Jump to content

Recommended Posts

τα ψαρια παθενουν τιποτα απο το πολη οξυγονο ;;;

Οχι...!αλλα περιεργη η ερωτηση σου...λογικα θα εχεις πολλες αεραντλιες...οχι μην ανησυχεις <_<

Link to comment
Share on other sites

εχω 1 αεραντλια διπλη ακι μεσα 2 μεγαλεσ αεροπετρεσ και το καινουριο μου φιλτο το εβαλα να πεταει απο ψηλα το νερο

Link to comment
Share on other sites

εχω 1 αεραντλια διπλη ακι μεσα 2 μεγαλεσ αεροπετρεσ και το καινουριο μου φιλτο το εβαλα να πεταει απο ψηλα το νερο

Ποσα λιτρα ειναι??Αμα ειναι πανω απο 100 εισαι αρχοντας...οι αεραντλιες κανουν καλο...κακο δεν κανουν...και προσφερουν και αισθητικη ομορφια στο ενυδρειο <_<

Link to comment
Share on other sites

κακό κανουν στα φυτα <_<

Φευγει το Co2 που υπάρχει εαν υπάρχει μεγάλη αναταραξη της επιφάνειας του νερού !

Link to comment
Share on other sites

και αισθητικη ομορφια στο ενυδρειο <_<

Ανάλογα με τα γούστα του καθένα :D

Εγώ δεν τα μπορώ, φαίνεται πολύ αφύσικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να υπαρχει ενα μετρο μια που εκτος του CO2 μπορει να επιρεαζεται και το ΡΗ και επισης καποια ψαρια δεν ζουν σε αναλογο περιβαλλων. Πχ ενας μονομαχος δεν θα βρισκεται καλα μια που με τοση αναταραξη δεν μπορει να κανει τις φουσκαλες στον αφρο και ζει σε λιμναζοντα νερα!

Link to comment
Share on other sites

κακό κανουν στα φυτα <_<

Φευγει το Co2 που υπάρχει εαν υπάρχει μεγάλη αναταραξη της επιφάνειας του νερού !

:huh::D

Link to comment
Share on other sites

...οι αεραντλιες κανουν καλο...κακο δεν κανουν...και προσφερουν και αισθητικη ομορφια στο ενυδρειο <_<

:D Επηρεάζουν τα φυτα αν υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

:huh: Επηρεάζουν τα φυτα αν υπαρχουν

σε πολλα ψαρακια δεν αρεσει η πολυ αναταραξη του νερου <_<:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω λοιπον που εχω ενα ενυδρειο 50 λιτρα με φυτα και βαζω την αεραντλια καμια ωρα τη μερα να δουλευει κακο κανω? Εγω την ανοιγα για να περνουν παραπανω οξυγονο τα φυτα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω λοιπον που εχω ενα ενυδρειο 50 λιτρα με φυτα και βαζω την αεραντλια καμια ωρα τη μερα να δουλευει κακο κανω? Εγω την ανοιγα για να περνουν παραπανω οξυγονο τα φυτα....

όσο είναι ανοιχτά τα φώτα τα φυτά σου χρειάζονται παραπάνω CO2 παρα οξυγόνο... <_<

Link to comment
Share on other sites

όσο είναι ανοιχτά τα φώτα τα φυτά σου χρειάζονται παραπάνω CO2 παρα οξυγόνο... <_<

Καταλαβα, ευχαριστω. Θα την ανοιγω σπανια και οταν τα φωτα ειναι σβηστα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...