Jump to content

ξύλα απο αμπέλι?


Recommended Posts

καλησπερα..να ρωτησω..εκοψα απο ενα αμπελι εκτος θεσσαλονικης ενα κλαδι και ρωτω τι πρεπει να κανω για να το βαλω στο ενυδρειο μου με τους δισκους μου?χωρις να μου κανει τσαι το νερο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..να ρωτησω..εκοψα απο ενα αμπελι εκτος θεσσαλονικης ενα κλαδι και ρωτω τι πρεπει να κανω για να το βαλω στο ενυδρειο μου με τους δισκους μου?χωρις να μου κανει τσαι το νερο..

εισαι σιγουρος οτι θελεις να παρεις τετοιο ρισκο? παντως για να μην κιτρινιση θελει βρασιμο και αλλαγες νερου τακτικα .....παντως συμβουλεψου τους δισκαδες στο φορουμ γιατι τα δισκακια ειναι πολυ ευαισθητα ψαρια :)

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι θελεις να παρεις τετοιο ρισκο? παντως για να μην κιτρινιση θελει βρασιμο και αλλαγες νερου τακτικα .....παντως συμβουλεψου τους δισκαδες στο φορουμ γιατι τα δισκακια ειναι πολυ ευαισθητα ψαρια :)

πιστεψεμε δεν ειναι τοσο ευαισθητα τα παραλενε καμια φορα!

Link to comment
Share on other sites

πιστεψεμε δεν ειναι τοσο ευαισθητα τα παραλενε καμια φορα!

εγω φιλε μου δεν εχω δισκους γιαυτο το λεω μην παρεξηγηθω ...παντως για τα ξυλα η διαδικασια λιγο πολυ ειναι ιδια ...τα βραζουμε κανουμε αλλαγες νερου αρκετες φορες (οταν τα βραζουμε εννοω) και οταν με το καλο το βαλουμε στο ενυδρειο επειδη μαλλον δε θα βυθιζεται το δενουμε με κατι ......παντως και η κιτρινιλα που βγαζουν τα ξυλα δινουν ενα πολυ ωραιο χρωμα στα ενυδρεια αλλα αυτα ειναι γουστα

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα ξυλα ηταν απο αμπελη με φυτοφαρμακα???

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι οι δισκοι δεν ειναι και τοσο ευαισθητοι αλλα θα πρεπει να ειμαστε προσεχτηκοι σε καποια πραγματα. :):)

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειχε φυτοφαρμακο ηταν ενα αμπελι ξεχασμενο και παρατημενο ειχε 2-3 κορμους στην ακρη του φραχτι..

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε παντως περιμενε και τους πιο εμπειρους για να ακουσεις γνωμες. :)

:) περιενω

Link to comment
Share on other sites

:) περιενω

αν εισαι σιγουρος οτι δεν εχουν μπει ουτε μια σταγονα φυτοφαρμακο.αν ειναι χλωρο θα βγαλει πολλα κιτρινια ζουμια..(επισησ τα αμπελια σαπιζουν ευκολα)..για μενα αστο στον ηλιο να ξεραθει και μετα κανε ολεσ τισ διαδικασιεσ κ αν εισαι σιγουρος για τα παραπανω βαλτο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...