Jump to content

Συγχαρητήρια για την Σολομώντια λύση.


trelllos

Recommended Posts

Θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για την Σολομώντια λύση που δόθηκε στο θέμα το οποίο είδε το φως της δημοσιότητας τις τελευταίες ημέρες.

Όλοι είναι ευχαριστημένοι. Από την μια, η κ. Μαρίνα Πάρχα και ο κ. Γιώργος Ρεκλός, οι οποίοι είδαν τα αιτήματά τους να γίνονται δεκτά, και από την άλλη η διαχειριστική ομάδα του Aquazone, η οποία με μεγάλη ευκολία φαίνεται να προτίμησε να διαγράψει τις ανακοινώσεις των παραπάνω, παρά να αποδοθούν «τα του Καίσαρος, τω Καίσαρι». Έτσι λοιπόν ο εγωισμός όλων των παραπάνω βγαίνει αλώβητος από το όλο «θέμα».

Μένουμε λοιπόν εμείς, η ενυδρειακή κοινότητα.

Κάτι θα κερδίζουμε και εμείς. Τι? Εγώ προσωπικά δεν το βρήκα ακόμα.

Μένει λοιπόν μία πικρή γεύση στο στόμα. Μια πικρία που έρχεται να συμπληρώσει την πικρία που μου αφήνουν διάφοροι αντιπρόσωποι που κοιτάν να εκμεταλλευτούν την αγάπη μου για το χόμπυ, καθώς επίσης και την πικρία που μου προκαλούν μερικοί μαγαζάτορες, για τον ίδιο λόγο. Έτσι λοιπόν θεωρώ ότι και οι παραπάνω αν και δεν γνωρίζω κανέναν τους, με πρόδωσαν γιατί το μόνο που έφτασε, τουλάχιστον σε εμένα, ήταν ότι όλοι τους νοιάστηκαν για την «διασφάλιση των κεκτημένων» τους, και κανένας τους δεν νοιάστηκε για αυτήν την κοινότητα που λέγεται Aquazone.

Δεν πειράζει όμως. Μετά από μια περιήγηση στον θαλασσινό τομέα, θα μου φύγει και αυτή η πικρία και σύντομα το όλο δεν θα είναι τίποτα άλλο, παρά μια αχνή ανάμνηση.

Πάντα φιλικά

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ καλά τα λές αλλά τουλάχιστον για μένα ήδη το aquazone

έχει πετύχει. Είναι τόσο νέο σαν φόρουμ και το υλικό του είναι πολύ

πιο πλούσιο από αρκετά ξένα φόρουμς. Μη ξεχνάς ότι ασχολείται

με όλους τους τομέις ενυδρείων .. από θαλασσινά μέχρι και λίμνες.

Από τους μόντς μέχρι τους άντμινς αλλά όπως και από τους έμπειρους

απλούς χρήστες εμείς οι αρχάριοι μαθαίνουμε.

αλεξιπτωτιστές υπάρχουν σε κάθε κλάμπ, σε κάθε κοινότητα και σε

πολλές άλλες κοινωνικές δραστηριότητες. Απλά οι περισσότεροι όταν

είμαστε αλεξιπτωτιστές απλά φεύγουμε ήσυχα ΔΕν κάνουμε πάταγο

και ιστορίες.

Ο καθένας από μας σχημάτισε μια εντύπωση και καλό είναι να την

κρατήσουμε για τον εαυτό μας.

Τέλος αυτά!

λοιπόν πες τι θα κάνεις με την υπερχείλιση και πές μας εντυπώσεις!

Αντε γέμιζε νερό τι περιμένεις! Και εγώ μετράω μέρες για να βρω το

τανκ που θέλω ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ καλά τα λές αλλά τουλάχιστον για μένα ήδη το aquazone

έχει πετύχει. Είναι τόσο νέο σαν φόρουμ και το υλικό του είναι πολύ

πιο πλούσιο από αρκετά ξένα φόρουμς. Μη ξεχνάς ότι ασχολείται

με όλους τους τομέις ενυδρείων .. από θαλασσινά μέχρι και λίμνες.

