Jump to content

ειναι εκγυος?


Recommended Posts

Παρατηρισα μια τιγρινα οτι ειναι λιγο φουσκωμενη... λετε να ειναι εγκυος? φωτο πιο κατω

CIMG1744.jpg

Έγινε επεξεργασία - lkastritis
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρισα μια τιγρινα οτι ειναι λιγο φουσκωμενη... λετε να ειναι εγκυος? φωτο πιο κατω

CIMG1744.jpg

προφανως ναι <_<:D ..οπως την βλεπω ειναι αρκετα φουσκωμενη

Link to comment
Share on other sites

μηπως την παραταισες?

Link to comment
Share on other sites

μηπως την παραταισες?

ειναι αρκετα φισκα..δεν νομιζω να την παραταισε <_<:D .. δεν ξερω κιολασ, ασ μασ πει

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν απο ταισμα δεν θα ηταν και τα αλα ψαρια λογικα?.. ουτοσι αλως 1 μηνα περιπου τωρα ριχνω ιδια ποσοτητα τροφης ιδια ωρα κτλπ γιατι δοκιμαζω την ταιστρα....

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν απο ταισμα δεν θα ηταν και τα αλα ψαρια λογικα?.. ουτοσι αλως 1 μηνα περιπου τωρα ριχνω ιδια ποσοτητα τροφης ιδια ωρα κτλπ γιατι δοκιμαζω την ταιστρα....

βλεπεισ αλλα συμπτωματα??

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ειδους συμπτωματα? απλα καθετε πολυ και παει και αργα δεν τιναζεται σαν τα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

ειναι μερες ετσι η σημερα μετα το φαι την προσεξες?

Link to comment
Share on other sites

ειναι μερες... τωρα ποσες ακριβως δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικα θα γινεις μπαμπας

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.. ολα μαζι ε? και τα apple snails και αυτα? <_< πρεπει να κανω κατι εξτρα τωρα εγω? σε ποσο καιρο περιπου θα τα κανει?

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ειδους συμπτωματα? απλα καθετε πολυ και παει και αργα δεν τιναζεται σαν τα αλλα..

ελα χαζομπαμπα <_<:D καλα γενητουρια

Link to comment
Share on other sites

απο τι ξερω γεννανε παρα πολλα αυγα. πανω σε πλατια φυλλα.αλλα μετα μπορει να τα φανε οποτε γεννηστρα (ποτε δεν μου αρεσε)η σε αλλο ενυδρειο μονο το ζευγαρι και μολις γεννηση επιστροφη στο πρωτο ενυδρειο. εχω ακουσει οτι γεννανε τις πρωινες ωρες .τα αβγά εκκολάπτονται σε περίπου 24-36 ώρες σε θερμοκρασία 28 αμα θυμαμε καλα

Link to comment
Share on other sites

απο τι ξερω γεννανε παρα πολλα αυγα. πανω σε πλατια φυλλα.αλλα μετα μπορει να τα φανε οποτε γεννηστρα (ποτε δεν μου αρεσε)η σε αλλο ενυδρειο μονο το ζευγαρι και μολις γεννηση επιστροφη στο πρωτο ενυδρειο. εχω ακουσει οτι γεννανε τις πρωινες ωρες .τα αβγά εκκολάπτονται σε περίπου 24-36 ώρες σε θερμοκρασία 28 αμα θυμαμε καλα

η καλυτερη επιλογη ειναι αλλο ενυδρειο αν εχεις

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ενυδριο ουτε γεννηστρα... :/ εχω βεβαια κερατοφυλο μπολικο μεσα στο ενυδριο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ενυδριο ουτε γεννηστρα... :/ εχω βεβαια κερατοφυλο μπολικο μεσα στο ενυδριο

το θεμα ειναι οτι μπορει να φανε τα αυγα.. πολυ πιθανο..επισησ πρεπει να ναι στουσ 28 βαθμους για να εκολαυτουν

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μπορει να φανε τα αυγα.. πολυ πιθανο..επισησ πρεπει να ναι στουσ 28 βαθμους για να εκολαυτουν

οποτε τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

οποτε τι κανω τωρα?

τι να σου πω??!! αφου δεν εχεις αλλο ενυδρειο...αστα και οτι γινει.. προσπαθησε να ρυθμισεις την θερμικρασια μονο

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες άλλα συμπτώματα?? Φοβάμαι μήπως είναι dropsy... <_<

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες άλλα συμπτώματα?? Φοβάμαι μήπως είναι dropsy... <_<

τι σημαινει dropsy?? :D

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει dropsy?? <_<

Dropsy(υδροπικίαση)

Κυριότερο σύμπτωμα είναι το φούσκωμα.Δεν είναι πραγματικά μια ασθένεια, αλλά σύμπτωμα μιας βακτηριακής μόλυνσης

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Dropsy(υδροπικίαση)

Κυριότερο σύμπτωμα είναι το φούσκωμα.Δεν είναι πραγματικά μια ασθένεια, αλλά σύμπτωμα μιας βακτηριακής μόλυνσης

<_<:D

Link to comment
Share on other sites

bad news παιδια.. πεθανε το ψαρακι.. <_<

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...