Jump to content

Paludariums


Recommended Posts

Ξέρει κανείς για τα paludariums?? Έχει επιχειρήσει κανείς κάτι τέτοιο?? Πόσο εύκολο είναι να το κατασκευάσεις και να το συντηρήσεις?? Έχει κανείς να μας δώσει πληροφορίες αναλυτικές σχετικά με την κατασκευή ενός τέτοιου συστήματος? Παραθέτω τις καλύτερες κατ' εμέ φωτό που βρήκα!

Υ.Γ.: Ελπίζω με τις βροχές να είστε όλοι καλά γιατί ακούω διάφορα... Take care!

post-1418-1160326988_thumb.jpg

post-1418-1160327028_thumb.jpg

post-1418-1160327064_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για εξαιρετικη ομορφια... Πολυ θα ηθελα να δω αν υπαρχουν αναλογες Ελληνικες προσπαθειες !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν τα ανακάλυψα έπαθα μεγάλο σοκ!! Σκέφτομαι εάν και εφόσων είναι εφικτό να το κάνω στο καινούριο 200άρι μου μιάς και είναι ψηλό. Περιμένουμε εναγωνιοδώς απαντήσεις λοιπόν! Φίλε Manogr θα στήσουμε ένα μαζί μου φαίνεται!!!! :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δε σας κρυβω οτι ημουν ετοιμος να κανω κατι τετοιο ... Για να το εκανα ομως θα ηθελα να γινει σωστη δουλεια ... πραγμα που στην Ελλαδα ειναι δυσκολο να γινει ... διοτι θα υπηρχαν πολλοι ζωντανοι οργανισμοι που ηθελα που 1ον δε θα τους εβρησκα ποτε εδω πχ φιδια , βατραχια κλπ (μονο απεξω και θα θελες μια περουσια για να τα φερεις ) και 2ον η πληροφορια ειναι πολυ λιγη με αποτελεσμα να υπηρχαν πολλα προβληματα και απωλειες σε κατι που το εχεις πληρωσει χρυσο και οχι μονο ....

Προσωπικα δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος Ελληνας hobbistas που να εχει κανει κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Eίναι super αυτά τα ενυδρεία...



Δείτε και αυτό



Πηγή:piranha-info.com

A nice example of how to set up a piranha tank, if you got

the money and the space... (source: Basel Zoo, Switserland)

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα εχω διαβαζει και εχω καταλαβει πολυ μεγαλο ρολο σε ενα "σωστο" paludarium με περιεργους οργανισμους/ζωα μεσα ειναι ο αερας .... Παρακατω παραθετω μια φωτο ... Οποιος γνωριζει κατι ή εχει καποια χρησιμη πληροφορια παρακαλω να την μοιραστει μαζι μας ...

post-1112-1160400448_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - dartman
Link to comment
Share on other sites

Παρτε μια ιδεα και απο κατοικους που μπορει καποιος να βαλει .... :D:thumbup:

post-1112-1160400745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από φίδια!!!! Δεν τα μπορώ καθ8όλου! Άντε και καμιά σαύρα κι αυτή με περισσή την σκέψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...