Jump to content

ΝΕΥΡΙΚΟΣ Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ...


Dr. MANOS

Recommended Posts

ΕΧΩ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΙΣΚΩΝ ΣΕ 120L ΜΟΝΟΥΣ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ 4 ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟΥΣ 2... ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ... Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ... ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΑ ΜΕ ΩΡΑΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ , ΤΡΩΝΕ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ... ΕΧΩ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΞΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΛΛΑ... ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ, ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΑΝ ΚΟΛΑΓΑΝΕ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ , ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥ... ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ.... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να φοβήθηκαν πολύ όταν έπιασες τους άλλους 2 και στο κρατάνε... μανιάτικο.!

- Πόσος καιρός έχει περάσει από τότε?

- Ηταν μεγάλης διάρκειας και "βίαιη" η διαδικασία?

- Πόσο καιρό ήταν μαζί και οι 4?

Δώσε τους και άλλο χρόνο μήπως το ξεπεράσουν και δες μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που τους στρεσάρει, τώρα.

Υ.Σ.: Κάτι ανάλογο είχα πάθει κι εγώ με μεγάλα γκουράμια και έκαναν 1 μήνα να συνέλθουν...

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει και εμενα ακριβως το ιδιο οπως το περιγραφεις σε ενα μηνα με εναμιση ξαναβρηκε το θαρρος του και προσαρμοστηκε καλυτερα στις καινουργιες του συνθηκες.Εσυ ποσο καιρο τους εχεις απομονωσει? παντος αυτο που λενε το οτι οι δισκοι οσο πιο πολλοι τοσο πιο ηρεμοι και ευτυχισμενοι το εχω παρατηρησει και εγω ο ιδιος και ισχυει περα για περα.Στο προβλημα σου εγω θα προτεινα να τους δωσεις χρονο και ταιζε τους καλες τροφες που θα τους βοηθησουν να ξεαγχωθουν και οι αλλαγες νερου προσπαθησε να ειναι οσο το δυνατον ωπιο ανωδυνες για τα ψαρια (μεγαλη χρονικη διαρκεια αλλαγης με παρομιες συνθηκες με αυτες του ενυδρειου)).Και μια ερωτηση κατα την διαρκεια που εχουν γεννησει ειναι και τοτε τοσο νευρικοι??

Link to comment
Share on other sites

1)Ποτε εγινε η αλλαγη του ενυδρειου?

2)Μηπως ειναι σε σημειο οπου υπαρχει συχνη κινηση ανθρωπων ή μεταβολες στον φωτισμο(Παραθυρο....κτλ)?

3)Μηπως εισαι συνεχεια απο πανω τους???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...