Jump to content

Κληρονόμησα ενυδρείο!


Recommended Posts

Γεια σας... μόλις μου χαρίσανε ένα ενυδρείο

διαστάσεων 39 υψος 24 βάθος 30 ύψος....

Τι θα μπορούσε να φιλοξενήσει (εκτός μονομάχου... έχω ήδη έναν)

Δεν έχε όμως καπάκι... τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση... δεν γνωρίζω την μάρκα είναι.. δεν γράφει τπτ επάνω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... μόλις μου χαρίσανε ένα ενυδρείο

διαστάσεων 39 υψος 24 βάθος 30 ύψος....

Τι θα μπορούσε να φιλοξενήσει (εκτός μονομάχου... έχω ήδη έναν)

Δεν έχε όμως καπάκι... τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση... δεν γνωρίζω την μάρκα είναι.. δεν γράφει τπτ επάνω...

η φτιαχνεις ενα καπακι με ειδικο ξυλο...η βαζεις απλα ενα φωτιστικο σε αυτεσ τισ διαστασεις.. βαλε γαριδεσ, σαλιγκαρακια και ενα κοπαδακι νεον η καρδιναλιους <_<:D

Link to comment
Share on other sites

Γκαπακια σε ενδιαφέρουν?? ζωοτοκα? <_<μπορείς να τα εχεις και σε φυτεμένο!! τρελαίνονται!!

Link to comment
Share on other sites

Γκαπακια σε ενδιαφέρουν?? ζωοτοκα? <_<μπορείς να τα εχεις και σε φυτεμένο!! τρελαίνονται!!

αλλα θα εχεις θεμα με τισ γεννες :D

Link to comment
Share on other sites

αλλα θα εχεις θεμα με τισ γεννες :D

Αν τα αφήσει ελεύθερα χωρις γενηστρες και τα λιπα ...δεν θα εχει τοσο οσο ακούγεται <_<

Link to comment
Share on other sites

Αν τα αφήσει ελεύθερα χωρις γενηστρες και τα λιπα ...δεν θα εχει τοσο οσο ακούγεται <_<

:D:huh::huh: οντως...
Link to comment
Share on other sites

<_<:D:huh: οντως...

hmm καλή ιδέα τα guppies!.... στα guppiew βάζουμε ξύλα στο ενυδρείο? ή οχι...

Έγινε επεξεργασία - Geo100
Link to comment
Share on other sites

hmm καλή ιδέα τα guppies!.... στα guppiew βάζουμε ξύλα στο ενυδρείο? ή οχι...

Nαι βαζεις και ξυλα και φυτα. Τωρα οσον αφορα τις γεννες μπορεις να βαλεις μονο αρσενικα μιας και ειναι μικρα σε μεγεθος σε σχεση με τα θυληκα και δεν θα εχεις και γεννες. Βαλε σε αυτα τα λιτρα 2-3 guppy και θα εισαι οκ αμα σου αρεσουν. <_<

Για φωτισμο μπορεις να παρεις ειτε ενα dennerle nano light 11w (35 ευρω) , ειτε ενα arc pod arcadia 11w (50-60 ευρω) , ειτε ενα wave solaris 18w που πηρα και εγω. Βγαινει και σε πιο μικρα watt νομιζω το solaris, αλλα στη χωρα που ζουμε το θεμα ειναι να το βρεις...και ισως να ειναι πιο φθηνο απο 55 ευρω που το πηρα εγω το 18αρι. Ευτυχως το βρηκα απο Ελλαδα...και τα αλλα 2 φωτιστικα που σου ειπα βγαινουν σιγουρα και σε 9w αλλα με πολυ μικρη διαφορα τιμης μεταξυ τους...

Έγινε επεξεργασία - stratigos24
Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα κοπαδακι νεον η καρδιναλιους <_<:D

Σε 28 λιτρα μικτα,οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...