Jump to content

βοήθεια σε νεο ενυδρείο


Recommended Posts

Φίλοι βοήθεια

τα εχω χασει εχω σαλταρει...

ψαχνω καταστημα Αθηνα να αγοράζω εξοπλισμο (αμμο, πετρες κλπ) για το νεο μου ενυδρειο...

Θα ηθελα να το κανω με πετρες (βράχια η σαν μαρμαρο), με αμμο (ισως λευκή, η καφε κάτι), είτε ξυλα αλλα ΟΧΙ να πρασινίζει και ΟΧΙ με φυτα... Να μπλεδιζει μεσα (σα θαλλασινο ας πουμε).

ψαχνω τα διακοσμιτικα, θα το εκτιμουσα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αν με βοηθεισετε λιγο να ψαξω.. (μαγαζια, εστω σε πμ) Αθηνα, ειτε φωτος για ιδεες...

Εχω μπερδευτει με το κατι "ασβεστολιθικες" να ειναι η να μην ειναι κλπ..

Λεω να βαλω αφρικάνες, δε ξερω τι ταιριαζει με αυτες σε πετρες... ξερω οτι τους αρεσουν τα φυτα, αλλα δε τα θελω.. ειδα κατι βραχους με τρυπες, μου αρεσαν...

Προτάσεις?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια των καταστηματων μπορεις να βρεις τα τηλεφωνα και να επικοινωνησεις για οτι σε ενδιαφερει.

Ποσα λιτρα και τι διαστασεις εχει το ενυδρειο σου;

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα εχεις?Τα φυτα δεν ευδοκιμουν σε αφρικανικο.

Παρε ιδεες απο εδω

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=28495

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο που πηρα ειναι 120χ45χ65 (anubias) kai filter Eheim 2075. Τιποτα αλλο...

Σήμερα θα στείσω ενυδρείο κ φίλτρο και θέλω να αρχίζω να το στολίζω για να το βαλω να το στρώσω.. η μπορώ να το βάλω να στρόνεται και να το στολίσω μετα?? νομιζω οτι θα γινει χαος αν ριξω αμμο μετα...

σωστα???

Ρε παιδια που μπορω να δω ψαρακια να διαλεξεω? πηγα σε πετ σοπ αλλα μπερδεμα..

Δε ξερω τι ταιριαζει με τι.. υπαρχει καποιο site με φωτος ενυδρειων ωστε να δω αισθητικη για ιδεες και ψαρια?

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ ΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι Αφρικάνες... σκέφτομαι να παω σε ηρεμα (μoλυ, πλάτυ κλπ..) τι λέτε????

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι βοήθεια

τα εχω χασει εχω σαλταρει...

ψαχνω καταστημα Αθηνα να αγοράζω εξοπλισμο (αμμο, πετρες κλπ) για το νεο μου ενυδρειο...

Θα ηθελα να το κανω με πετρες (βράχια η σαν μαρμαρο), με αμμο (ισως λευκή, η καφε κάτι), είτε ξυλα αλλα ΟΧΙ να πρασινίζει και ΟΧΙ με φυτα... Να μπλεδιζει μεσα (σα θαλλασινο ας πουμε).

ψαχνω τα διακοσμιτικα, θα το εκτιμουσα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αν με βοηθεισετε λιγο να ψαξω.. (μαγαζια, εστω σε πμ) Αθηνα, ειτε φωτος για ιδεες...

Εχω μπερδευτει με το κατι "ασβεστολιθικες" να ειναι η να μην ειναι κλπ..

Λεω να βαλω αφρικάνες, δε ξερω τι ταιριαζει με αυτες σε πετρες... ξερω οτι τους αρεσουν τα φυτα, αλλα δε τα θελω.. ειδα κατι βραχους με τρυπες, μου αρεσαν...

Προτάσεις?

Ευχαριστώ!

Μας μπερδεψες :P

Link to comment
Share on other sites

ελα Κιχλιδάτε είπαμε ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ!! :hysterical::P:thumbup:

Για Αφρικάνες παω...

Που εχει ωραια διακοσμητικα με ΠΟΙΚΙΛΙΑ!! οπου παω μια βλακια εχουν κ πουλανε.. κανενα μαγαζι να εχει ΠΟΙΚΙΛΙΑ υπαρχει??? να εχει αμμους, πετρες... ακομα κ στην ..:αλυσιδα που πηγα, σπασμενες χαζομαρες ειχανε....

Ευχαριστωωω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...