Jump to content

Βοηθεια δεν ξερω τι να κανω......


Recommended Posts

Κάνε μια αλλαγή 50% και τσέκαρε το φίλτρο σου.

το φιλτρο μου ειναι πεντακαθαρο και δουλευει μια χαρα το νερο ειναι κενουριο γιατι το εχω καθαρισει πριν δυο εβδομαδες το οποιο το αφησα τοσο για να βαλω μετα τα ψαρια... αν αλλαξω το νερο τα ψαρια πρεπει να τα βγαλω? και αν ναι με το που αλλαξω το νερο ποτε πρεπει να τα ξαναβαλω?

Link to comment
Share on other sites

το φιλτρο μου ειναι πεντακαθαρο και δουλευει μια χαρα το νερο ειναι κενουριο γιατι το εχω καθαρισει πριν δυο εβδομαδες το οποιο το αφησα τοσο για να βαλω μετα τα ψαρια... αν αλλαξω το νερο τα ψαρια πρεπει να τα βγαλω? και αν ναι με το που αλλαξω το νερο ποτε πρεπει να τα ξαναβαλω?

Το νερο το αδιαζεις οντας τα ψαρια μεσα,με ενα λαστιχο ποτισματος,μετα βασεις ακουταν στην αναλογια που λεει και γεμιζεις πολυ αργα το ενυδρειο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτοπερίοδο έχεις; Άλλαξες τίποτα από τις ρουτίνες σου σε τροφή,φωτισμό,νερό αλλαγής,πρόσθετα νερού;

Με δεδομένο ότι το φίλτρο σου έχει κανονική ροή μείωσε την τροφή και πάρε κανένα τεστάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το νερο το αδιαζεις οντας τα ψαρια μεσα,με ενα λαστιχο ποτισματος,μετα βασεις ακουταν στην αναλογια που λεει και γεμιζεις πολυ αργα το ενυδρειο. :thumbup:

ναι ξερω να το αδειασω απλα φοβαμαι για την θερμοκρασια οταν βαλω το κενουριο νερο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτοπερίοδο έχεις; Άλλαξες τίποτα από τις ρουτίνες σου σε τροφή,φωτισμό,νερό αλλαγής,πρόσθετα νερού;

Με δεδομένο ότι το φίλτρο σου έχει κανονική ροή μείωσε την τροφή και πάρε κανένα τεστάκι...

ολα ειναι μια χαρα ολα τα ιδια δεν αλλαξα απολυτως τιποτα ακομα και η τελευταια πετρα ιδια ειναι δεν μου το εχει ξανακανει αυτο εδω και τρια χρονια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...