Jump to content

Νεος Μονομαχος Στη Παρέα


Recommended Posts

γεια σας
σημερα αγορασα τον καινουριο μου μονομαχο κ ειμαι καταενθουσιασμενος . αλλα εχω μια μικρη απορια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

σημερα αγορασα τον καινουριο μου μονομαχο κ ειμαι καταενθουσιασμενος . αλλα εχω μια μικρη απορια

Πες την!!

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πες την!!

θα υπαρξει προβλημα επειδη συγκατικη με εναν γλυφτη?

Link to comment
Share on other sites

τι μέγεθος έχει ο γλιφτις? αλλά δεν θα έχεις θέμα.

7-8 cm περιπου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου να χαιρεσε τον νεο σου μονομαχο και εγω πιστευω πωσ δεν θα υπαρξει προβλημα με τον γλυφτη ....Εξαλλου εξαρταται και απο τον μονομαχο και τον χαρακτηρα τοθ εγς στο 35 λιτρα ενυδρειο μου εχω μια πανεμορφη ροζ μονομαχινα με τρια αρσενικα γκαπυ και σε πληροφορω πωσ κανενας τους δεν διατρεχει καποιο κυνδινο

post-44267-1309858601_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου να χαιρεσε τον νεο σου μονομαχο και εγω πιστευω πωσ δεν θα υπαρξει προβλημα με τον γλυφτη ....Εξαλλου εξαρταται και απο τον μονομαχο και τον χαρακτηρα τοθ εγς στο 35 λιτρα ενυδρειο μου εχω μια πανεμορφη ροζ μονομαχινα με τρια αρσενικα γκαπυ και σε πληροφορω πωσ κανενας τους δεν διατρεχει καποιο κυνδινο

επειδη ειναι το αναποδο δεν εχεις κανενα κινδυνο.αν ομως εβαζες αρσενικο με γκαππυ γενικα δεν θα υπηρχε τιποτα τωρα εκει μεσα :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου να χαιρεσε τον νεο σου μονομαχο και εγω πιστευω πωσ δεν θα υπαρξει προβλημα με τον γλυφτη ....Εξαλλου εξαρταται και απο τον μονομαχο και τον χαρακτηρα τοθ εγς στο 35 λιτρα ενυδρειο μου εχω μια πανεμορφη ροζ μονομαχινα με τρια αρσενικα γκαπυ και σε πληροφορω πωσ κανενας τους δεν διατρεχει καποιο κυνδινο

αληθεια γιατι ρωτισα κ μ ειπαν πωσ θα υπαρξει προβλημα... ευχαριστω να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

τον βγαζεις ασυζητητη... :P θα μεγαλωσει κι αλλο

Κοιταξε αν λεει τον γλυφτη τον κινεζο...δεν πηστευω να υπαρξει προβλημα...στην φυση κατοικουν στο ιδιο φυσικο περιβαλον...στον ιδιο ποταμο...και δεν γινετε τερατακι πολυ...!!Απλος κανει αποτομες κινησεις...!!

Τωρα αν μιλαμε για κανενα πλακοστομο...πηστευω πως πρεπει να βγει...αν οχι τωρα λιγο αργοτερα που θα μεγαλωσει...!Αν εχεις αυτον με την αργει αναπτυξη(εχει κιτρινες βουλες) τοτε ..θα σου παρει κανενα 4μηνο να τον δωσεις...!!

Γνωμη μου παντα...φιλικα Γιωργος..!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι το αναποδο δεν εχεις κανενα κινδυνο.αν ομως εβαζες αρσενικο με γκαππυ γενικα δεν θα υπηρχε τιποτα τωρα εκει μεσα :P

Φιλε μην το λες...εγω ειχα σε 25ρι...1 μονομαχο με 2 αρσενικα gubby....ουτε γατα ουτε ζημια...!!Βεβαια τα gubby μπικαν πρωτα...και ο μονομαχος αργοτερα...και ηταν μικρουλης...!!Αλλα οταν τον εβαλα σε ενα 15ρι για 1 μηνα μονο του...και μετα τον ξαναεβαλα στο 25ρι...τοτε τα κοινιγουσε...δεν ξερω τι να πω...!!Ειναι και στην ψυχολογια του ψαριου...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να βαλουμε λιγο τα πραγματα στην σειρα τους.

Αρχικα ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο που εχεις?

Εχει φιλτρο?

Δευτερον ο χαρακτηρας του μονομαχου δεν ειναι παντα ιδιος μου εχει τυχη μονομαχος να κοπαναει μεχρι και τους λαθρεπιβατες μου εχει τιχει να μην ακουμπαει τιποτα.

Στην περιπτωση που ομως δεν ακουμπαει τιποτα δεν θα ελεγα οτι ειναι ολα οκ.

Τωρα θα μου πειτε γιατι.

Γιατι οτι υπαρχει σε λιγα λιτρα ιδικα μαζι με μονομαχο ειναι διαρκος στρεσαριμενο οπως το ιδιο και ο μονομαχος και δεν θα ελεγα οτι ειναι το καλητερο.

Και 3ον τη γλιφτης ειναι αυτο που εχεις?

Αν δεν ξερεις βγαλτον μας μια φωτογραφια να δουμε πιος ειναι γιατι εαν ειναι ο κλασικος Pleko πρεπει να τον βγαλεις γιατι γινεται πολυ μεγαλος!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...