Jump to content

βιολογικο υλικο


OLYMPIC

Recommended Posts

Για σας και πάλι

Μήπως ξέρετε να μου πείτε έχω για βιολογικό της Ehime το substrate pro, σε ένα video της εταιρίας είδα να βάζει λίγο πάνω από την μέση του κάδου υλικό έτσι λοιπόν αποφάσισα να το ελαττώσω το υλικό στους κάδους μου και εδώ είναι η ερώτηση μπορώ το υλικό που θα βγάλω να το κρατήσω για μελλοντική χρίση η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι

Μήπως ξέρετε να μου πείτε έχω για βιολογικό της Ehime το substrate pro, σε ένα video της εταιρίας είδα να βάζει λίγο πάνω από την μέση του κάδου υλικό έτσι λοιπόν αποφάσισα να το ελαττώσω το υλικό στους κάδους μου και εδώ είναι η ερώτηση μπορώ το υλικό που θα βγάλω να το κρατήσω για μελλοντική χρίση η όχι?

Και βεβαια να το κρατησεις.

Αλλα γιατι να βγαλεις βιολογικο υλικο?

Σου παρουσιαζε καποιο προβλημα η το οτιδηποτε?

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι έχω πάρα πολύ χαμηλή πίεση απο1800 που δίνει ο κατασκευαστής έχω τώρα 700 και βλέποντας το video υπέθεσα ότι αυτό φταίει

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισες τώρα τελευταία τα σφουγγάρια?

Μήπως θέλουν καθάρισμα οι σωληνώσεις του φίλτρου?

Πότε ήταν η τελευταία φορά που έλεγξες την φτερωτή για καθάρισμα?

Τώρα όσο για την απορία σου, ναι μπορείς να κρατήσεις το βιολογικό υλικό αλλά όλη η βιολογία θα εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισες τώρα τελευταία τα σφουγγάρια?

Μήπως θέλουν καθάρισμα οι σωληνώσεις του φίλτρου?

Πότε ήταν η τελευταία φορά που έλεγξες την φτερωτή για καθάρισμα?

Τώρα όσο για την απορία σου, ναι μπορείς να κρατήσεις το βιολογικό υλικό αλλά όλη η βιολογία θα εξαφανιστεί.

Ότι θα εξαφανιστεί η βιολογία το καταλαβαίνω αλλά δεν ήξερα αν μπορώ να το κρατήσω για αργότερα .Αλλάζω συχνά σφουγγάρια και γενικότερα το ελέγχω συχνά δεν έχω παρατηρήσει τίποτα περίεργο για αυτό κάνω και όλη αυτή την διερεύνηση μήπως και βρω κανένα λάθος μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι έχω πάρα πολύ χαμηλή πίεση απο1800 που δίνει ο κατασκευαστής έχω τώρα 700 και βλέποντας το video υπέθεσα ότι αυτό φταίει

Η πιεση που δινει ο κατασκευαστης ειναι χωρις υλικα.....αρα με υλικα μεσα εισαι ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...