Jump to content

ΤΡΟΦΕΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ(ΦΑΡΑΩ κλπ) ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΛΩΜΑ;

Link to comment
Share on other sites

Ψάρια γλυκού νερού με δολώματα θαλασσινού δεν νομίζω ότι μπορείς να ταΐσεις.

Οι ζωντανές τροφές πάντα ήταν πολύ καλό να ταΐζει ο οποιοσδήποτε τα ψάρια του ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αναλόγως βέβαια τα ψάρια, πάει και η ζωντανή τροφή. Το κακό είναι ότι είναι επικίνδυνο για να μεταδοθούν παράσιτα και ασθένειες στα ψάρια, εκτός και αν η εκτροφή ζωντανής τροφής γίνεται κάτω από κλειστό ελεγχόμενο περιβάλλον όπως κάνουν πολλοί εκτροφείς ψαριών. Από τις πιο απλές ζωντανές τροφές που μπορεί να φτιάξει κάποιος και να ταΐσει τα ψάρια του είναι οι αρτέμιες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει η προνύμφη μιας μύγας μπιγκατιτινι την λένε και την χρησιμοποιούν οι ψαράδες (Ιταλία) υπάρχει όμως και εδώ δεν την έχω δοκιμάσει αλλά είναι από αυτές που βλέπουμε να τρώνε οι τύποι που περνούν μέρος σε ριαλιτι :D οπότε για τα ψαριά θα είναι οκ .

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει η προνύμφη μιας μύγας μπιγκατιτινι την λένε και την χρησιμοποιούν οι ψαράδες (Ιταλία) υπάρχει όμως και εδώ δεν την έχω δοκιμάσει αλλά είναι από αυτές που βλέπουμε να τρώνε οι τύποι που περνούν μέρος σε ριαλιτι :angry2: οπότε για τα ψαριά θα είναι οκ .

:thumbup::thumbup::angry2::angry2::angry2::angry2::angry2::angry2:

Φοβερό σκεπτικό!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

:D:thumbup::thumbup:

Δεν ξέρουμε μόνο μετά το παιχνίδι σε τι κατάσταση βρίσκεται το στομάχι τους...

:angry2::angry2::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Με 50000 $ σου περνάνε όλα !!! :thumbup:

Για τα ψαριά τώρα πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά , όταν δοκίμασα για πρώτη φορά προνύμφες κουνουπιών είχα αμφιβολίες που μου τις διέλυσαν άμεσα με το πάρτι που έκαναν και κάνουν κάθε φορά ! :D

Link to comment
Share on other sites

:D:thumbup::thumbup:

Δεν ξέρουμε μόνο μετά το παιχνίδι σε τι κατάσταση βρίσκεται το στομάχι τους...

:angry2::angry2::angry2:

Σωστο. :angry2::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Με 50000 $ σου περνάνε όλα !!! :thumbup:

Για τα ψαριά τώρα πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά , όταν δοκίμασα για πρώτη φορά προνύμφες κουνουπιών είχα αμφιβολίες που μου τις διέλυσαν άμεσα με το πάρτι που έκαναν και κάνουν κάθε φορά ! :D

Από που μπορούμε να προμηθευτούμε προνύμφες κουνουπιών;

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορούμε να προμηθευτούμε προνύμφες κουνουπιών;

Λοιπόν γλάστρα χωρίς τρύπες η κουβάς γεμίζεις με νερό και την αφήνεις έξω στο μπαλκόνι η τον κήπο σε λίγο καιρό τα κουνούπια θα γεννήσουν και έχεις έτοιμες προνύμφες κουνουπιών τις πιάνεις με μια αποχη (διαφορετική από αυτή που χρησιμοποιείς για το ενυδρείο ) και ταΐζεις . βέβαια τώρα το χειμώνα είναι λογικό πως είναι κομμάτι δύσκολο για κουνούπια λόγο κρύου από την άνοιξη και μετά .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...