Jump to content

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ


peterD

Recommended Posts

Χαιρετώ τους ειδικούς!Αν ξέρει κάποιος ας μου πεί που μπορώ να βρώ γαρίδα peppermint,έχω ενα μικρό προβληματάκι με 4-5 aiptasia και έχω κοιτάξει σε κάποια pet αλλά δεν μπορώ να βρώ,αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει,ευχαριστώ! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είνια οτι είναι λίγο δυσεύρετες οι ατιμες όπως και οι cleaner τον τελευταίο καιρό.Δοκίμασε να κανεις ερώτηση στον τομέα των καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα καταστήματα που γράφουν στο φόρουμ. Εγώ παρήγειλα και μου στείλανε χθες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας σχετικά με την γαρίδα,πήγα σε ένα pet από το forum και επειδή δεν είχε την συγκεκριμένη γαρίδα μου πούλησε ένα Chelmon rostratus το οποίο έχω διαβάσει τρώει aiptasia,ήξερα βέβαια οτι είναι πολύ δύσκολο ψάρι και τελικά άντεξε μόλις 24 ώρες,κρίμα!Τώρα θα ψάξω σε άλλο pet να βρώ την γαρίδα.Με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω 3 πραγματάκια,επειδή έχω μια camel,μπορώ να βάλω μαζί και peppermint?Επίσης θέλω να μου προτείνετε ενα ψάρι για να μου κράταει καθαρό τον αραγωνίτη αλλά να μην είναι πολύ δύσκολο στο φαί(goby φαντάζομαι),είχα ένα παλιότερα αλλά πέθανε απο ασιτία.Και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να προσθέσω ζωντανό αραγωνίτη στο ενυδρείο μου,έχει 3,5 cm και λέω να το φτάσω 5,θα ανεβάσει αμμωνία αν προσθέσω η κάτι άλλο η να το κάνω άφοβα?Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που προσφέρεται και συγνώμη αν γίνιμαι κουραστικός με αυτά που ρωτάω! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...