Από τους μόντς μέχρι τους άντμινς αλλά όπως και από τους έμπειρους

απλούς χρήστες εμείς οι αρχάριοι μαθαίνουμε.

αλεξιπτωτιστές υπάρχουν σε κάθε κλάμπ, σε κάθε κοινότητα και σε

πολλές άλλες κοινωνικές δραστηριότητες. Απλά οι περισσότεροι όταν

είμαστε αλεξιπτωτιστές απλά φεύγουμε ήσυχα ΔΕν κάνουμε πάταγο

και ιστορίες.

Ο καθένας από μας σχημάτισε μια εντύπωση και καλό είναι να την

κρατήσουμε για τον εαυτό μας.

Τέλος αυτά!

λοιπόν πες τι θα κάνεις με την υπερχείλιση και πές μας εντυπώσεις!

Αντε γέμιζε νερό τι περιμένεις! Και εγώ μετράω μέρες για να βρω το

τανκ που θέλω ;)

Συμφωνώ,και όπως έχω γράψει και αλλού καλύτερα να ασχοληθούμε περισσότερο με τα ψαράκια μας που το έχουν ανάγκη!!! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε trelllos αυτα που θα σου πω πραγματικα ειναι εντελως φιλικα και δεν υπαρχει κανενα μα κανενα ιχνος αντιπαραθεσης μαζι σου .

Ολοι εδω μεσα απο τους Admin μεχρι και ολα τα μελη προσπαθουμε ολοι για το καλητερο, για τη μεταδοση πληροφοριας , για τη βοηθεια οσο μπορουμε να δωσουμε σε καποιον αρχαριο , για εισαγωγη νεων ατομων στο hobby ετσι ωστε αυτη η κοινοτητα των ενυδρειοφιλων στην Ελλαδα να μεγαλωσει οσο γινετε περισσοτερο.

Ιντριγκες , καυγαδες , ατομα που θελουν κατα καποιο περιεργο τροπο τη μεριδα του λεωντος , ατομα τα οποια εξυπηρετουν διαφορα συμφεροντα , ατομα τα οποια το παιζουν οι μεσιες , ατομα τα οποια νομιζουν οτι ειναι μονο αυτοι και κανενας αλλος υπαρχουν παντου και παντα σε ολους τους χωρους , στον επαγγελματικο χωρο , στον προσωπικο , σε αλλες κοινοτητες με κοινα ενδιαφεροντα, ΠΑΝΤΟΥ .

Αυτα καλο εδω ειναι να τα αφησουμε πισω , δε χωρανε εδω ουτε νταηδες ουτε μαγκες ... Ειμαστε ολοι εδω για ενα κοινο σκοπο και μονο ... ΤΗ ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΟΥ HOBBY ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ....

Φιλικα

Λαμπροπουλος Αντωνιος

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν διαφωνούμε πουθενά.

Σαφώς και γνωρίζω ότι οι προστριβές υπάρχουν παντού, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τις δεχτώ χωρίς την παραμικρή στενοχώρια. Αν βλέπατε δύο φίλους σας να τσακώνονται, δεν θα στεναχωριόσασταν, ανεξαρτήτως ευθυνών και έκβασης?

Αυτό είναι όλο. Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι, αλλά το ΑΖ το θεωρώ μια μεγάλη παρέα, και ας γνωρίζω προσωπικά πολύ λίγα άτομα.

Θέλω να τονίσω ότι σκοπός μου δεν ήταν να κρίνω κανέναν. Ούτε να το παίξω μάγκας και νταής (αν και νομίζω ότι ο φίλος dartman δεν αναφερόταν σε εμένα).

Απλά ήθελα να εκφράσω την στενοχώρια μου, σαν ένας καλός φίλος, που δεν θα ανεχόταν κάτι τέτοια και στην παρέα του.

Και τέλος θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες: ας ασχοληθούμε με τα ψαράκια μας……..μόνο που εγώ δεν έχω ακόμα :)

;):blush:

Καλή συνέχεια στο χόμπυ μας

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1 εβδομάδα που βλέπω διάφορους να λένε διάφορα σχετικά με το forum και κάποιους διαχειριστές...

