Jump to content

Τέστ σε πακέτο


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω εαν γνωρίζεται ποιας εταιρίας τεστ υπάρχουν σε πακέτο. Επίσης Tropic Marin και Red Sea είναι καλά τέστ;;

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο σε υγρά τεστ νομίζω είχε βγάλει η SERA και η TETRA φίλε Guppy. Δε χρειάζεται να τα πάρεις πακέτο πάντως γιατί κάποια από αυτά (πχ NH3/4) δε τα χρειάζεσαι πλην της περιόδου στρωσίματος και ίσως μερικών άλλων ειδικών περιπτώσεων. Τα τεστ της TROPIC MARINE είναι καλά, της RED SEA δεν έχω δοκιμάσει. Από τα πολύ καλά ΙΜΟ είναι της salifert που είχα όλη τη σειρά για το reef.

Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ της red sea ειναι πολυ καλα .Πιστευω οτι ειναι καλυτερα απο αυτα των tetra-sera.Tropic marine δεν εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Για γλυκού νερού ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται για γλυκο νερο δεν εχω reef

Link to comment
Share on other sites

Redsea έχει σε πακέτο;;; Στη σελίδα του Istella έχει πολλές πληροφορίες για τέστ, δεν έχει όμως πολλά για redsea, κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Της Tropic Marine που έχω δοκιμάσει για γλυκό νερό είναι αρκετά καλά.

Κατά τη γνώμη μου τεστ αμμωνίας χρειάζεται πάντα να υπάρχει διαθέσιμο, γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Απλά όταν θα το χρειαστείς πρέπει να υπάρχει εκείνη τη στιγμή για να πράξεις άμεσα (αλλαγή νερού κ.α.)! Δεν είναι σαν το τεστ σιδήρου ή φωσφορικών που και να μην το έχεις πας σε 2-3 μέρες και το αγοράζεις και δεν τρέχει και τίποτα αν αργήσεις να το πάρεις λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Istella δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά θέλω να τα αγοράσω, σε PH KH GH βγάζουν εκατό τεστ. Σε πακέτο τα βρίσκω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε πακέτο βγάζει και η ΑΡΙ τα οποία πιστεύω θα συμφωνήσουν και οι υπόλοιποι οτι είναι από τα πλέον αξιόπιστα!

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο για TM δεν έχω δει. Tης ΑΡΙ έχω δουλέψει μόνο τα GH, kH τα οποία είναι αξιόπιστα σε όσες μάρκες έχω δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...