καλως με βρηκατε!


Eirini

Recommended Posts

"Θα σε παρω" μου λεει μια μερα και εγω τον πιστεψα.

Παμε λοιπον να στησουμε το καινουριο μας σπιτικο. Εδω, σκεφτομουν εγω θα βαλουμε τον καναπε, εδω το συνθετο, εκει την κουνια του μωρου κ.ο.κ. Ελα ομως που δεν ειχαμε το ιδιο σκεπτικο!

Να μη σας τα πολυλογω, το συνθετο εγινε ενα ωραιοτατο θαλασσινο ενυδρειο 1000lt και η κουνια του μωρου μια ωραιοτατη καραντινα. Μονο ο καναπες μπηκε στη θεση του.

Τον πρωτο καιρο δεν σας το κρυβω ηθελα να την κοπανισω, με ειχε τρελανει η ολη κατασταση. Τζαμια τεραστια, σιλικονες, κουτες με μηχανηματα, κουβαδες με αλατια, χημικα, βραχια,σωληνες και σωληνακια παντου, 100 ΚΙΛΑ ΑΜΜΟ και αλλα τοσα βραχο με καβουρακια να τρεχουν στο σαλονι :thumbup: και μετα και αλλα μηχανηματα και φωτα και αλλα φωτα και να πεφτουν και οι ασφαλειες και βιβλια σχετικα με το θεμα παντου.

Υπομονη να μου λεει ο καλος μου αλλα που? Τα πρωτα σημαδια νευρασθενιας ειχαν αρχισει να κανουν την εμφανιση τους :D ...

(βαρεθηκα να εξιστορω τον πονο μου και μαζι με εμενα φανταζομαι και εσεις βαρεθηκατε να τον διαβαζετε).

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Ειμαι η Ειρηνη και αυτη τη στιγμη εχουμε στο σπιτι μας το ωραιοτερο ενυδρειο που υπαρχει στη χωρα (εχει πολυ δρομο ακομα βεβαια αλλα ετσι το βλεπω εγω και δεν σηκωνω αντιρησεις :thumbup: ) και φυσικα τωρα πια δεν το αλλαζω με κανενα αψυχο συνθετο.

Υ.Γ. Οσο για την κουνια του μωρου, οταν με το καλο ερθει ο διαδοχος καπου θα τον βολεψουμε και αυτον.

Έγινε επεξεργασία - Eirini
Link to comment
Share on other sites

"Θα σε παρω" μου λεει μια μερα και εγω τον πιστεψα.

Παμε λοιπον να στησουμε το καινουριο μας σπιτικο. Εδω, σκεφτομουν εγω θα βαλουμε τον καναπε, εδω το συνθετο, εκει την κουνια του μωρου κ.ο.κ. Ελα ομως που δεν ειχαμε το ιδιο σκεπτικο!

Να μη σας τα πολυλογω, το συνθετο εγινε ενα ωραιοτατο θαλασσινο ενυδρειο 1000lt και η κουνια του μωρου μια ωραιοτατη καραντινα. Μονο ο καναπες μπηκε στη θεση του.

Τον πρωτο καιρο δεν σας το κρυβω ηθελα να την κοπανισω, με ειχε τρελανει η ολη κατασταση. Τζαμια τεραστια, σιλικονες, κουτες με μηχανηματα, κουβαδες με αλατια, χημικα, βραχια,σωληνες και σωληνακια παντου, 100 ΚΙΛΑ ΑΜΜΟ και αλλα τοσα βραχο με καβουρακια να τρεχουν στο σαλονι :thumbup: και μετα και αλλα μηχανηματα και φωτα και αλλα φωτα και να πεφτουν και οι ασφαλειες και βιβλια σχετικα με το θεμα παντου.

Υπομονη να μου λεει ο καλος μου αλλα που? Τα πρωτα σημαδια νευρασθενιας ειχαν αρχισει να κανουν την εμφανιση τους :D ...

(βαρεθηκα να εξιστορω τον πονο μου και μαζι με εμενα φανταζομαι και εσεις βαρεθηκατε να τον διαβαζετε).

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Ειμαι η Ειρηνη και αυτη τη στιγμη εχουμε στο σπιτι μας το ωραιοτερο ενυδρειο που υπαρχει στη χωρα (εχει πολυ δρομο ακομα βεβαια αλλα ετσι το βλεπω εγω και δεν σηκωνω αντιρησεις :thumbup: ) και φυσικα τωρα πια δεν το αλλαζω με κανενα αψυχο συνθετο.

Υ.Γ. Οσο για την κουνια του μωρου, οταν με το καλο ερθει ο διαδοχος καπου θα τον βολεψουμε και αυτον.

καλως ορισες και κατανοητος ο πονος (τον εχω προκαλεσει και εγω :angry2: )...

