Jump to content

Αυτο ειναι piranha!


Wizart

Recommended Posts

Αυτο ειναι piranha!!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κτήνος με 'Χ' δηλαδή ΧΤΗΝΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ... ;)

Οντως!!

Γομαρι ειναι ο μαγκας.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ... ;)

Οντως!!

Γομαρι ειναι ο μαγκας.

Άν θυμάμε καλά το βίντεο είναι από το SharkAquarium.com του George Fear και αυτό το ενυδρείο είναι γύρω στους 2 τόνους.....

Link to comment
Share on other sites

Σκετο τερας ειναι ο ψαρις. ;):blush:

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ............

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ........................

εντυπωσιακο και piranha? χλωμο...

ειναι αρκετα βαρετα ψαρια κατα τη γνωμη μου...

θες κατι εντυπωσιακο?

Δες αυτο.. :)

http://s40.photobucket.com/albums/e242/Puf...selmunchmov.flv

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο και piranha? χλωμο...

ειναι αρκετα βαρετα ψαρια κατα τη γνωμη μου...

θες κατι εντυπωσιακο?

Δες αυτο.. :)

http://s40.photobucket.com/albums/e242/Puf...selmunchmov.flv

..αυτο ειναι PUFFER λοιπον!!!!!!!

:blink:

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο και piranha? χλωμο...

ειναι αρκετα βαρετα ψαρια κατα τη γνωμη μου...

θες κατι εντυπωσιακο?

'Exεις φιλοξενήσει κάποιο συγκεκριμένο είδος(πιράνχα) και έχεις βγάλει

αυτό το συμπέρασμα??

Link to comment
Share on other sites

'Exεις φιλοξενήσει κάποιο συγκεκριμένο είδος(πιράνχα) και έχεις βγάλει

αυτό το συμπέρασμα??

ναι, ζουσα παρεα με 4 Red Piranha για 2 χρονια οταν εμενα στην Ολλανδια και αυτη ειναι η γνωμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο και piranha? χλωμο...

ειναι αρκετα βαρετα ψαρια κατα τη γνωμη μου...

θες κατι εντυπωσιακο?

Δες αυτο.. :)

http://s40.photobucket.com/albums/e242/Puf...selmunchmov.flv

Έχει ξαναπαίξει αυτό το video εδώ.

Πρόκειται για ένα tetraodon mbu, που ξεπερνάει τους 60 - 70 πόντους σε τελικό μέγεθος.

Πραγματικά κτηνώδες..

Το piranha του πρώτου video είναι επίσης κτήνος!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει δεν μπορουμε να πουμε οτι τα piranha ειναι και βαρετα ψαρια! :) Εχουν πολυ ενδιαφερον χαρακτηρα! Εξαλου τα rbp για να αναδειξουν τον χαρακτηρα τους πρεπει να εχεις τουλαχιστον 6 και σε μεγαλο tank ωστε να νιωσουν ανετα! Μονο ο τροπος που σε παρακολουθουν οταν εισαι στο δωματιο ειναι αρκετα τρομακτικος! :thumbup: Ειναι σαν να μελετανε την καθε σου κινηση! Τωρα απο την αλλη πλευρα τα puffer ειναι μια τελειως αλλη ρατσα ψαριων που ειναι παρα πολυ φιλικα με το αφεντικο τους και συμπεριφερονται σαν υδροβια σκυλακια! :blink: Τρωνε φαει απο το χερι σου, τους αρεσουν τα χαδακια (ο Torm ξερει καλα τι λεω τωρα!) και γενικα εχουν μια πολυ interactive προσωπικοτητα που δεν την βαριεσαι με την καμια και ολο και κατι ανακαλυπτεις καθε φορα που ασχολησαι μαζι τους! Εγω ειμαι κατοχος και των 2 ειδων (puffer - piranhas) και το καθε ενα εχει αλλα πραγματα να σου δωσει! Φυσικα ο καθενας εχει την γνωμη του και αυτη ειναι αποτελεσμα της εμπειριας του γυρω απο το καθε ειδος! Παντως δεν χρειαζεται να λεμε τετοια πραγματα περι βαρετων ψαριων γιατι ολοι βρισκουμε κατι διαφορετικο στα αγαπημενα μας ψαρακια και ειναι προσβλητικο να μιλαμε ετσι γιατι πληγωνουμε και τους κατοχους τους! :ballistic: :wheelchair: :blush:

