Jump to content

Γέννα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας είχα βγάλει για σήμερα off την αυτόματη ταιστρα για νηστεία μόλις πήγα να την ξανατοποθετήσω στην θέση της κοιτάω μεσα στο ενυδρειο κατω απο το κομμένο καπάκι της ταιστρας και μεσα στο κερατόφυλλο και βλεπω ενα μωρακι να ξεπροβάλει....τι να κάνω;Αφου ειδα το μικρο και ενοιωσα χαρα τελικα ταισα όλα τα ψαράκια μου.Δεν ξερω ακόμα ποιο γέννησε περιμένω στις 5 να αναψει ο φωτισμός και θα δώ...Ποιες ειναι οι συμβουλές σας για το μικρακι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας είχα βγάλει για σήμερα off την αυτόματη ταιστρα για νηστεία μόλις πήγα να την ξανατοποθετήσω στην θέση της κοιτάω μεσα στο ενυδρειο κατω απο το κομμένο καπάκι της ταιστρας και μεσα στο κερατόφυλλο και βλεπω ενα μωρακι να ξεπροβάλει....τι να κάνω;Αφου ειδα το μικρο και ενοιωσα χαρα τελικα ταισα όλα τα ψαράκια μου.Δεν ξερω ακόμα ποιο γέννησε περιμένω στις 5 να αναψει ο φωτισμός και θα δώ...Ποιες ειναι οι συμβουλές σας για το μικρακι;

Καταρχας να τα χαιρεσε(θα εχουν γεννηθει κιαλλα).Μπορεις να παρεις τροφη για τα μικρα μια σκονη.Πιστευω να εχεις πολλα φυτα στο ενυδρειο για να γλυτωσουν μερικα απο τα μεγαλα

Link to comment
Share on other sites

Το guppy ήταν έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να τα χαιρεσε(θα εχουν γεννηθει κιαλλα).Μπορεις να παρεις τροφη για τα μικρα μια σκονη.Πιστευω να εχεις πολλα φυτα στο ενυδρειο για να γλυτωσουν μερικα απο τα μεγαλα

Για τροφή και τέτοια ωρα δυσκολο ειναι ολα κελιστα....εχω φυτα μερικα και κρυψωνες με πετρες καθως και κερατοφυλλο δεκα κλαδεματα να επιπλέει...τι αλλο να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Το guppy ήταν έγκυος;

Eναι εγκυος και τα γκαπι και τα πλατυ...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις και άλλα μικρά :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις και άλλα μικρά :)

Δεν ξερω ακομα περιμενω να ανοιξει ο φωτισμος στις 4 για να μην τα στρεσαρω,....γιατι λες εχω και αλλα;

Link to comment
Share on other sites

Ti να ταισω δεν εχω αρτεμια και ολα ειναι κλειστα :):)

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα φυτά έχει κι άλλα, σίγουρα.

Θα είναι περίπτωση να έχει μείνει μόνο ένα...

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα φυτά έχει κι άλλα, σίγουρα.

Θα είναι περίπτωση να έχει μείνει μόνο ένα...

Αν μπορεσω θα τραβηξω φωτογραφια και θα δω αν ειναι μεσα και αλλα...Ti να ταισω δεν εχω αρτεμια και ολα ειναι κλειστα;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσω θα τραβηξω φωτογραφια και θα δω αν ειναι μεσα και αλλα...Ti να ταισω δεν εχω αρτεμια και ολα ειναι κλειστα;

Αν είναι η πρώτη μέρα των μωρών μη ταίζεις τίποτα

Μετά από τη δεύτερη(νομίζω) πρέπει να ταίσεις

Τι τροφές έχεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα 3 τωρα και μαλλον ειναι απο την μια γκαπίνα μου....