οσο για το διαδοχο εχει και δωρεαν πισινα ο τυχερος!!! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Όταν το τελειώσετε θα ήθελα μια Φώτο να δω πρέπει να είναι φανταστικό

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, μου θυμίζεις τα νιάτα μου.

Σε καλοσορίζω στο forum μας και περιμένω με πολύ ενδιαφέρον να δω φωτογραφίες από το ενυδρείο σας και μια αναλυτική παρουσίαση.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Kαλος ορισες στο Aquazone :D:thumbup::thumbup:

Υπομονη και ολα θα γινουν. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

:angry2::D:angry2::thumbup::angry2::thumbup:

Ειρήνη Καλώς όρισες.

Πολύ ωραία και περιγραφική η εισαγωγή σου. Μ'άρεσε.

Αναμένουμε φώτο a.s.a.p.

Link to comment
Share on other sites

:angry2::angry2::angry2::angry2::angry2::angry2:

Ειρήνη Καλώς όρισες.

Πολύ ωραία και περιγραφική η εισαγωγή σου. Μ'άρεσε.

Αναμένουμε φώτο a.s.a.p.

:blink::rasp: Καλώς μας ήλθες! Αλλά προτείνω να βάλεις φωτογραφία του ενυδρείου οπωσδήποτε γιατί μας τάραξες και η φαντασία μυ καλπάζει :D:thumbup::thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

:angry2: Μας πιασανε στα πρασα και παραλιγο να μην το παρω ειδηση :angry2:

Εγω ειμαι ο ενοχος :D και αρκετα ατομα απο εδω εχουν ζησει απο πρωτο χερι την κατασταση που επικρατουσε στο σπιτι σχεδον 1 χρονο πριν ενω οι υπολοιποι εχουν δει φωτογραφιες απο την πορεια κατασκευης στο αναλογο θεμα στο θαλασσινο τομεα... :angry2:

Τωρα πια με ανταγωνιζεται στην πορωση :angry2: ...στις νεες εισαγωγες κοραλλιων γυαλισε το ματι της :angry2:

Επισης να πω και δημοσια ενα μεγαλο ευχαριστω για τη βοηθεια και τη στηριξη οταν εγινε η γνωστη καταστροφη...αποκλειετε να συνεχιζα αν δεν ηταν η Ειρηνη... :thumbup:

Τωρα ξερετε :thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλη Eirini ... :D

Καλα δε σου εχει φτιαξει ακομα κανα Freshwater Aquarium αυτος ο Μανος ?? τσ τσ τσ ηρθε η ωρα νομιζω ... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη καλώς όρισες και από μένα.

Χμμμμ εγώ τώρα ξεκινάω, και ενώ η γυναίκα μου συμφώνησε στο όλο εγχείρημά μου τώρα μου φαίνεται ότι…….. τσινάει….

Τι θα λέγατε αν διοργανώναμε κανένα meeting αγανακτισμένων γυναικών με ομιλήτρια την Ειρήνη?

Μάνο για κανόνισε κάτι σε παρακαλώ…

Μπας και πεισθεί και η γυναίκα μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου αγαπητέ Φίλε Μάνο για τη σωστή σύντροφο, που έχεις στο πλευρό σου!

Τι μου θύμησες τώρα. Τα πρώτα χρόνια του γάμου μου, όπου η γυναίκα που έπλενε την ποταμίσια άμμο στο μπάνιο και μου την έφερνε να την τοποθετήσω στο πρώτο μου ενυδρείο.

Σήμερα? Ας μη το συζητήσω καλύτερα.

Πως είναι η γυναίκα σου.......Καμία σχέση :D

Link to comment
Share on other sites

:D κι από μένα Ειρήνη...
Link to comment
Share on other sites

Καλα λενε πως πισω απο ενα πετυχημενο αντρα κρυβεται μια σωστη γυναικα..! :D

Αντε βρε Ειρηνακι καλος ηλθες στον αλλο χωρο ζωης του Μανου. Εκεινη η ομηλια που αναφερθηκε ποιο πανω δεν θα ηταν ασχημη...για εσας! :thumbup:

Μου αρεσε ο τροπος διατυπωσης του παραπονου... :thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για το θερμο καλωσορισμα!

Αν και καποιους τουςγνωριζω απο κοντα, θα χαρω πολυ να παραβρεθω σε καποια απο τις επομενες συναντησεις σας και να γνωρισω και αλλους τρελαμενους ενυδρειαδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ειρήνη! :D

Όσο για τους άντρες που έχουν πρόβλημα

γιατί "τσινάνε" οι γυναίκες τους ένα είναι το

κόλπο:ΚΟΛΛΗΣΤΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΣΑΣ ΕΝΥΔΡΕΙΙΤΙΔΑ

Είναι πολύ απλό, αν θέλετε περισσότερες

λεπτομέρειες ρωτήστε τον nkarvounis

ξέρει αυτός τον τρόπο καλά, έτσι με κόλλησε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...