Jump to content

Καταδικοι μωρακια.......


Recommended Posts

Γεια σας φιλοι μου...καλο μηνα σε ολους.....εχω ενα ζευγαρη convict και την εβδομαδα που πεασε εκαναν μωρακια.....καμια σαρανταρια...αλλα τωρα τα υπολογιζω γυρω στα 20 με 30.. μπαινουν συνεχεια μεσα στο φιλτρο και αναγκαζομα να τα βγαζω συνεχεια...μηπωσ να τα βαλω σε καποιο πιο μικρο ενυδρειο η να τα αφησω με τους γονεις τους...?? παντως οι γονεις τα προσεχουν συνεχεια....δωστε μου τα φωτα σας και με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο..........

Link to comment
Share on other sites

Τι φίλτρο έχεις;

Να σου ζήσουν, πάντως!

Link to comment
Share on other sites

κανενας ρε παιδια???

Αν εχεις "περιοθορια" για μια μικρό πατέντα στο φίλτρο σου..αν φυσικά σου το επιτρέπει .

.είναι να βάλεις γύρο από την είσοδο τις αντλίας κάτι σαν σφουγγάρι αλλα να "τσεκαρις" ότι όντως τραβάει νερό.

πχ..κάτι που ida είναι αυτό στην photo. που είναι πολύ αποτελεσματικό λόγο του ότι έχει πολλούς πόρους για διοχέτευση του νερού.

pl_3_detail_1.png

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να του βαλω κατι σαν τουλι ωστα να μην περνανε..αλλα φοβαμαι οτι δεν θα τραβαει καλα μετα....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να του βαλω κατι σαν τουλι ωστα να μην περνανε..αλλα φοβαμαι οτι δεν θα τραβαει καλα μετα....

Αρκεί να είναι για τρόφιμα.

Ή ενυδρειακό σφουγγάρι 10 PPI

Link to comment
Share on other sites

εκτος τα μικρα που μπαινουν στο φιλτρο τα υπολοιπα που χανονται???μηπωσ θα επρεπε να τα μεταφερω???

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εδω και 2-3 χρονια εχω δει αρκετες γεννες στα ενυδρεια μοθ σε σχεδον τα ιδια ψαρια με σενα.archocentrus nigrofasciatus (ροζ). εγω βαζω τουλι στα φιλτρα και μετα απο 2 βδομαδες παιρνω τα μικρα.το μονο ποθ πρεπει να κανεις αν τα παρεις απο τους γονεις ειναι να τουσ διαλθεις την τροφη πολυ καλα η να ριχνεις ειδικες τροφες για μικρα..καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν θα εχεις μεχρι να δεις το αρσενικο να κυνηγαει την θυληκια για να ζευγαρωσει.εγω εχω χασει 2-3 θυληκες ετσι διοτι ο αρσενικος την κθνηγαει και καταλαβαινεις. βεβαια αλλοι δεν εχουν τετοια προβληματα..μην αγχωνεσαι ομως 8α δεις πολλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες γεννες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...