Έλεος μωρέ...

Αντε ασχοληθείτε με τα ενυδρεία σας και τα ψάρια σας...

Ούτε τα μωρά δεν κάνουν έτσι...

Απαράδεκτη συμπεριφορά και άντε μη πω....

Λες και σας έκλεψαν τα λεφτά σας...

Πωπωωωω ΕΛΕΟΣ!

Συγγνώμη αλλά δεν άντεξα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1 εβδομάδα που βλέπω διάφορους να λένε διάφορα σχετικά με το forum και κάποιους διαχειριστές...

Έλεος μωρέ...

Αντε ασχοληθείτε με τα ενυδρεία σας και τα ψάρια σας...

Ούτε τα μωρά δεν κάνουν έτσι...

Απαράδεκτη συμπεριφορά και άντε μη πω....

Λες και σας έκλεψαν τα λεφτά σας...

Πωπωωωω ΕΛΕΟΣ!

Συγγνώμη αλλά δεν άντεξα! ;)

Εσύ δέν αφήνεις τα πόστ να κεράσεις κανά γλυκό? E????? :blush:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη ότι γουστάρειςςςςς :blush:

Καζαν Ντιπί (Χατζης Rulez)

Τσουρεκάκι (Τερκενλής Rulez)

Τρίγωνα Πανοράματος (Ελενίδης Rulez)

Μπουγατσούλα Super

Τι γουστάρεις ? Πες μου ;)

Όταν έρθεις Θεσ/νίκη θα σε ξεναγήσω στα λημέρια :)

ΧεΧεΧε

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν διαφωνούμε πουθενά.

Σαφώς και γνωρίζω ότι οι προστριβές υπάρχουν παντού, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τις δεχτώ χωρίς την παραμικρή στενοχώρια. Αν βλέπατε δύο φίλους σας να τσακώνονται, δεν θα στεναχωριόσασταν, ανεξαρτήτως ευθυνών και έκβασης?

Αυτό είναι όλο. Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι, αλλά το ΑΖ το θεωρώ μια μεγάλη παρέα, και ας γνωρίζω προσωπικά πολύ λίγα άτομα.

Θέλω να τονίσω ότι σκοπός μου δεν ήταν να κρίνω κανέναν. Ούτε να το παίξω μάγκας και νταής (αν και νομίζω ότι ο φίλος dartman δεν αναφερόταν σε εμένα).

Απλά ήθελα να εκφράσω την στενοχώρια μου, σαν ένας καλός φίλος, που δεν θα ανεχόταν κάτι τέτοια και στην παρέα του.

Και τέλος θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες: ας ασχοληθούμε με τα ψαράκια μας……..μόνο που εγώ δεν έχω ακόμα ;)

;):blush:

Καλή συνέχεια στο χόμπυ μας

Συμφωνουμε απολυτος φιλε μου , και εγω εχω στεναχωρεθει ... και οταν υπαρχει μια πολυ μεγαλη παρεα αυτα καποια στιγμη ειναι αναποφεκτα ... Τελος λοιπον και συνεχιζουμε ...

Υ.Γ.1 Φυσικα και δεν αναφερομουν σε σενα φιλε μου προς θεου ... :lmao:

Υ.Γ.2 Οντως πρεπει να κανονισουμε Θεσαλονικοσυναντηση .... :)

Link to comment
Share on other sites

Τσουρεκάκι (Τερκενλής Rulez)

Εκει σταματαν τα παντα!

Διαξιφισμοι, ενυδρεια, δουλειες... τα παντα!

Ειναι ολα τα λεφτα αυτο το τσουρεκι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκει σταματαν τα παντα!

Διαξιφισμοι, ενυδρεια, δουλειες... τα παντα!

Ειναι ολα τα λεφτα αυτο το τσουρεκι! :lmao:

ΛΕΥΚΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΕ ΓΕΜΙΣΗ ΚΑΣΤΑΝΟ!!!! ;):blush::);)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συυυυυ κι εγώ αυτό έχω στο μυαλό μου όταν σκέφτομαι για τσουρέκι από τον Τερκενλή...

