Jump to content

Νέο μέλος


densar

Recommended Posts

Γεια σας με λένε Διονύση έχω πειραματιστεί με διάφορα μικρά ενυδρεία και είδη ψαριών και πιθανόν κατά τύχη όπως μου λένε τα έχω καταφέρει με όλα καλά και τα χάρισα σε φίλους. Τώρα έχω ένα ενυδρείο 60 lit με πραγματικά φυτά 2 δίσκους 2 γατόψαρα 4 μικρά τόγκικλους και 4 μικρά ακόμη που δεν τα θυμάμαι. Έχω επίσης ένα 80 lit με πλαστικά φυτά και διάφορα είδη ψαριών το οποίο το δίνω την άλλη βδομάδα. Ο επόμενος στόχος είναι να φτιάξω ένα θαλλασινού νερού αλλά και πάλι μικρό περίπου στα 120~150 lit. Τότε θα χρειαστώ σίγουρα κάποιες πληροφορίες για το στήσιμο. Αυτά προς το παρόν. Καλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

..καλως ηλθες συμπατριωτη απο την ομορφη Ευρυτανια..και καλη συνεχεια στο κοσμο του νερου.. ;)

..και ετοιμασου να τα "ακουσεις" απο τους παλαιοτερους για την ποσοτητα των ψαριων που κρατας σε αυτο τον ογκο νερου!! και μαλιστα δισκους!! απα πα πα..χε..

..καλη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Θα σου πρότεινα να αρχίσεις να μελετάς τα άρθρα που υπάρχουν εδώ:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?autocom=articles

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στη παρέα μας, Guru densar...

......... ;):blush::) ........

Βάλε και καμιά φωτογραφία φίλε Διονύση,

να δούμε πως είναι οι δίσκοι στο 60άρι.

........ ;):hysterical::lmao:

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βγάλω και τους 2 μαζί στην επόμενη θα στείλλω και τον άλλο. Όταν μεγαλώσουν αρκετά θα είναι στη διάθεση όποιου ενδιαφέρεται. ;)

post-2344-1162164148_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kalos mas ir8es file mou kai 8a se parakalousa na doseis tou Discous sou gia na min turaniountai allo.Epidi outos i allos se auta ta litra epetai o8anatos giautous.Se euxaristo polu........Stratos

Link to comment
Share on other sites

Kalos mas ir8es file mou kai 8a se parakalousa na doseis tou Discous sou gia na min turaniountai allo.Epidi outos i allos se auta ta litra epetai o8anatos giautous.Se euxaristo polu........Stratos

..ουπς συμπατριωτη..ειδες που στα λεγα!!

..σκεψου κι εσυ πως δε θελεις το ενυδρειακι σου για λιγους μηνες, αλλα αρμονικη συμβιωση και αναπτυξη για μια ζωη!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στην παρεα μας. ;):blush:

Ελπιζω να κανεις πλακα στο οτι θα τα αφησεις σε αυτο το ενυδρειο

μεχρι να περιμενεις να μεγαλωσουν. :)

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε densar ... ;)

Καλη διαμονη .... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην ενυδρειοπαρέα μας :blush:

Ξεκίνησε να διαβάζεις ....

Πρέπει να δώσεις επειγόντως τους δίσκους ,

διότι η παραμονή τους σε 60 λίτρα ισοδυναμεί με θανατική καταδίκη….sorry ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum μας αγαπητέ Φίλε

Θεωρώντας ότι οι παράμετροι των νερών σου είναι οι ενδεδειγμένες, πιστεύω, ότι σου λείπουν κάποιες γνώσεις σχετικά με τα είδη και τον αριθμό των ψαριών, που μπορούν να φιλοξενηθούν σε ένα ενυδρείο.

Είμαι σίγουρος ότι με τη συμμετοχή σου στους διάλογους του forum μας και το διάβασμα, θα τελειοποιηθείς σαν Guru.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα καλωσηρθες και απο εμενα!!

Τώρα έχω ένα ενυδρείο 60 lit με πραγματικά φυτά 2 δίσκους

Αν βαλεις εναν ανθρωπο σε ενα δωματιο 1χ1 σιγουρα θα ζησει!!!Θα ειναι ομως καλα???

Το ιδιο ισχυει και για τους δισκους σου.Θα σου προτεινα να τους πας πισω απο εκει που τους πηρες και να παρεις κατι αλλο για να εισαι και εσυ και τα ψαρακια σου καλα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά άκουσα τις συμβουλές και τον ένα δίσκο τον έδωσα κι όλας τον άλλον μέσα στη βδομάδα. Άλλωστε όπως αναφέρω στην εισαγωγή μου θέλω να φτιάξω θαλασσινό ενυδρείο. Οσο για την εμπειρία guru μάλλον κατά λάθος μπήκε στα χαρακηριστικά μου. Το ότι έχω δοκιμάσει με διάφορα ενυδρεία δεν νομίζω ότι με κατατάσει σ' αυτή την κατηγορία. Μάλλον λίγο πάνω από αρχάριο θα μπορούσα να με χαρακτηρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο δεν είμαι απ την Ευρυτανία. Από Αθήνα είμαι καταγωγή Δωδεκάνησα αλλά κι εδώ κάποιο λάθος έγινε. Θα μπω στο προφίλ να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο δεν είμαι απ την Ευρυτανία. Από Αθήνα είμαι καταγωγή Δωδεκάνησα αλλά κι εδώ κάποιο λάθος έγινε. Θα μπω στο προφίλ να το διορθώσω.

;):lmao::hysterical:

Το όνομα σου είναι το σωστό?

;):blush::)

Link to comment
Share on other sites

;):lmao::hysterical:

Το όνομα σου είναι το σωστό?

;):blush::)

Αυτό είναι σωστό. Τώρα που διόρθωσα το προφίλ όλα είναι σωστά. Χαιρετίσματα στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε και με το καλο το καινουργιο σου ξεκινημα σε θαλασσινο οποτε εσυ το αποφασισεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...