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι τροφη δινεις στα μεγαλα ψαρια

Tetra Min φυλλαρακια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η πρώτη μέρα των μωρών μη ταίζεις τίποτα

Μετά από τη δεύτερη(νομίζω) πρέπει να ταίσεις

Τι τροφές έχεις;;;;

Tetra Min φυλλαρακια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Tetra Min φυλλαρακια ειναι

σπαστα σε παρα πολλυ μικρα και ταισε κανονικα τα μεγαλα.Ολο και κατι θα τσιμπησουν τα μικρα :)

Link to comment
Share on other sites

σπαστα σε παρα πολλυ μικρα και ταισε κανονικα τα μεγαλα.Ολο και κατι θα τσιμπησουν τα μικρα :)

Να εισαι καλα οπότε λές απο δευτερα να αρχισω αρτέμια ή δεν θα χρειαστεί;Πόσες φορές την μέρα να τα ταίζω;

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα οπότε λές απο δευτερα να αρχισω αρτέμια ή δεν θα χρειαστεί;Πόσες φορές την μέρα να τα ταίζω;

εγω αρτεμια δεν εχω χρησιμοποιεισει ποτε μου.Εγω τα ταιζω 2 φορες την μερα.

Link to comment
Share on other sites

εγω αρτεμια δεν εχω χρησιμοποιεισει ποτε μου.Εγω τα ταιζω 2 φορες την μερα.

Να είσαι καλά θα τα ταίζω και εγω 2 φορές την μέρα,ξερεις μεχρι πότε θα ειναι κρυμμένα στο κερατόφυλλο δηλαδη πόσο συντομα θα κολυμπανε μαζι με τα μεγάλα;

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά θα τα ταίζω και εγω 2 φορές την μέρα,ξερεις μεχρι πότε θα ειναι κρυμμένα στο κερατόφυλλο δηλαδη πόσο συντομα θα κολυμπανε μαζι με τα μεγάλα;

Το πολλυ μια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Το πολλυ μια βδομαδα

Nα είσαι καλά απο σημερα αρχιζει πρόγραμμα διατροφής μια 8 πρωι δεύτερη 5 το απόγευμα και θα τα παρακολουθώ μια εβδομαδα και θα περιμένω να τα χαρώ.....Φωτογραφία προσπάθησα να τραβήξω αλλα ουτε με ζουμ δεν φαινονται καθαρα επιφυλλάσομαι τις επόμενες μέρες όταν μεγαλώσουν...Εξάλου περιμένα ακόμα 2 γκάπι είναι ετοιμα για γέννα και 2 πλάτυ....θα ανοιξα μάλλον παιδικό σταθμό..... :):) .Αρτέμια λές να μην πάρω αφου ταιζω με μικρα φυλλαράκια;

Link to comment
Share on other sites

Nα είσαι καλά απο σημερα αρχιζει πρόγραμμα διατροφής μια 8 πρωι δεύτερη 5 το απόγευμα και θα τα παρακολουθώ μια εβδομαδα και θα περιμένω να τα χαρώ.....Φωτογραφία προσπάθησα να τραβήξω αλλα ουτε με ζουμ δεν φαινονται καθαρα επιφυλλάσομαι τις επόμενες μέρες όταν μεγαλώσουν...Εξάλου περιμένα ακόμα 2 γκάπι είναι ετοιμα για γέννα και 2 πλάτυ....θα ανοιξα μάλλον παιδικό σταθμό..... :):thumbup: .Αρτέμια λές να μην πάρω αφου ταιζω με μικρα φυλλαράκια;

Παιδικος σταθμος??Σε λιγο θα τα χαριζεις :) .Καλυτερα να παρεις αυτη την σκονη για τα μωρα αμα τους πεις στο πετ σοπ θα σου δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδικος σταθμος??Σε λιγο θα τα χαριζεις :) .Καλυτερα να παρεις αυτη την σκονη για τα μωρα αμα τους πεις στο πετ σοπ θα σου δωσουν.

Απο δευτερα σημερα είναι όλα κλειστα.......θα αντεξουν μεχρι την δευτερα λές;

Link to comment
Share on other sites

Αμε!!

Να είσαι καλά......αν εχω καποιο θέμα θα σας ξαναρωτήσω για βοήθεια.Οτι νέο έχω θα το αναρτω σε αυτό το πόστ :):)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...