The Best

χαχΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΥΚΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΕ ΓΕΜΙΣΗ ΚΑΣΤΑΝΟ!!!! ;):blush::);)

..α γεια σου! κολαση! μια φορα να φανταστειτε τα παρηγγειλα απο το μαγαζι στη Θεσαλλονικη και μου τα στειλανε με κουριερ στην Αθηνα οι ανθρωποι!!

..για οποιον δεν αντεχει, μπορει να τα βρει και στο ελ.βενιζελος!!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τσουρεκι απο Τερενλη, αλλα ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑΑΑΑ!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Από τις τελευταίες απαντήσεις καταλαβαίνω ότι στο Ακουαζον διαθέτουμε και ποιότητα στην γαστριμαγία...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιοτητα και... ποσοτητα!!!Και αν λιγωθηκατε παμε και για ενα καφεδακι Λεωφ.Νικης χαλαρααα!Αρε Σαλονικη με τα ωραια σου, τυχεροι οσοι ειστε εκει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Από τις τελευταίες απαντήσεις καταλαβαίνω ότι στο Ακουαζον διαθέτουμε και ποιότητα στην γαστριμαγία...... :blush:

..μυριστηκαμε γλυκο και πλακωσαμε ολοι!!!χε χε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

..μυριστηκαμε γλυκο και πλακωσαμε ολοι!!!χε χε.. ;)

Με φωναξε κανεις? :blush:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου στελνουν στις γιορτες το εν λογο τσουρεκι αλλα εγω ουτε που τ αγγιζω γιατι δεν μ αρεσουν τα γλυκα.

Τυχερος οποιος ερχεται σπιτι μου, αν φυσικα προλαβει να μεινει απ τον Λαμπρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, ενώ μου αρέσουν τα γλυκά, έχω φάει το συγκεκριμένο τσουρέκι με τυρί (τυρί κανονικό έτσι όχι κασέρι).

Αυτή η ''γλυκότυρι'' γεύση άλλο πράγμα.

Άρα σίγουρα για όποιον δεν του αρέσουν τα γλυκά είναι πολύ καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, ενώ μου αρέσουν τα γλυκά, έχω φάει το συγκεκριμένο τσουρέκι με τυρί (τυρί κανονικό έτσι όχι κασέρι).

Αυτή η ''γλυκότυρι'' γεύση άλλο πράγμα.

Άρα σίγουρα για όποιον δεν του αρέσουν τα γλυκά είναι πολύ καλή λύση.

Ωπα φιλε γιατι κολλησα τωρα!Οταν λες τυρι, τι τυρι εννοεις;Γραβιερα ας πουμε αλμυρη μεσα σε τσουρεκι(χωρις σοκολατα αν καταλαβα καλα!);;; :blush:

Αλλα κολπαααα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό που λέω ακριβός. :)

Το τσουρέκι αυτο με την σοκολάτα.

Σοκολάτα πάνω, σοκολάτα κατω, σοκολάτα δεξιά αριστερά...παντού σοκολάτα ;);):hysterical:

Κομμένο φετούλες και μαζί τυράκι (φέτα) κατευθείαν από την αλμύρα....... :hysterical:

Α ρε τι με κάνετε. Θα τρέχω βραδυάτικα στον τερκενλή.

Ξέχασα..... γίνεται και σάντουιτσ....... :blush::hysterical::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι μας κανεις, διπλα τον εχετε!Εμεις αντε να τρεχουμε αεροδρομιο!Παντως extreme συνδιασμος... λεω να το δοκιμασωωωω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε βγει εκτός θέματος, μήπως θα έπρεπε να ανοίξουμε καινούργιο θέμα με προτάσεις

τέτοιων λιχουδιών; :)

Αλήθεια μερέντα με ........ τζατζίκι έχετε δοκιμάσει; ;):blush::lmao:;)

Link to comment
Share on other sites

Στο αεροδρομιο τι παιζει?

Υπαρχουν τα συγκεκριμενα τσουρεκια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...