Jump to content

TO ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ MOY!!!!!!!!!


iliascryptic

Recommended Posts

post-2098-1160776166_thumb.jpg

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΝ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ!!! :D ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΟΛΟ ,ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΝΕΛΙΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο και με πολυ ωραιο γουστο :thumbup: .Απο οτι βλεπω ολο και περισσοτεροι περνουν ενυδρεια μικρακια :D ενω των 400-500 λιτρων.Τι γινεται ρε παιδια??Τι εχεις σκοπο να φυλοξενησεις?Παντος εχει παρα πολυ καλες προδιαγραφες οτι και να το κανεις (θαλασσινο ή γλυκο).Καλη συνεχεια στην ευχαριστη φαση της διαμορφωσης. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα δισκους θα βαλει!!!!!!! :D:thumbup::thumbup:

Αντε και καλο στησιμο :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο για αρχη ... :D:thumbup:

Να σου κανω μια ερωτηση .. τι λαμπες εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλη αρχη. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε τετοιο ενυδρειο φιλοξενεις ανετα δισκους.Και σιγουρα το αποτελεσμα θα ειναι εξαιρετικο.Καλη συνεχεια και περιμενουμε νεες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο για αρχη ... :thumbup::thumbup:

Να σου κανω μια ερωτηση .. τι λαμπες εχεις ?

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ. :D Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ¨

ΦΙΛΤΡΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ- ΕHEIM PRO III 2080 1700L/H

ΑΕΡΑΝΤΛΙΑ ΕHEIM 400

ΦΩΤΙΣΜΟΣ- 2 ΛΑΜΠΕΣ MARINE-GLO

2 ΛΑΜΠΕΣ AQUA-GLO

OΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΩ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ....., ΔΙΣΚΟΥΣ........... :angry2: ..

post-2098-1160832153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενα δισκολατρεις :D:thumbup::angry2::thumbup:

Καλοριζικο και καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια φίλε μου με το δισκοενυδρείο σου..

έχω την εντύπωση όπως και εσύ αναφέρεις ότι έχεις χρησιμοποιήσει

στο φωτισμό σου λάμπες τ8 Marine Glo blue actinic, οι οποίες θεωρώ

,με τις λίγες γνώσεις μου στο θαλλασινό,ότι δεν κάνουν για το

ενυδρείο σου.....καθώς χρησιμοποιούνται για τις ανάγκες θαλλασινών

ενυδρείων και όχι γλυκού νερού..

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια φίλε μου με το δισκοενυδρείο σου..

έχω την εντύπωση όπως και εσύ αναφέρεις ότι έχεις χρησιμοποιήσει

στο φωτισμό σου λάμπες τ8 Marine Glo blue actinic, οι οποίες θεωρώ

,με τις λίγες γνώσεις μου στο θαλλασινό,ότι δεν κάνουν για το

ενυδρείο σου.....καθώς χρησιμοποιούνται για τις ανάγκες θαλλασινών

ενυδρείων και όχι γλυκού νερού..

EINAI 2 HAGEN AQUA GLO ΛΕΥΚΕΣ :D

KAI 2 HAGEN MARINE GLO ΜΠΛΕ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο.Ειναι εταιρειας η΄κατασκευη απο καποιο καταστημα?Παντως με δισκους μεσα θα ειναι super

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΤΡΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ- ΕHEIM PRO III 2080 1700L/H

ΦΩΤΙΣΜΟΣ- 2 ΛΑΜΠΕΣ MARINE-GLO

Πολυ καλο το φιλτρο που επελεξες αλλα καλο θα ηταν να "σπασεις" την εξαγωγη σε δυο σημεια καθως 1700λτ/ωρα ειναι ικανα να δημιουργουν προβλημα στρες στους δισκους.

