Jump to content

Recommended Posts

οκ ετσι θα το κανω και αν υπαρχει και καμια αλλη γνωμη ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά οι ρίζες είναι ξέραμενες τις εβρασα 2 φορες και τις καθαρίσα με οδοντοβουρτσα για να φύγουν τα τυχών χώματα στα κενά... Τώρα μπορώ να τις βάλω στο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι μια αμεση απαντηση μπορω να βαλω τα ξυλα στο ενυδρειο σορρυ και παλι για την ανυπομονισια μου....αλλα....θα σκασωωωωωω.... <_<:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ λογικα απο οτι μας ειπαν τα παιδια μαλλον δεν 9α εχει προβλημα οποτε προχωρα <_<

Link to comment
Share on other sites

σιγουρααααα???? <_<

Link to comment
Share on other sites

αν τισ εβρασεσ και εβγαλες ολα τα σκουπιδακια οκ...βαλε τεσ πρωτα σ ενα κουβα να δεις αν θα βγαλουν κιτρινιλες..απο τι δεντρο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν είδα το πόστ σου και τα εχω βάλει ήδη στο ενυδρείο αλλά τα εχω βάλει μια δύο ημέρες στο νερό και δεν είδα τίποτα δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο όμορφεινε το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν είδα το πόστ σου και τα εχω βάλει ήδη στο ενυδρείο αλλά τα εχω βάλει μια δύο ημέρες στο νερό και δεν είδα τίποτα δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο όμορφεινε το ενυδρείο

το φανταζομαι..περιμενουμε την παρουσιαση του ενυδρειου σου.. <_< δεν μου ειπες ομωσ απο τι δεντρο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

ναι σορρυ το εχω γραψει στην προηγουμενη σελιδα ειναι απο πουρναρια....παρτε και 2 φοτο P240511_1057.jpgP240511_1055.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο τι ειδους δεντρο ειναι?Πολυ ωραια οντως!

Link to comment
Share on other sites

Απο τι ειδους δεντρο ειναι?Πολυ ωραια οντως!

πουρναρι <_<:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα.......αλλα τι ειναι το πουρναρι?χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα.......αλλα τι ειναι το πουρναρι?χαχα

<_<:D ελα φιλε στον εβρο δεν εχετε?? ειναι θαμνωδες δεντρο..στα βουνα συνηθως εχει...

Link to comment
Share on other sites

δεντρο PB060011.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον εβρο αυτο το λεμε μπζαλικι και οταν μπζαλικιωσαν ειναι πολυ νοστιμα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στον εβρο αυτο το λεμε μπζαλικι και οταν μπζαλικιωσαν ειναι πολυ νοστιμα χαχαχα

:huh::huh::D<_<:D:huh:

Link to comment
Share on other sites

Εβριτικη διαλεκτος for ever!!!

Link to comment
Share on other sites

ελεος :D:huh:<_<

Link to comment
Share on other sites

Παντως μολις βρω κανα ξεραμενο μπζαλικι στο χωριο θα το παρω γιατι μου αρεσε παρα πολυ αυτη η ριζα αναδυκνιει τη φυσικοτητα του ενυδρειου

Link to comment
Share on other sites

Παντως μολις βρω κανα ξεραμενο μπζαλικι στο χωριο θα το παρω γιατι μου αρεσε παρα πολυ αυτη η ριζα αναδυκνιει τη φυσικοτητα του ενυδρειου

οντως..εχει ωραιο σκουρο χρωμα <_<

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ξυλα που εχουν πολυ βλαβερα χημικα για τα ενυδρεια μας.Εψαξα αλλα δεν το βρηκα (αν το εχει καποιος ας το βαλει)για ενα θεμα που μας λεγανε για της τανινες στα ξυλα και ποσο βλαβερα ειναι.Απο οτι θυμαμαι ,πρεπει να ειναι καλα ξεραμενα (Ψυμενα στον φουρνο),αποφλοιωμενα, και βρασμενα.Ας περιμενουμε να μας πουν <_<

Link to comment
Share on other sites

Ψησιμο 1 ωρα βρασμος 8 φορες ξεραμα στον ηλιο ξανα βρασιμο και ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

φιλε κιχλιδατε ειναι ολλα αυτα που ειπες αλλα στο φουρνο δν ειναι....στο βουνο απο οπου τις μαζεψα εχει απειρες

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειπα τι ξερω.Ας περιμενουμε να μας πουν.Γιατι στο θεμα που ειχα διαβασει,λεγανε για καποα ξυλα ,που οτι και να τα κανουμε ,τα βλαβερα χημικα του δεν φευγουν.Το ενα ειναι η βελανιδια αν θυμαμαι καλα.Παντος εγω θα σας ελεγα μην ρισκαρετε,υπαρχουν ομορφα ξυλα στα ΡΕΤ που κανουν σιγουρα. <_<

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...