Jump to content

Xανεται ο Νεμο???


Recommended Posts

Και σε αυτο εχει βαλει το χερακι του ο ανθρωπος.Τιποτα δεν με εκπλησει πλεον. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::blush::blink:

Κυρίες και κύριοι είναι καιρός να γίνουμε όλοι οικολόγοι και reefάδες μπάς και σώσουμε επιτέλους και κάτι από αυτόν τον κακόμοιρο πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

:blush::blink::thumbup:

Κυρίες και κύριοι είναι καιρός να γίνουμε όλοι οικολόγοι και reefάδες μπάς και σώσουμε επιτέλους και κάτι από αυτόν τον κακόμοιρο πλανήτη.

Reefαδες.?Σωσουμε.?

Δεν μου πολυ κολανε αυτα τα 2 μαζι...Ομορφος ο κοσμος του Ενυδρειου δεν λεω,εξαλου και εγω ανοικω σε αυτον αλλα δεν προκειται για διαδικασια προστασιας ειδων...Μαλλον καταστροφης θα ελεγα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Reefαδες.?Σωσουμε.?

Δεν μου πολυ κολανε αυτα τα 2 μαζι...Ομορφος ο κοσμος του Ενυδρειου δεν λεω,εξαλου και εγω ανοικω σε αυτον αλλα δεν προκειται για διαδικασια προστασιας ειδων...Μαλλον καταστροφης θα ελεγα. :thumbup:

+1000.Χωρις να βγαλω εξω τον εαυτο μου.

Link to comment
Share on other sites

Reefαδες.?Σωσουμε.?

Δεν μου πολυ κολανε αυτα τα 2 μαζι...Ομορφος ο κοσμος του Ενυδρειου δεν λεω,εξαλου και εγω ανοικω σε αυτον αλλα δεν προκειται για διαδικασια προστασιας ειδων...Μαλλον καταστροφης θα ελεγα. :thumbup:

Δεν νομίζω ότι καταστρέφεις κάτι έχοντας ενυδρείο,είτε reef ή οποιοδήποτε άλλο είδος.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος,τα ψάρια που "φιλοξενούμε" σπίτι μας προέρχονται από αναπαραγωγές και όχι από αιχμαλωσία.

Και μιας και ούτε 100% οικολόγος δεν μπορώ να γίνω,προτιμώ να "σώσω" με αυτόν τον τρόπο κάποια ψάρια.

Για κάποιους ίσως φανώ "χαζός" ή και αφελής με αυτά που γράφω αλλά εγώ αυτά νιώθω κι αυτά πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ψαρια που εχουμε στα ενυδρεια μας ειανι αιχμαλωτισμενα απο το φυσικο τους περιβαλλον...Μονο τα "Κοινα εμπορικα" ψαρια προερχονται απο αναπαραγωγες...

Εν τω μεταξύ μεγαλος αριθμος ψαριων σιγουρα δεν επιβιωνουν μεχρι να φτασουν στα ενυδρεια μας...

Δυστιχως ετσι ειναι το χομπι μας...Οποτε εφοσον μας αρεσει πρεπει να προσπαθουμε να δινουμε τις καλυτερες τουλαχιστων δυνατες συνθηκες σε αυτα τα ψαρια που αγοραζουμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ψαρια που εχουμε στα ενυδρεια μας ειανι αιχμαλωτισμενα απο το φυσικο τους περιβαλλον...Μονο τα "Κοινα εμπορικα" ψαρια προερχονται απο αναπαραγωγες...

Εν τω μεταξύ μεγαλος αριθμος ψαριων σιγουρα δεν επιβιωνουν μεχρι να φτασουν στα ενυδρεια μας...

Δυστιχως ετσι ειναι το χομπι μας...Οποτε εφοσον μας αρεσει πρεπει να προσπαθουμε να δινουμε τις καλυτερες τουλαχιστων δυνατες συνθηκες σε αυτα τα ψαρια που αγοραζουμε :thumbup:

Και οι παλιοι να βοηθαμε τους καινουργιους που μπαινουν στο χομπυ ωστε να εχουν τις καλυτερες συνθηκες. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Και οι παλιοι να βοηθαμε τους καινουργιους που μπαινουν στο χομπυ ωστε να εχουν τις καλυτερες συνθηκες. :thumbup:

Όλα για τα ψαράκια μας.Δεν είναι τα παιχνίδια μας,ούτε διακοσμητικά του σπιτιού μας.Είναι τα "παιδιά" μας!Πρέπει να ζουν με τις καλύτερες συνθήκες όπως ακριβώς ζούμε κι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Όλα για τα ψαράκια μας.Δεν είναι τα παιχνίδια μας,ούτε διακοσμητικά του σπιτιού μας.Είναι τα "παιδιά" μας!Πρέπει να ζουν με τις καλύτερες συνθήκες όπως ακριβώς ζούμε κι εμείς.

+1 :thumbup::blush:

Link to comment
Share on other sites

Όλα για τα ψαράκια μας.Δεν είναι τα παιχνίδια μας,ούτε διακοσμητικά του σπιτιού μας.Είναι τα "παιδιά" μας!Πρέπει να ζουν με τις καλύτερες συνθήκες όπως ακριβώς ζούμε κι εμείς.

Αρκεί αυτό να το πιστεύουμε και οι ίδιοι..........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...