Έγινε επεξεργασία - Wizart
Link to comment
Share on other sites

Το κάθε είδος έχει την χάρη του είτε μιλάμε για puffer-piranha είτε για Δίσκους-αφρικανες κ.λ.π.Τα γούστα είναι υποκειμενικά καθαρά και για μένα εντελώς προσωπικό θέμα. :ballistic:

Επειδή όλοι γνωρίζουμε ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε και εφόσον γνωρίζω καλά τον Χρήστο (chmatz) σίγουρα δεν θα ήθελε να πικράνει ούτε εσένα Πέτρο μου αλλά και κανέναν άλλο Pirania lover.

To θέμα είναι ότι είτε pirania ειτε puffer όλοι μας είμαστε τρελοί με τα ψάρια Θηρευτές και γενικά με το χόμπι που μας ενώνει.. :):blink:

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι είτε pirania ειτε puffer όλοι μας είμαστε τρελοί με τα ψάρια Θηρευτές και γενικά με το χόμπι που μας ενώνει..

Συμφωνω απολυτα ΤΑΝ!! :):blink::ballistic::blush::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ηθελα να πικρανω κανεναν απο τους δυο φιλους και ζητω συγνωμη αν προκαλεσα καποιο ασχημο συναισθημα, αλλα μια που το θεμα ξαναρθε στην επικαιροτητα δραττομαι ευκαιριας να παρουσιασω ενα video που κατα τη γνωμη μου επιφερει κριτικη ή, αν θελετε και ηθικο διλημμα.

θα χαρακτηριζατε τον τυπο του video φιλοζωο ή οχι...?

http://www.youtube.com/watch?v=XLVzxCKhk00

Link to comment
Share on other sites

Εταιρον εκάτερον...

Αλλο το ψάρι, άλλο η πρακτική του χομπίστα.

Γιατί να πληρώνουν τα ψάρια αυτά που πρέπει να πληρώσουν οι κακοί ιδιοκτήτες τους?

Link to comment
Share on other sites

Εταιρον εκάτερον...

Αλλο το ψάρι, άλλο η πρακτική του χομπίστα.

Γιατί να πληρώνουν τα ψάρια αυτά που πρέπει να πληρώσουν οι κακοί ιδιοκτήτες τους?

Δεν ειπα οτι φταινε τα ψαρακια.

Στον ιδιοκτητη αναφερομαι.

Φανταστειτε να χρειαστει να καθαρισει τα υπολειμματα.... :)

Έγινε επεξεργασία - chmatz
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα παιδια, το 90% που αγοραζουν piranhas (και κυριως του γενους pygocentrus) τα παιρνουν για να το παιζουν στους φιλους τους οτι εχουν Piranha και δειτε ποσο γρηγορα τρωνε κρεας , ποντικια , ψαρια κ.τ.λ! Το συγκεκριμενο video δεν νομιζω οτι το τραβηξε καποιος φιλοζωος αλλα καποιο φιλοζωο!!!! Ειμαι κατα του live feeding ειδικα σε τετοιου ειδους περιπτωσεις! Αν και οταν εχεις τετοιου ειδους ψαρια κανονικα πρεπει να τους δινεις τουλαχιστον feeder fishes! Ειναι σαν να εχεις ενα βοα και να τον ταϊζεις πατατες! Δεν θα παρει τις βιταμινες και την ενεργεια που χρειαζεται! Τελος παντων αυτη ειναι μεγαλη συζητηση και αν την αρχισουμε δεν θα τελειωσουμε ποτε! Για μενα ο τροπος ταισματος και γενικα της περιποιησεις των ψαριων αντιπροσωπευει και τον χαρακτηρα του κατοχου τους! :)

Έγινε επεξεργασία - Wizart
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειδα παρόμοιο βιντεάκι στο ιδιο site αλλά αντί για ποντίκι είχαν πετάξει μέσα ένα πανγκάσιους περίπου 25 με 30 εκατοστα...φρικη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...