Jump to content

4 προσπάθεια...


kristina

Recommended Posts

Χαιρετω τους απαντες!!!! ;)

Σας παρουσιαζω την 4 προσπαθεια μου...

Ενταξει δεν ειναι κατι το φοβερο απλα εχω αλλαξει φοντο εχω βαλει σε φυσικο χρωμα χαλικι , λιπασμα κ εχω φυτεψει 2 φυτα αν κ το ενα μου το εφαγαν... :)

Ειμαι ανοιχτη σε συμβουλες για το φτιαξω ακομα καλυτερο..

Τωρα σε σχεση με αυτα που μου ειπατε το παλιο το φιλτρο μου ειχε ενα σφουγαρακι παρα πολυ μικρο μαυρο κ το καινουργιο εχει ενα πολυ μεγαλο μπλε κ πιο πανω εχει σε ενα δυχτακι ανθρακα.

Για την ακριβια σε αυτη που πηγα δεν ειναι πωλητρια ασχολητε 20 χρονια με ψαρια.. Μου ειπε να βαλω κ τα 2 φιλτρα για λιγο καιρο μεσα στο ενυδρειο κ μετα απο 5 μερουλες να βγαλω το παλιο..

Σημερα εβγαλα το παλιο αν κ δεν συγκρινεται αυτο που ειχα με αυτο που πηρα ειναι πολυ καλυτερο!!

Εγω βεβαια εβαλα αντιχλωριο κ βακτηριδια γιατι αλλαξα αρκετο νερο για να φυγει η μαυριλα που ειχε βγαλει το λιπασμα αλλα τωρα με το που πηρα το μεγαλυτερο φιλτρο καθαρισε αμεσως θα επαιρνα βασικα κλιαρολ αλλα μου ειπε να μην παρω γιατι ειναι πολυ δυνατο κ μπορει να μην μου ζουσαν τα ψαρια μου...

Τεσπα...Τωρα ειναι ολα μια χαρα πρεπει να κανω κατι αλλο? :blush:

post-1907-1161090615_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

kristina dixni akoma omorfotero me tin afisoyla piso

mprabo ;)

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα πολύ ομορφότερο το ενυδρείο σου! :blush: Τον άνθρακα ελπίζω να το έβγαλες, έτσι?

Να σου θυμίσω και κάτι, πάνω-πάνω στην κατηγορία γράφει: Οτιδήποτε άλλο πέραν της παρουσίασης των ενυδρείων σας ή μιας σύντομης παρουσίασης του εαυτού σας, μπορείτε να το αναπτύξετε στις επιμέρους κατηγορίες.

Αν θες συνέχισε το τόπικ στην κατηγορία που πρέπει και όχι εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστΑ .... :lmao: ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ .... ;) Πλεον ειναι ενα πολυ ομορφο "φυσικο" ενυδρειο ....

ΤΟ μονο προβλημα ειναι οτι η κυρια στα ειπε λαθος τα πραγματα ... και παλι εχεις ενα αστρωτο ενυδρειο επικυνδινο για τα ψαρια σου ... :blush::);)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω ειμαι καθετος στον φοντο,και επαναλαμβανω οτι το καλυτερο φοντο ειναι να βαλεις απο πισω ενα μαυρο χαρτονι,δινει την αισθηση του βαθους,και δεν στρεσσαρει τα ψαρακια....

τωρα οσο αναφορα το φιλτρο,οσο το περισσοτερο μεινει μεσα το παλιο σου φιλτρο,τοσο το καλυτερο για την βιολογια που θα παρει το καινουργιο...

παντως δεν σου κρυβω οτ ιβελτιωθηκες φανερα σε σχεση με τις προηγουμενες φορες.....μπραβο,συνεχισε ετσι και καλη συνεχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν kristina το ενυδρείο σου είναι πολύ καλύτερο από την 1η φορά.Μπράβο. ;)

Τον άνθρακα βγάλτον, σου είναι άχρηστος για την ώρα. Τώρα για τις 5 μέρες που σου είπε έχω κάποιες επιφυλάξεις. Νομίζω ότι βιάστηκες να βγάλεις το παλιό φίλτρο. Θα πρότεινα να ρίχνεις βακτηρίδια και βελτιωτικά νερού όπως το toxivec.Αλλά περίμενε να δεις τι θα πουν και οι άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα Χριστινα καμια σχεση με το πρωτο .Πολλη ομορφη η αφισα.Τελικα η υπομονη που εδειξες και η σωστη κινηση να γινεις μελος του φορουμ εφερε(παρα τις απογοητευσεις σου κατα καιρους ) τα επιθυμητα αποτελασματα.Μια μονο μικρη παρατηρηση οσον αφορα το παλιο φιλτρο σου.Εχω την εντυπωση οτι αν το κραταγες λιγο ακομα θα ηταν καλυτερη η μεταβαση στο δευτερο.Και παλι μπραβο σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους!!!

Το ξερω οτι απογοητευομαι ευκολα αλλα το ξεπερναω...

Θα ριχνω βακτηριδια κ αντιχλωριο αλλα για ποσο καιρο???

Α!!

τον ανθρακα μου ειπε να τον κρατησω καμια βδομαδα και.....

Να τον βγαλω ε? θα τα πουμ αμα ειναι σε αναλογη κατηγορια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...