Jump to content

Πτώση Co2


Recommended Posts

Γεια σας... Στο νερό βρύσης έχω ph 7.5 και πριν 2 μέρες έβαλα εάν DIY Co2 .... To ενυδρείο ειναι 20 λίτρα και έχει ένα μονομάχο.... τα φυτά το εκτίμησαν ιδιαιτέρως :thumbup: Είναι φυσιολογική αυτή η πτώση? έχω σκάλα διάχυσης...36 φούσκες κάθε λεπτό...!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Στο νερό βρύσης έχω ph 7.5 και πριν 2 μέρες έβαλα εάν DIY Co2 .... To ενυδρείο ειναι 20 λίτρα και έχει ένα μονομάχο.... τα φυτά το εκτίμησαν ιδιαιτέρως :thumbup: Είναι φυσιολογική αυτή η πτώση? έχω σκάλα διάχυσης...36 φούσκες κάθε λεπτό...!

ποια πτωση? μηπως ξεχασες να γραψεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

ποια πτωση? μηπως ξεχασες να γραψεις κατι?

ναι :thumbup: 7.5 pH σε 6.5 pH

έκανα λάθος και στον τίτλο!!!

Έγινε επεξεργασία - Geo100
Link to comment
Share on other sites

ναι :thumbup: 7.5 pH σε 6.5 pH

έκανα λάθος και στον τίτλο!!!

το θεμα ειναι ο μονομαχος σε τι ph πρεπει να ειναι αν ειναι μεσα στα ορια που χρειαζεται ο μονομαχος εισαι οκ απλως κοιτα να μην εχεις αποτομες διακυμανσεις ξανα και προς τα κατω και προς τα πανω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Στο νερό βρύσης έχω ph 7.5 και πριν 2 μέρες έβαλα εάν DIY Co2 .... To ενυδρείο ειναι 20 λίτρα και έχει ένα μονομάχο.... τα φυτά το εκτίμησαν ιδιαιτέρως :thumbup: Είναι φυσιολογική αυτή η πτώση? έχω σκάλα διάχυσης...36 φούσκες κάθε λεπτό...!

Για 20 λιτρα μπορεί να μην χρειαζόσουν καν co2 νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Για 20 λιτρα μπορεί να μην χρειαζόσουν καν co2 νομίζω..

είναι full φυτεμένο.. και το ήθελα επίσης να καταπολεμήσω την άλγη... παράλληλα μερικά φυτά μου δεν μεγαλώνανε μένανε στάσιμα.. ενω τώρα έχουν πάρει τα πάνω τους...

Link to comment
Share on other sites

είναι full φυτεμένο.. και το ήθελα επίσης να καταπολεμήσω την άλγη... παράλληλα μερικά φυτά μου δεν μεγαλώνανε μένανε στάσιμα.. ενω τώρα έχουν πάρει τα πάνω τους...

Αν υπάρχει θέμα αλγης εκεί πάω πάσο..είναι καλό το co2 για την αντιμετωπίσει της... επισεις τι φυτά έχεις που έμειναν στάσιμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει θέμα αλγης εκεί πάω πάσο..είναι καλό το co2 για την αντιμετωπίσει της... επισεις τι φυτά έχεις που έμειναν στάσιμα?

echinodorus... και καποια κλαδία cabomba που δεν είχαν όσο φωτιμσό όσο άλλα... αλλα τώρα πετάξανε νέα φυλλαράκια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...