Jump to content

Προβληματα με Guppies


Recommended Posts

Γεια σας

Θα μπω κατευθειαν στο "ψητο" γτ εχω μεγαλο προβλημα. Προσφατα πηρα ενα ενυδριο 25 λτ και εβαλα μεσα 3 gappies 2 moly κ ενα γλυφτη. ξερωοτι τα λιτρα μου ειναι λιγα αλλα το προβλημα π αντιμετοπιζω αυτη τη στιγμη ειναι οτι τι θυληκο gappy εχει ενα προβλημα με την ουρα του . Εχει αρχισει να φθειρεται δλδ ειναι σαν κατι να τ εφαγε ... παρακαλω η απαντηση σας θα μ βοηθησει πολλη

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις 2 αρσενικα ειναι λογικο κ σιντομα να περιμενεις τον θανατο του.

για καθε αρσενικο γκαπυ χρειαζεσαι 3-4 θυλικα αλλιος πευτει κυνηγιτο με αποτελεσμα να ψοφανε οι θυλικες

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?εχω αγχωθει πολλη κ δεν ξερω τι να κανω

Μην αχωνεσε..σβήσε φώτα και πρόσθεσε σημεία για να κρύβετε..απλα σύντομα βάλε κάνά 2 θηλυκά

:hysterical: τσιλ ουτ :)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τον πλέκο και τα molly, κάνε μια γενναία αλλαγή νερού και δώσε μας μετρήσεις από το ενυδρείο (κυρίως αμμωνίας). Αν μπορείς βάλε και μια φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Μην αχωνεσε..σβήσε φώτα και πρόσθεσε σημεία για να κρύβετε..απλα σύντομα βάλε κάνά 2 θηλυκά

:hysterical: τσιλ ουτ :)

[/quote

ωραια ευχαριστω για την πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τον πλέκο και τα molly, κάνε μια γενναία αλλαγή νερού και δώσε μας μετρήσεις από το ενυδρείο (κυρίως αμμωνίας). Αν μπορείς βάλε και μια φωτογραφία.

ενταξει θα τα βγαλω κ συντομα θα σασ δωσω μετρησεις

Link to comment
Share on other sites

ενταξει θα τα βγαλω κ συντομα θα σασ δωσω μετρησεις

:)

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι τυχερος ειναι δαγκομα απο κηνηγητο των αρσενικών

υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα να ειναι και φιν ροτ που την παθαίνουν πολύ συχνά τα γκαπάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τις μετρήσεις ανέβασε οποσδήποτε μια φωτογραφία για να καταλάβουμε περι τίνος πρόκειται. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...