Απο εκει και περα δεν θα εβαζα λαμπες θαλασσινου σε γλυκο.Οχι απλα δεν προσφερουν τιποτα,αλλα θα αλλοιωνουν και το χρωμα των ψαριων σου.Σκεψου λοιπον την πιθανοτητα να τις αλλαξεις!!! :D

Έγινε επεξεργασία - nidal
Link to comment
Share on other sites

πρωτα απ'ολα ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!!!! :thumbup:

και χωρις να επιρεαζω αφου ηδη αποφασισες: με αφρικανες θα ηταν τρελα!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο.Ειναι εταιρειας η΄κατασκευη απο καποιο καταστημα?Παντως με δισκους μεσα θα ειναι super

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ :D ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ 1,8/0,43/0,68 AQUATECH.EINAI TOY ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ,ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΓ.ΠΑΝΤΩΝ 88 ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΙΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΟΥΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΥΔΡΕΙΩΝ,ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΧΟΝΤΡΙΚΗΣ ΣΤΑ ΑΛΛΑ PET SHOP.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑΙΚΑ ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΞΥΛΟ ΔΡΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΟΥΣΤΡΑΡΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΟΠΩΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΚΡΙΒΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΑΡΙΣΤΟ ΣΕ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΕ.....

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

OΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΩ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ....., ΔΙΣΚΟΥΣ........... biggrin.gif ..

Οσο για το φιλτρο ειναι super εγω στο ενυδρειο 2 χ 0.6 χ 0.6 εχω αυτο το φιλτρο και ενα εξωτερικο φιλτρο project με αναγραφομενη κυκλοφορια 1800 λ/ω και οι δισκοι οχι δεν στρεσαρονται αλλα γεννανε οι αναθεματισμενοι κιολας.Στην πρωτη φωτο που ειδα ψιλοκαταλαβα τι λαμπες ειχες βαλει για αυτο σου ειπα οτι και να το κανεις (θαλλασινο) γνωμη μου αλλαξε τις λαμπες.

Καλη συνεχεια τετοια λιτρα με δισκους ειναι πανοραμα :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το φιλτρο που επελεξες αλλα καλο θα ηταν να "σπασεις" την εξαγωγη σε δυο σημεια καθως 1700λτ/ωρα ειναι ικανα να δημιουργουν προβλημα στρες στους δισκους.

Απο εκει και περα δεν θα εβαζα λαμπες θαλασσινου σε γλυκο.Οχι απλα δεν προσφερουν τιποτα,αλλα θα αλλοιωνουν και το χρωμα των ψαριων σου.Σκεψου λοιπον την πιθανοτητα να τις αλλαξεις!!! :thumbup:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το ενυδρείο σου. Φαίνεται πολύ όμορφο.Όμως μου φαίνεται λίγο το υπόστρωμα για φυτά.

Για τις λάμπες θα συμφωνήσω ότι δεν ταιριάζουν για δίσκους.

Υ.Γ. Μην παρασυρθείς από τα πολλά λίτρα και βάλεις πολλούς δίσκους. Διάλεξε με προσοχή , και όσους πάρεις βάλτους όλους μαζί και όχι ένα- ένα, αφου είναι στρωμένο βέβαια το νερό.

Καλή επιτυχία και καλή υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το ενυδρείο σου!!!

Έχει όλες τις προδιαγραφές για ένα τέλειο δισκοενυδρείο.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις...Βάλε στι πρόγραμμα συσκευή Α/Ο.

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το ενυδρείο σου. Φαίνεται πολύ όμορφο.Όμως μου φαίνεται λίγο το υπόστρωμα για φυτά.

Για τις λάμπες θα συμφωνήσω ότι δεν ταιριάζουν για δίσκους.

Υ.Γ. Μην παρασυρθείς από τα πολλά λίτρα και βάλεις πολλούς δίσκους. Διάλεξε με προσοχή , και όσους πάρεις βάλτους όλους μαζί και όχι ένα- ένα, αφου είναι στρωμένο βέβαια το νερό.

Καλή επιτυχία και καλή υπομονή...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ..ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΠΛΕ ΛΑΜΠΕΣ(ΑΠΟ ΤΙΣ 4) ΤΙΣ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΩ ΓΙΑ ΚΑΜΕΙΑ ΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΛΑΤΡΕΙΑ ΣΤΟΝ ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ.... ;) ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ :blush:

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...