Jump to content

βαψιμο ενυδρειο


Recommended Posts

συγνωμη που το ανοιξα εδω αλλα δεν ειχα που αλλου να το ανοιξω.θελω να κανω μια εξυπηρετηση σε μια φιλη η οποια σαν γυναικα και δεν το λεω υποτιμητικα πηγε και πηρε ενα μικρο χαζο ενυδρειο.η βαση του εχει χρωμα κοκκινο διαφανεσ και προφανως φαινεται κοκκινο και απο μεσα και απο εξω,αλλα δεν της κανει.αν το βαφαμε κανενα μαυρο η μπλε που ειναι και σκουρο θα φαινονταν απο μεσα κοκκινο?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που το ανοιξα εδω αλλα δεν ειχα που αλλου να το ανοιξω.θελω να κανω μια εξυπηρετηση σε μια φιλη η οποια σαν γυναικα και δεν το λεω υποτιμητικα πηγε και πηρε ενα μικρο χαζο ενυδρειο.η βαση του εχει χρωμα κοκκινο διαφανεσ και προφανως φαινεται κοκκινο και απο μεσα και απο εξω,αλλα δεν της κανει.αν το βαφαμε κανενα μαυρο η μπλε που ειναι και σκουρο θα φαινονταν απο μεσα κοκκινο?

Αν είναι όπως λές απο κάτω κόκκινο απλα βάλε μέσα χαλίκι στον βυθό για να μην φαίνετε η βάση.Καλό θα ήταν να μας εβαζες και μια φώτο για να καταλάβουμε λεπτομέριες...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που το ανοιξα εδω αλλα δεν ειχα που αλλου να το ανοιξω.θελω να κανω μια εξυπηρετηση σε μια φιλη η οποια σαν γυναικα και δεν το λεω υποτιμητικα πηγε και πηρε ενα μικρο χαζο ενυδρειο.η βαση του εχει χρωμα κοκκινο διαφανεσ και προφανως φαινεται κοκκινο και απο μεσα και απο εξω,αλλα δεν της κανει.αν το βαφαμε κανενα μαυρο η μπλε που ειναι και σκουρο θα φαινονταν απο μεσα κοκκινο?

σίγουρα αν το βάψεις από έξω, πάλι κόκκινο θα φαίνεται από μέσα.

Για τη βάση, σαφώς εξυπηρετεί το χαλίκι, εκτός και αν πρόκειται για ενυδρείο καραντίνας.

Μια φωτό θα βοηθούσε σίγουρα :P

Link to comment
Share on other sites

αυτη η @!#$% ειναι http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://...tx=80&ty=25 απο χαιλικι θα βαλει κατι πλαστικα οποτε δεν θα καλυπτεται και τελεια

Έγινε επεξεργασία - delice
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά δεν θέλω να χαλάσω το post

αλλά δεν έχω ξαναδεί πιο Barbie ενυδρείο :P

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει καλά, το ενυδρείο το αγόρασε η φίλη σου και τώρα δεν της αρέσει? Τότε γιατί το πήρε?

Πάντως έτσι κι αλλιώς πρέπει να βάλει κάτι για βυθό, άρα δεν θα φαίνετε..

Είναι πρωτότυπο πάντως :P

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου αρεσει. :rasp:

ΤΙ θα βαλετε μεσα στο ενυδρειακι αυτό?? :P

Link to comment
Share on other sites

το πηρε με την προοπτικη να το βαψουμε μονο το χρωμα δεν της αρεζε, βεβαια εμενα μου φαινεται λιγο παλουκι διοτι θελει να βαψουμε και την λαμπα που δυστυχως δεν βαφεται με σπρει αρα πρεπει να παει να παρει μαρκαδορους για πλαστικο.χ3σ#! μεσ@ συγνωμη για την εκφραση αλλα μου εχει γινει ο βιος αβιοτος.δεν ξερω ισως λιγα φυτακια και καμια γαριδουλα.εσεις τι λετε?

Έγινε επεξεργασία - delice
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι αν μπορεις να το βαψεις, αλλα με τι ποιοτητας χρωμα θα το βαψεις.

Πολυ φοβαμαι πως με οτι χρωμα και να βαψεις το φωτιστικό θα έχεις προβλημα. Ειτε θα μοιριζει το χρωμα μολις ζεσταθει λίγο, ειτε ακομα να ακουμπησει κατι εκει και μετα να πεσει στο ενυδρειο.

Δεν ξεουμε ποσο τοξικο θα ειναι το χρωμα που θα βαφτει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το σκεφτηκα.πρηξιμο... με σπρει δεν νομιζω, μισο να δοκιμασω στο σκειτ.

Έγινε επεξεργασία - delice
Link to comment
Share on other sites

το σκειτ το εχω βαμενο στη ροδα,την εβαλα φωτια με αναπτηρα αλλα ουτε μυρισε πολυ ουτε επαθε τιποτα το χρωμα αλλα αυτο εχει γινει με σπρει.εσυ πιστευεις οτι μπορω να βαψω το πλαστικο της λαμπας με σπρει ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σπρέι για πλαστικά (πλαστικοποιητής).Πρώτα τρίβεις,μετά περνάς ένα χέρι από αυτό και μετά βάφεις με σπρέι.Μπορείς να πάρεις και υψηλής θερμοκρασίας αν και δε νομίζω οτι θα χρειαστεί.

Ποιο πολλά στο τέλος θα σου βγει το βάψιμο παρά το ενυδρείο... Αν θέλεις πλαστικοποιητή πρέπει να έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...