Jump to content

Φωτογραφίες νανοκιχλίδων


bbetta

Recommended Posts

Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Α ! :buttrock::buttrock:

Ειδικα ο κυριος στην πρωτη φωτογραφια!

Να σου ζησουν.Σε ποσα λιτρα τα εχεις?

72λ 60x30x40

Πανεμορφα ζωντανα :)

Ευχαριστώ πολύ!

Βασιλη πανεμορφα φιλε!Αξιζε η αναμονη! :D

Σίγουρα άξιζε η υπομονή Κώστα!

Ευχαριστώ για τα καλά σχόλια.

Ευχαριστώ και για τα βιντεάκια που βάλατε για τις νανοκιχλίδες :)

info:

Παρατηρώ συνεχώς τον αρσενικό να βάζει την χοντρή αμμο του ενυδρείου στο στόμα του και να τη φτύνει.(Εχει δολοφονήσει σίγουρα τα λιγοστά σκουληκάκια που υπήρχαν στο ενυδρείο.)

Το ενα από τα 3 θηλυκά δέχεται κάποιες επιθέσεις από τα αλλα 2 τα οποία έχουν αρχίσει να βγάζουν χρώματα.

Τα ψάρια ταΐστηκαν την πρώτη μέρα daphnia από την οποία τσίμπησαν.Σήμερα το γεύμα είχε τ :buttrock: ην ειδική τροφή τον ember tetra μου καθώς και ξεχωριστά bloodworms φυλλαράκια αρτέμιας με fishtamin.Πάλι τσίμπησαν.

Κίνουνται από τη μέση και κάτω και έχουν τιμήσει ιδιαιτέρα τις καρύδες του ενυδρείου.

Νέες Φωτο προσεχώς.

ΥΓ Τα ψαράκια αδικούνται πάρα πολύ από τις φώτο...

Βασίλης

Έγινε επεξεργασία - bbetta
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά τα apisto! Να τα προσέχεις!

Αφού πήρες την καινούργια φωτογραφίκη, βγάλε μερικές "καλιτεχνικές" όλο το ενυδρείο και κάνε μια κανονική παρουσίαση εδώ. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά τα apisto! Να τα προσέχεις!

Αφού πήρες την καινούργια φωτογραφίκη, βγάλε μερικές "καλιτεχνικές" όλο το ενυδρείο και κάνε μια κανονική παρουσίαση εδώ. :buttrock:

φωτογραφικη καινουρια δεν πηρα απλα ανοιξα θεμα να μου προτεινετε καμια

παρουσιαση θα γίνει σε πολλλυυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Apistogramma Cacatuoides triple red σε διαδικασία αναπαραγωγής...

Μου φαίνεται όμως περίεργο που το θηλυκό δεν έχει ακόμα πάρει έντονο κίτρινο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Apistogramma Cacatuoides triple red σε διαδικασία αναπαραγωγής...

Μου φαίνεται όμως περίεργο που το θηλυκό δεν έχει ακόμα πάρει έντονο κίτρινο χρώμα

πολυ ωραια τα κακατου σου..απο εκει που σου ειπα τα πηρες?

και τα δικα μου κακατου! δυστηχως δεν μπορεσα να ανεβασω φωτο αλλα καλυτερο το βιντεακι !

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία ψαρια!!!

Μιλάμε τα δικά μου δεν παίζονται!!!

Γίνονται όλο και πιο όμορφα!!!

Τα ταιζω πολύ μεγάλη ποικιλία τροφών( για να καταλάβετε κάθε μέρα τρώνε και κατι διαφορετικό)

Link to comment
Share on other sites

post-39178-1317483829_thumb.jpg post-39178-1317483963_thumb.jpg post-39178-1317484050_thumb.jpg post-39178-1317484277_thumb.jpg post-39178-1317484370_thumb.jpg post-39178-1317484432_thumb.jpg post-39178-1317484560_thumb.jpg

:buttrock:

Γεια σου ρε Βασιλη με τα κουκλια σου!Τελικα πολυ καλη επιλογη φιλε!

Αντε περιμενουμε μια ολοκληρομενη παρουσιαση φιλε :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Kώστα όπως έχω ξαναπει ολοκληρωμένη παρουσίαση θα γίνει σε πολύ καιρό.Το ενυδρείο δεν είναι έτοιμο.

Η συμπεριφορά των ψαριών είναι καταπληκτική και με τις συμπεριφορές που βλέπω πιστεύω ότι σύντομα θα δω γέννες!!!!

Ηδη τα έχω βάλει σε μια τέτοια διαδικασία,(τρώνε καλύτερα και από μένα,χαμηλώνω τις σκληρότητες κι αλλο,δημιουργώ όσες περισσότερες κρυψώνες μπορώ) και ήδη άρχισαν τα πρώτα κυνηγητά

Link to comment
Share on other sites

Kώστα όπως έχω ξαναπει ολοκληρωμένη παρουσίαση θα γίνει σε πολύ καιρό.Το ενυδρείο δεν είναι έτοιμο.

Η συμπεριφορά των ψαριών είναι καταπληκτική και με τις συμπεριφορές που βλέπω πιστεύω ότι σύντομα θα δω γέννες!!!!

Ηδη τα έχω βάλει σε μια τέτοια διαδικασία,(τρώνε καλύτερα και από μένα,χαμηλώνω τις σκληρότητες κι αλλο,δημιουργώ όσες περισσότερες κρυψώνες μπορώ) και ήδη άρχισαν τα πρώτα κυνηγητά

Μπραβο ρε φιλε!Να σου πω σε τι παραμετρους νερου τα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε!Να σου πω σε τι παραμετρους νερου τα εχεις?

Εχω να μετρήσω λίγο καιρό και θα μετρήσω την άλλη βδομαδα.

Τελευταία φορά είχα

gh 11

kh11

ph 7.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω να μετρήσω λίγο καιρό και θα μετρήσω την άλλη βδομαδα.

Τελευταία φορά είχα

gh 11

kh11

ph 7.4

Μια χαρα φιλε!Αντε να δεις συντομα και μικρα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φιλε!Αντε να δεις συντομα και μικρα :buttrock:

το ελπίζω!!!!!Θα μπορούσα να κάνω μετρήσεις και σήμερα αλλά θα βγει αρκετα διαφορετικό αποτέλεσμα με αυτο της επόμενης εβδομάδας επειδή σήμερα θα κάνω αλλαγή νερου με νερό χαμηλων σκληρωτήτων..

Ποσταρετε κι αλλες νανοκιχλίδες! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

post-39178-1317483829_thumb.jpg post-39178-1317483963_thumb.jpg post-39178-1317484050_thumb.jpg post-39178-1317484277_thumb.jpg post-39178-1317484370_thumb.jpg post-39178-1317484432_thumb.jpg post-39178-1317484560_thumb.jpg

:buttrock:

Μπράβο Βασίλη. Να τα χαίρεσαι. Το ένα ποιό όμορφο απο το άλλο.

Άντε και γρήγορα μπαμπάς....

Κ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...