Jump to content

Άγρια vs. Ήρεμα ψάρια


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά

βάζω τα πρώτα ψαράκια (180λ ενυδρείο).

Ποιό 'εύκολα' ΄και ευπροσάρμοστα ποιά είναι;

Ο χώρος πού βρίσκεται το ενυδρείο είναι σαλόνι με πολλή φασαρία, δυνατή μουσική, ακανόνιστο ωράριο κτλ.

Ξέρω ότι 'δίσκους' σίγουρα δε κάνει να βάλω. Τα υπόλοιπα ήρεμα είναι το ίδιο ευαίσθητα;

Ποιό όμορφα ποιά είναι (ήρεμα - άγρια); Μεγαλύτερη ποικιλία ποιά έχουν;

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Μία σύντομη διευκρήνιση

πρέπει να είναι ήμερα και όχι ήρεμα ;)

Πιστεύω θα πρέπει να διευκρινήσεις

τι εστί πολύ φασαρία!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα σωστός

κοίτα δεν έιναι και club το σαλόνι μου, αλλά παίζει μουσική λίγο δυνατά αρκετές ώρες την ημέρα (δεν ακούνε οι γείτονες πολυκατοικίας). Και καμμία ταινιούλα δυνατά όμως (που ακούνε λίγο οι γέιτονες).

'Εχω απομακρύνει το subwoofer και τα ηχεία από το ενυδρείο ύστερα από σύσταση του forum.

Συμβιβασμούς κάνω φυσικά, απλώς ρωτάω για μία λύση με τους λιγότερους (απο τη μεριά μου φυσικά). Ούτε τα ψάρια να στρεσσάρονται, ούτε εγώ να αγχώνομαι συνέχεια για το αν ενοχλούνται η όχι

φιλικά

Έγινε επεξεργασία - DrAvalanche
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΄ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ΄ΤΟΣΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΠΟΥ ΟΙ ΄ΡΟΚ΄ΣΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΠΑΝΙΕΣ.............

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ,ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΟΥ(ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ) ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΣΟΥ :blink: .ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗ,ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ(ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ),ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΝΕΟΧΤΙΣΤΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗ(ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ,ΜΠΕΤΟΝΙΕΡΕΣ ΚΛΠ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΟΡΥΒΟΣ ΕΝΤΟΝΟΣ,ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΙΝΑΓΜΑΤΑ!!

ΣΟΡΙ ΑΝ ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με την ενταση της μουσικης.Ο ηχος θα ταξιδευει μεσα στο νερο και τα ψαρακια πιστευω οτι θα στρεσαρονται ασχημα!Και το στρεσαρισμα ειναι ενας σοβαρος λογος εμφανισης ασθενιων, κατι που κανενας δεν το θελει.

Υ/Γ Σας παρακαλω να γραφετε με μικρα γιατι ειναι σαν να φωναζετε!Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...