Jump to content

Το ένα μικρό αφανίσε τα υπόλοιπα..


Recommended Posts

Πριν 40 μέρες όπως εχω ξανά αναφέρει γέννησε το μόλυ μου . 6 μίκρα βρήκα. Τα έβαλα στην γέννηστρα μιας κ θα μου τα έτρωγαν.. Τον πρώτο μήνα όλα πήγαιναν ρολόι..την περασμένη δευτέρα βρήκα το πρώτο πεθαμένο..μέχρι σήμερα πέθαναν τα 5 από τα 6.. Να σημειώσω πως οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές. Είχα παρατηρήσει ότι αυτό που έχει μείνει τσιμπούσε τα υπόλοιπα. Ήταν κ λίγο πιο μεγάλοσωμο.. Μπορεί να πέθαναν επειδή τα τσιμπούσε?? :rasp::P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, για να καταλάβω, τα τσιμπούσε όσο βρίσκονταν στη γεννήστρα ή αργότερα;

Γενικά πάντως κάποιο ψάρι που δέχεται συνέχεια επιθέσεις ναι, μπορεί να πεθάνει από το συνεχόμενο στρες. Γι' αυτό καλό είναι να προσφέρουμε κρυψώνες βάζοντας κάποια αληθινά φυτά που ταυτόχρονα βελτιώνουν και τις συνθήκες του νερού μας!

Link to comment
Share on other sites

Όσο βρίσκονταν στην γέννηστρα.. Ήταν λάθος που τα άφησα τόσο καιρό μέσα ε ? Μια φορά που έκανα δοκιμή να τα βγάλω τα μεγάλα τα κυνηγούσαν όπως οι μελισσες το μέλι..

Link to comment
Share on other sites

ήταν λάθος να τα βάλεις μέσα :P

το καλύτερο είναι να αφήσεις τη φύση να κάνει τη δουλεία της! :rasp:

κάποια μικρά θα επιβιώσουν και θα ναι τα πιο δυνατά :helpsmilie:

(κάποιες φορές ,όταν κάνεις αναπαραγωγή και θες όπως και δήποτε να κρατήσεις πολλά μικρά χρησημοποιής γεννήστρα)

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...